ME 2011 w Polsce

Forum poświęcone zbliżającym się ME w Polsce

Moderatorzy: ann, rzymi, BARTOLINO, Ałgaja, Kuba, elen

kanpak
Nowy na forum
Posty: 62
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: kanpak » 30 czerwca 2011, 18:31

Ciekawe czy do polfinalow awansuje jakokolwiek druzyna z naszej grupy... czyli Francja...

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Kuba » 30 czerwca 2011, 18:40

widziałem tylko drugą połowę Czarnogóra-Turcja. ale takiej padaki, jaką grały Skera, Iva, ADF i spółka to dawno nie widziałem :shock:

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Greebo » 30 czerwca 2011, 18:41

matrix pisze:gdzie ten faworyt gdzie? 8) Czarnogóra out!!! i dlatego sport jest piękny.


to do mnie? faworytem była, ale na pewno nie pewniakiem co chyba łatwo wyczytać z mojej wypowiedzi..

Coz, zespół ktory świetnie wszedł w mistrzostwa dostał lanie od zespołu który zaczął przeciętnie ale rozkręcał sie z każdym meczem. W Czarnogórze wyszedł brak zmienniczek - 4 liderek do tej pory grała na niesamowitej skuteczności, ale dziś Turczynki je "zjadły' w obronie, zwłaszcza w drugiej części spotkania. Na nic sie zdała ogromna ilość ofensywnych zbiórek Skery i spółki. Brawa dla Turczynek zarówno za awans jak i za chyba najładniejsza w tych mistrzostwach kontre rozegraną w kwartecie: Alben - Vardarli - Palazoglu - Nevlin.

A wcześniej Chorwatki pokazały za mają patent na gnębienie trenerów z PLKK. Najpierw wykończyły Maciejewskiego, potem Hernandeza a dziś dołączyły do tego grona Dikeoulakosa. Łotwa straciła szanse na IO co i dla niej i dla jej trenera klęską, zwłaszcza jak sie uwzględni z kim odpadła.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2011, 18:45 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: ann » 30 czerwca 2011, 18:44

Kuba pisze:widziałem tylko drugą połowę Czarnogóra-Turcja. ale takiej padaki, jaką grały Skera, Iva, ADF i spółka to dawno nie widziałem :shock:

bo takiej padaki to one w tym turnieju jeszcze nie zagrały. szkoda, że dół formy i kondycji przyszedł na najważniejszy mecz. no nic pozostaje walka o 5 miejsce. choć już awans do 8 drużyn Europy jest wielkim sukcesem tej drużyny, choć po pięknych rozgrywkach grupowych apetyty były zdecydowanie większe.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: matrix » 30 czerwca 2011, 18:51

Greebo pisze:
matrix pisze:gdzie ten faworyt gdzie? 8) Czarnogóra out!!! i dlatego sport jest piękny.


to do mnie? faworytem była, ale na pewno nie pewniakiem co chyba łatwo wyczytać z mojej wypowiedzi..

absolutnie nie!!! to do tych,którzy na takiej imprezie nie liczą się z tym,że to jest turniej i wystarczy słaba dyspozycja w jednym ważnym meczu,aby pożegnać się z marzeniami. Znałem dobrze do tej pory tylko jedną Turczynkę(tą na rozegraniu 8) ) i ona akurat mnie nie zawiodła. To spotkanie pokazało,jakie proste środki mogą prowadzić do zasłużonego sukcesu.
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

Awatar użytkownika
hellraiser
Junior
Posty: 2479
Rejestracja: 17 listopada 2004, 12:04

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: hellraiser » 30 czerwca 2011, 18:54

Greebo pisze:A wcześniej Chorwatki pokazały za mają patent na gnębienie trenerów z PLKK. Najpierw wykończyły Maciejewskiego, potem Hernandeza a dziś dołączyły do tego grona Dikeoulakosa. Łotwa straciła szanse na IO co i dla niej i dla jej trenera klęską, zwłaszcza jak sie uwzględni z kim odpadła.


To nie klęska Łotwy tylko duży niedosyt wynikający z straconej szansy (duża klęska to była Hiszpania i mniejsza Białoruś) i wielki sukces Chorwacji.
Łotwa,Chorwacja, Wielka Brytania i Polska to były cztery najsłabsze personalnie zespoły w 12.Czyli Łotwa znajdzie się blisko realnego stanu a Chorwatki mocno ponad.
Obrazek

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Greebo » 30 czerwca 2011, 18:59

hellraiser pisze:
Greebo pisze:A wcześniej Chorwatki pokazały za mają patent na gnębienie trenerów z PLKK. Najpierw wykończyły Maciejewskiego, potem Hernandeza a dziś dołączyły do tego grona Dikeoulakosa. Łotwa straciła szanse na IO co i dla niej i dla jej trenera klęską, zwłaszcza jak sie uwzględni z kim odpadła.


To nie klęska Łotwy tylko duży niedosyt wynikający z straconej szansy (duża klęska to była Hiszpania i mniejsza Białoruś) i wielki sukces Chorwacji.
Łotwa,Chorwacja, Wielka Brytania i Polska to były cztery najsłabsze personalnie zespoły w 12.Czyli Łotwa znajdzie się blisko realnego stanu a Chorwatki mocno ponad.


Nie zgodzę sie z tą oceną Łotwy. Ma dla mnie skład nie słabszy od Czarnogóry, Turcji czy Litwy. Tyle ze podobnie jak ta pierwsza drużyna dość wąski (Inna sprawa ze w niektórych meczach o nic rotacja mogłaby tam większa) Od nas na pewne zdecydowanie mocniejszy, podobnie jak od Chorwacji czy Wlk. Brytanii. Celem tam tez musiały być IO zwłaszcza gdy komfortowo ułożyła się sytuacja w mistrzostwach (tzn Białoruś i Hiszpania pokpiły sprawę).
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Jack Napier
Amator
Posty: 195
Rejestracja: 14 listopada 2009, 20:18
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Jack Napier » 30 czerwca 2011, 19:05

hellraiser pisze: Łotwa,Chorwacja, Wielka Brytania i Polska to były cztery najsłabsze personalnie zespoły w 12.Czyli Łotwa znajdzie się blisko realnego stanu a Chorwatki mocno ponad.


W takim razie co z Niemkami, Izraelem, Słowacja i Grecja ... ze tak niesmialo zapytam? :)

Awatar użytkownika
hellraiser
Junior
Posty: 2479
Rejestracja: 17 listopada 2004, 12:04

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: hellraiser » 30 czerwca 2011, 19:07

Greebo pisze:Nie zgodzę sie z tą oceną Łotwy.[b] Ma dla mnie skład nie słabszy od Czarnogóry, Turcji czy Litwy.[b/] .

Ta pierwsza biła ją jakością gwiazd a te dwie następne szerokością składu.

Jack Napier pisze:
hellraiser pisze: Łotwa,Chorwacja, Wielka Brytania i Polska to były cztery najsłabsze personalnie zespoły w 12.Czyli Łotwa znajdzie się blisko realnego stanu a Chorwatki mocno ponad.


W takim razie co z Niemkami, Izraelem, Słowacja i Grecja ... ze tak niesmialo zapytam? :)


Równie nie śmiało -nie rozumiem pytania :oops: :oops: :oops:
Obrazek

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Kuba » 30 czerwca 2011, 19:10

Jack Napier zdaje się nie zarejstrował, że wspomniane przez neigo teamy nie weszły do dwunastki 8) albo nie czyta ze zrozumieniem... :roll:

Awatar użytkownika
Jack Napier
Amator
Posty: 195
Rejestracja: 14 listopada 2009, 20:18
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Jack Napier » 30 czerwca 2011, 19:12

Kuba pisze:Jack Napier zdaje się nie zarejstrował, że wspomniane przez neigo teamy nie weszły do dwunastki 8) albo nie czyta ze zrozumieniem... :roll:


Pełna racja. Nie zauważyłem, że chodzi o zespoły, które weszły do 12. Mea Culpa :)

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Greebo » 30 czerwca 2011, 19:55

hellraiser pisze:
Greebo pisze:Nie zgodzę sie z tą oceną Łotwy.[b] Ma dla mnie skład nie słabszy od Czarnogóry, Turcji czy Litwy.[b/] .

Ta pierwsza biła ją jakością gwiazd a te dwie następne szerokością składu.


Równie dobrze można napisać: Czarnogórę biła szerokością składu, Turcje i Litwę jakością. Albo tez: Czarnogórę biła w strefie podkoszowej, Turcję i Litwe na rozegraniu.

Przy czym to "biła" i w Twoim i w moim przykładzie jest mocno naciągane. Bo różnice w każdym względzie nie są wielkie.

Dla mnie miejsce Łotwy 7-8 to ten sam poziom co Polskie 11-12. Oczywiście wyniki Hiszpanii to już wtopa zdecydowanie większa (Grek i Darek przegrali ME, Hernandez się skompromitował).
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 30 czerwca 2011, 20:41

Ja tak samo - choć wiedziałem że zmęczenie może przyjść... w 4 zawodniczki nie wygra się ME

Turczynki mnie zaskakuja - skład nie powala na kolana - bardzo wyrównany skład mają... Poziom ligi trzymają tam Amerykanki - a jednak są już w półfinale....

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: matrix » 30 czerwca 2011, 20:43

Koszykarz (Toruń) pisze:Poziom ligi trzymają tam Amerykanki - a jednak są już w półfinale....

poszła kasa i jest się od kogo uczyć. 8)
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: ME 2011 w Polsce

Postautor: Saletra » 30 czerwca 2011, 21:13

Łeee i Litwinki dały przysłowiowej du...szy.

Szkoda wielka, fajnie gdyby Algis z dziewczynami awansował do półfinału. tak to znowu mamy makabrycznei juz nudna Francję :roll: .
Nie zdzierżę kolejnego finału z cyklu francja - Czechy albo Francja - Ruskie. Nuda do potęgi a nawet do sześcianu.


Wróć do „EUROBASKET-ME KOBIET W POLSCE ( UWAGA: za kilka dni podforum będzie przeniesione do działu Europa/Świat )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości