Eliminacje - EUROBASKET FRANCJA 2013

Forum poświęcone zbliżającym się ME w Polsce

Moderatorzy: ann, rzymi, BARTOLINO, Ałgaja, Kuba, elen

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Eliminacje - EUROBASKET FRANCJA 2013

Postautor: Saletra » 04 grudnia 2011, 15:05

Pozwoliłem sobie założyć wątek w tym miejscu - gdy nasze koszykarki rozpoczną eliminacje będzie można go przenieść np: do aktualności (albo w inne miejsce, wedle uznania adminów).


Zbliża się losowanie: oto podział na koszyki wg FIBY

EuroBasket Women 2013

Olympic Games or Olympic Qualifying Tournament participants Russia, Turkey, France, Czech Republic, Croatia and Great Britain are all qualified directly to the EuroBasket 2013 Final Round.
Following the withdrawal of Bosnia and Herzegovina the 25 remaining teams will be divided into 5 groups of 5 teams. The first and second placed teams from each group will qualify directly to the Final Round.
The Qualifiers will be played between 13th June and 14th July 2012. The EuroBasket Women 2013 Final Round will be organised in France, from 15th to 30th June 2013.
The seeding for the draw is determined by the team's results in the latest official FIBA Europe competition. Teams from the same group of seeds cannot be drawn against each other.

Seed I: Montenegro, Lithuania, Latvia, Belarus, Spain
Seed II: Poland, Greece, Slovakia, Germany, Israel
Seed III: Hungary, Italy, Serbia, Bulgaria, Netherlands
Seed IV: Ukraine, Finland, Romania, Belgium, Estonia
Seed V: Sweden, Slovenia, Switzerland, Portugal, Luxembourg

Generalnie dobrze by się stało gdybyśmy nie wpadli na Hiszpanię i Czarnogórę. Cała reszta jest m w sumie obojętna, chociaż miło by było uniknąć Włoszek i Serbek.

Wielką niewiadomą pozostaje propozycja trenera kadry.

W tym roku chyba zrezygnowano z przeprowadzenia Relegation Round

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Eliminacje - EUROBASKET FRANCJA 2013

Postautor: Greebo » 04 grudnia 2011, 15:09

Losowanie juz było :) Gramy z Czarnogóra, Serbią, Szwajcaria i Estonia.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Eliminacje - EUROBASKET FRANCJA 2013

Postautor: Saletra » 04 grudnia 2011, 15:45

Greebo pisze:Losowanie juz było :) Gramy z Czarnogóra, Serbią, Szwajcaria i Estonia.


Hmm, coś mi się przegapiło :roll: .

No, to mamy dość ciężką grupę. Na wyjazdach z zespołami Bałkańskimi zawsze gra nam się bardzo ciężko. Na pierwszy rzut oka prognozowałbym trzecie miejsce w grupówce, za Montenegro i Serbią. Of course zobaczymy jakimi składami będą dysponowały poszczególne zespoły - jakby nie było Skery, to może udałoby się cos wywalczyć?

Tak czy siak póki co to wróżenie z fusów. Brak coacha plus nie za bardzo wiadomo kto w tej kadrze miałby niby występować.

Niestety, limit szczęści co do potencjalnych rywali grupowych wyczerpał się po losowaniu naszych piłkarzy :wink: .

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Eliminacje - EUROBASKET FRANCJA 2013

Postautor: reaktywacja » 04 grudnia 2011, 23:33

Jak dla mnie Czarnogóra to dziś zupełnie inna liga, nawet jeśli zbierzemy same najlepsze z Agą Bibrzycką (jest zainteresowana???) w składzie. Serbia - co innego. Tam zawsze gra zaledwie 40-50% najlepszych zawodniczek w najbardziej optymistycznym wariancie. Generalnie wierzę, że w Polsce można wygrać z każdym rywalem, a na wyjazdach zgubić punkty tylko na Bałkanach. Dwie porażki powinny dać nam awans z drugiego miejsca. Ale dziś to zupełne wróżenie z fusów. Wypadałoby jednak Nowy Rok przywitać z jakimś trenerem na reprezentacyjnym stołku. :roll:
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.


Wróć do „EUROBASKET-ME KOBIET W POLSCE ( UWAGA: za kilka dni podforum będzie przeniesione do działu Europa/Świat )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości