ME 2011 w Polsce

Forum poświęcone zbliżającym się ME w Polsce

Moderatorzy: ann, rzymi, BARTOLINO, Ałgaja, Kuba, elen

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: bart_81 » 03 lipca 2011, 14:59

friel pisze:Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego nie ma transmisji z finału Mistrzostw Europy w koszykówce kobiet a jest pier.... relacja z zapiz.. Żużlu ? ??????



Z prostego ekonomicznego powodu. Ten zuzel obejrzy znacznie więcej ludzi niż finał ME.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: ann » 03 lipca 2011, 15:04

bart_81 pisze:
friel pisze:Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego nie ma transmisji z finału Mistrzostw Europy w koszykówce kobiet a jest pier.... relacja z zapiz.. Żużlu ? ??????



Z prostego ekonomicznego powodu. Ten zuzel obejrzy znacznie więcej ludzi niż finał ME.


akurat w czasie finału ME pokazywny ma być Copa America...a jeśli chodzi o żużel to wątpie, żeby dziś jechali, przynajmniej nie Unia Tarnów(ten mecz ma być pokazywany), bo strasznie u nas pada.
w internecie są wszystkie mecze, z fajnym komentarzem w dodatku, bo pana Ł. to sie już słuchać nie da.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 03 lipca 2011, 21:01

Sprawiedliwie byłoby gdyby to jednak DANILOCZKINA zdobyła tytuł MVP ME
Choć to Stiepanowa szaleje w finałowym meczu. Ale najrówniej grała jednak ich rozgrywajka .


Mój tegoroczny dream team to :

Daniloczkina , Vardarli , Skerović , Gomies, Mandir , Elhotowa , Dubljevic , Perovanović , Stepanova , , Nevlin / Yilmaz

to moje 10./11 koszykarek

można by jakoś jeszcze ADF umieścić . Może ktoś powie że GRUDE - ale ona poza meczem o brąz - grała słabo.

Może ma ktoś inne propozycje?

rzymi: już chyba 4 raz w ciągu 2 dni upominam się o edycję postów.. tym razem już plusik.

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: paulo2907 » 03 lipca 2011, 21:59

Duże znaczenie miała pierwsza kwarta, która ustawiła mecz. Potem Rosjanki kontrolowały już wynik, chociaż Turczynki raz odrobiły co nieco. Druga połowa to jednak cały czas różnica powyżej 10 pkt. Kolosalna przewaga Rosjanek w zbiórkach. :shock:
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: matrix » 03 lipca 2011, 22:08

Turczynkom tak,jak przypuszczałem zwyczajnie zabrakło sił. Wąska ławeczka się kłaniała we wcześniejszych spotkaniach.
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: hermes46 » 05 lipca 2011, 20:42

matrix pisze:Turczynkom tak,jak przypuszczałem zwyczajnie zabrakło sił. Wąska ławeczka się kłaniała we wcześniejszych spotkaniach.



A w ksiązece przed Eurobasketem (swietny pomysł!!!) było ich ...16 :lol:
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

yanek
Żak
Posty: 209
Rejestracja: 24 lutego 2009, 10:20
Lokalizacja: Toruń

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: yanek » 05 lipca 2011, 21:52

Finał dla Turcji to wielka niespodzianka. Uwierzcie mi to świetna ekipa, w finale trochę była sparaliżowana stawką meczu. Do tego ich trener to prawdziwy fachowiec jakich mało. Z tego potencjału jaki mają nie dało rady wygrać z Rosją. Warto dodać, że oni bardzo wąskim składem grali już w półfinale z Francją przez 45 (4 kwarty + dogrywka).
:)

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: matrix » 05 lipca 2011, 21:55

yanek pisze: Do tego ich trener to prawdziwy fachowiec jakich mało.

też tak uważam. To był kolejny zawodnik tej drużyny(podobało mi się u niego m.in. to,że "nie podpalał się" w chwilach chwały oraz w sytuacjach krytycznych dla zespołu) 8). Nazwiska typu Vardarli czy niedoceniana Alben(pokazała,że w tym sporcie nie liczą się tylko celne rzuty do kosza) też nie wzięły się z powietrza tylko małymi kroczkami do przodu.
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: reaktywacja » 11 lipca 2011, 21:56

Agnieszka Szot najgorętszą zawodniczką ME koszykarek

Agnieszka Szott zdobyła tytuł The Hottest Women of EuroBasket 2011. W głosowaniu internautów na facebookowym profilu mistrzostw pokonała Antoniję Misurę, Ivę Ciglar, Katerinę Elhotową czy też Elinę Babkinę.

W tym roku po raz pierwszy w historii EuroBasket Women zorganizowany został konkurs The Hottest Women of EuroBasket. Fani koszykówki z całego świata mogli za pośrednictwem internetu głosować na swoją faworytkę. Pierwsze miejsce przypadło w udziale reprezentantce naszego kraju Agnieszce Szott.

– Jestem zaskoczona zwycięstwem w konkursie na najgorętszą zawodniczkę mistrzostw, ale bardzo mi przyjemnie. Czuję się doceniona jako kobieta. Przede wszystkim jestem jednak koszykarką i znacznie bardziej chciałabym być doceniona jako zawodniczka – powiedziała Agnieszka Szott, gdy dowiedziała się o wygranej.

– Sama idea konkursu jest interesująca i takie rankingi na pewno pomagają w promocji koszykówki. Przyciągają uwagę kibiców i podkreślają fizyczne piękno zawodniczek. Na całym świecie wykorzystuje się kobiecą urodę do promocji różnych dyscyplin sportu, po to, aby zainteresować media, sponsorów i kibiców. Moim zdaniem taki konkurs powinien zostać wprowadzony na stałe – dodała Agnieszka Szott.

Drugie miejsce w rankingu The Hottest Women of EuroBasket 2011 zdobyła Antonija Misura, a trzecie Iva Ciglar. W finałowej ósemce znalazły się również Elina Babkina, Katerina Elhotova, Karline Nimane, Małgorzata Babicka oraz Michaela Zrustova.

– Cieszymy się, że konkurs spotkał się z zainteresowaniem ze strony internautów. Jak widać kobieca koszykówka to coś więcej niż tylko sama dyscyplina sportowa. Bardzo ważne dla promocji dyscypliny jest budowanie osobistych i pozaboiskowych relacji fanów z gwiazdami sportu. Polska ligowa koszykówka uważana jest w Europie za jedną z najlepszych pod względem sportowym, konkursy takie jak ten pozwalają zwrócić uwagę również na marketingowy aspekt i przewagi, jakie koszykówka ma nad innymi dyscyplinami. Ja ze swojej strony serdecznie gratuluję Agnieszce tego wyróżniania – podsumowuje Grzegorz Bachański, Prezes Zarządu PZKosz.


źródło PAP

---
W sumie całkiem fajny pomysł na promocję, ciekaw jestem, czy się przyjmie. :roll: Tylko nazwa lekko przegięta. 8)
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: matrix » 15 sierpnia 2011, 09:30

Jose Ignacio Hernandez: Nie wiem dlaczego Maciejewski interesuje się Hiszpanią

Women EuroBasket 2011, który odbył się w Polsce, okazał się być bardzo nieudanym turniejem tak dla gospodyń turnieju, jak i Hiszpanek, które postrzegane były w roli faworytek nie tylko do medali, ale i samego mistrzostwa. W ostatnim czasie na lamach Przeglądu Sportowego trener biało-czerwonych porównał nieco wyniki obu reprezentacji na tym turnieju, co mocno nie spodobało się szkoleniowcowi teamu z półwyspu Iberyjskiego.
Niedawno trener Dariusz Maciejewski udzielił wypowiedzi, która nieco zaskoczyła Jose Ignacio Hernandeza. Chodzi dokładnie o następujący cytat. - Zawiedliśmy oczekiwania i całą winę mogę wziąć na siebie. Jednak jeśli mówimy o klęsce, to jak ocenić start podopiecznych Jose Hernandeza? Hiszpanki od dziesięciu lat nie opuszczały przecież podium, a teraz znalazły się bardzo daleko - powiedział trener biało-czerwonych. Na słowa te obojętny nie pozostał Hiszpan, który poczuł się jak gdyby wywołany do tablicy.

- Oczywiście, że rezultat tak dla Hiszpanii, jak i dla mnie samego, nie był dobry. Nie rozumiem natomiast, dlaczego trener Maciejewski bardziej martwi się właśnie o mój zespół narodowy niż o swój? - zastanawia się Hernandez. - My w Hiszpanii staramy się analizować wszystkie problemy, jakie wniknęły podczas turnieju w Polsce. Chcemy wyciągnąć jak najwięcej pozytywnych wniosków. W ogóle nie myślimy natomiast o innych, którzy być może mają nawet większe problemy od nas.

Hiszpańska koszykówka w ostatnich latach nie mogła narzekać na problemy i braki wyników, bowiem niemal z każdej wielkiej imprezy przywożone były medale. - W ostatnich sześciu latach trener Hernandez wygrał trzy złote medale i jeden srebrny w rozgrywkach młodzieżowych na arenie europejskiej oraz wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Czechach. Mam nadzieję, że pewnego dnia Maciejewski będzie mógł powiedzieć to samo, gdy będzie mówił o mnie - dodaje.

Na polskim Women EuroBaskecie Hiszpanki niewątpliwie zagrały poniżej swoich możliwości, a udział z turniejem zakończyły na drugim etapie, czyli podobnie, jak Polki. W decydującym starciu brązowe medalistki Mistrzostw Świata uległy Chorwatkom i ich przygoda z turniejem dobiegła końca. Duży wpływ na to miał z pewnością fakt, że już w pierwszym meczu kontuzji doznała charyzmatyczna Amaya Valdemoro, a z problemami zdrowotnymi grała inna liderka Sancho Lyttle. Jak sam przyznawał podczas turnieju Maciejewski, to właśnie od Lyttle najbardziej zależy zawsze wynik Hiszpanii.

- To nie jest żadne wytłumaczenie, ale to było bardzo ważne. Myśleliśmy, że oba urazy nie były tak poważne i cały czas wierzyliśmy, że będziemy mogli na nie liczyć w kontekście gry - ocenia Hernandez. - To jednak nie jedyne problemy, przez które osiągnęliśmy tak mizerny wynik. Również jeśli chodzi o fizyczne przygotowanie był problem. Tutaj zabrakło nieco świeżości, żeby zespół mógł osiągnąć taki poziom gry, jaki chociażby osiągnęliśmy podczas turnieju o mistrzostwo świata w Czechach.

Czym spowodowane są te problemy? Złym okresem przygotowawczym czy może zupełnie czymś innym? - Duża większość moich zawodniczek grały niemal do końca w Eurolidze Koszykarek, gdzie walczyły o najwyższe cele, gdzie są liderkami swoich zespołów. Długo również one same nie miały przerwy, żeby odpocząć i solidnie się zregenerować. Sezon był długi, bo rozpoczął się przecież mistrzostwami w Czechach i to miało znaczenie - zakończył Hernandez.

Czy szkoleniowiec Wisły Can Pack Kraków pozostanie na stanowisku pierwszego trenera kadry narodowej? Odpowiedź na to pytanie poznamy po męskim Eurobaskecie, który zakończy się we wrześniu na Litwie.
http://www.sportowefakty.pl

PS. Ja wiem panie trenerze czemu Maciejewski interesuje się Hiszpanią. Odpowiedź jest banalnie prosta i chyba każdy ją zna. 8)
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html


Wróć do „EUROBASKET-ME KOBIET W POLSCE ( UWAGA: za kilka dni podforum będzie przeniesione do działu Europa/Świat )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości