Co słychać w Kadrze Polski?

Wszystko na temat kadr narodowych. Reprezentacje seniorek oraz młodzieżowe

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Saletra » 25 lutego 2016, 00:07

fearless pisze:Proponuję na jakiś czas, kilka lat może, zamknąć ten temat.

To przykre ale chyba prawdziwe.... Po co sie denerwowac i przezywac upokorzenia... Zeby z tak nieliczcym sie w Europie zespolem jak Belgia, tak dostac po d.....

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Greebo » 25 lutego 2016, 07:30

Ja jeszcze trochę się popostwie i napisze co się musi stać by jednak awans stał się naszym udziałem

(przypominam ze na ME pojada zwycięzcy wszystkich grup, oraz 6 najlepszych drużyn z drugich miejsc, przy czym w rankingu tych drużyn uwzględniane będą tylko ich spotkania z rywalami z miejsc 1 i 3)

Grupa A

Tu sytuacja dość jasna. Litwa już pożegnała się z marzeniami o euro baskecie, O 1 miejsca walczą Słowenia i Łotwa. Bliżej tego celu jest Oblak z koleżankami (potrzebują albo wygrać na Łotwie, albo przegrać tam mniej niż 18 pkt i ograć u siebie Litwę) ale i Łotyszki mają spore szanse na awans. Wygrana ze Słowenia go praktycznie zapewni, a pewnie i bilans 2-2 wystarczy o ile ze Słowenia nie przegrają bardzo wysoko. Na razie ich stosunek koszy wynosi -9.

Grupa B

Tutaj układ dla nas póki co bardzo dobry. Francja prowadzi z kompletem zwycięstw a o drugie miejsce walczy Holandia z Chorwacją. Zespoły te podzieliły się punktami w bezpośrednich meczach, wieć jeśli Dumerc i spółka nie nawalą i wygrają wszystkie pozostające im mecze to zespół z drugiego miejsca w małej tabelce będzie miał bilans 1-3. A więc trzymajmy kciuki z trójkolorowe.

Grupa C

Tu podobna sytuacja. Włochy na czele z kompletem wygranych, a za ich plecami Wielka Brytania i Czarnogóra z bilansem 2-2 (w tym 1-1 w bezpośrednich starciach). A wiec tutaj musimy liczyć na Włoszki – jeśli wygrają 2 ostatnie spotkania to zespół z 2 pozycji tez będzie miał bilans 1-3. Przy czym o ile z Wielką Brytania Włoszki u siebie powinny sobie poradzić , o tyle w wyjazdowym meczu z Czarnogóra już faworytkami nie będą.

Grupa D

W tej grupie na wiele liczyć nie możemy. Ukraina prowadzi z kompletem zwycięstw, za nią Serbia z 1 porażką poniesioną w Kijowie, ale z bardzo dobrym stosunkiem koszy (za to 3 drużynę w tabeli, Niemcy ograła już dwukrotnie, łącznie różnicą 55 punktów) Oba zespoły na 99% awansują na euro basket.


Grupa E

Pluć w brodę mogą sobie Węgierki. Gdyby wygrały wczoraj na Islandii to już jedna nogą byłyby w finałach ME a trak ciągle pewne tego być nie mogą, choć dalej ich szanse są spore. Podobnie zresztą jak i Słowacja – oba zespoły mają bilans 3-1 i dobry bilans koszty. Trudno się zresztą dziwić takiemu układowi bo ta grupa jest zdecydowanie najsłabsza – Islandia i Portugalia to idealni rywale do poprawiania sobie statystyk

Grupa F

Rosja i Grecja już pomału mogą mrozić szampany. Greczynki co prawda raczej zakończą rozgrywki z 2 porażkami (przegrały u siebie z Rosją 1 punktem) ale dzięki dobremu bilansowi koszy nawet z bilansem 2-2 powinny awansować. Sbornej do szczęścia wystarczy ogranie Szwajcarii.

Grupa G

Nasza sytuacja jest jasna. Na 1 miejsce nie mamy szans, a na 2 wskoczymy tylko jeśli wygramy z Belgią a wcześniej to samo uczyni Białoruś. Co ważne – trzeba postarać się o wygrana jak najwyższa. I tak co prawda będziemy mieć nędzny bilans koszy (na ten moment -45) ale może się okazać ze znajdzie się 1 zespół na 2 lokacie z bilansem 2-2 który Male punkty będzie miał jeszcze bardziej żenujące.
Grupa H

Najbardziej skomplikowana sytuacja, głownie przez wyniki w ostatniej kolejce kiedy to Izrael ograł Turcje a Bośnia Rumunie. Zwłaszcza ten pierwszy wynik jest dla nas nie korzystny, bo do tego momentu Turcja mogła być naszym sprzymierzeńcem – alogicznie jak Włochy i Francja. A teraz aby się tak stało Izrael musi zając ostatnie miejsce w grupie , czyli przegrać zarówno z Rumunii jak i w Bośni. Mało prawdopodobne ale dotychczasowe mecze w tej grupie były z reguły mocno wyrównane, wiec kto wie?


Grupa I

Hiszpania już na 100% pewna awansu, a na drugim miejscu pewnie będzie Szwecja i to z bilansem 2-2, ale ciągle istnieje szanse ze ich bilans koszy będzie gorszy niż nasz :O. Jak dotad wygrały zaledwie 10 pkt w Finlandii (a i tą przewagę wyciągnęły dopiero w końcówce) a w dwumeczu z Hiszpania straciły az 71 punktów więcej niż zdobyły. Tak wiec ich bilans koszy wynosi póki co -61. Tylko ze w ostatnim meczu będą podejmować we własnej hali Finlandie, a to idealny rywal do nadrabiania strat punktowych.

Podsumowując:

Aby gwiazdy Mołłowa awansowały na ME, musza wygrać z Belgią, Belgia dodatkowo musi przegrać z Białorusią oraz musza zajść min 3 przypadki z 4 poniższych

- Francja musi wygrać z Chorwacją i Holandia
- Włochy muszą wygrać z Wielką Brytania i Czarnogóra
- Turcja musi ograć Rumunię i Bośnie, a Izrael z tymi zespołami musi przegrać ( i to min 5 punktami w Bośni)
- Szwecja nie może wygrać z Finlandia różnica większa niż 15 pkt + tyle ile my wygramy z Belgią

Oczywiście to te IMO realne scenariusze. Patrząc czysto matematycznie wciąż mamy szanse nawet na zajęcie i 1 miejsca w grupie..
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

speedy
Żak
Posty: 370
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: speedy » 01 marca 2016, 20:48

Jestem ciekaw kto będzie następny po Mołłowie, może Koryzna przejmie schedę :lol: :roll:

koszykówka_kobiet
Żak
Posty: 499
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 08:06

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: koszykówka_kobiet » 18 kwietnia 2016, 16:23

Powołania na zgrupowanie w Cetniewie i plany Reprezentacji Polski do listopada br. (m.in wyjazd do Chin)

https://www.facebook.com/koszykowkakobi ... =3&theater
Koszykówka to nasza pasja. Wspólnie tworzymy największą społeczność żeńskiego basketu w Polsce!
Zapraszamy: https://www.facebook.com/Koszyk%C3%B3wk ... /timeline/

koszykówka_kobiet
Żak
Posty: 499
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 08:06

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: koszykówka_kobiet » 16 maja 2016, 19:38

Wybrana przez trenera Teodora Mollova seniorska reprezentacja Polski kobiet oraz kadra kobiet U20 prowadzona przez trenera Romana Skrzecza będą trenowały w Wałbrzychu. Zgrupowanie głównej reprezentacji rozpocznie się już 21 maja.



https://www.facebook.com/koszykowkakobi ... =3&theater
Koszykówka to nasza pasja. Wspólnie tworzymy największą społeczność żeńskiego basketu w Polsce!
Zapraszamy: https://www.facebook.com/Koszyk%C3%B3wk ... /timeline/

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Ałgaja » 25 maja 2016, 13:57

trener kadry nadal w formie. znakomity wywiad tutaj http://www.koszykowkakobiet.pl/news/389 ... KK-pl.html mozna sie dowiedziec m.in. Że zawodniczki maja rózne poglady na temat gry w obronie i ataku (wierze ze to dla niego klopotliwe, bo Siedlce graly tak jakby pogladu nie bylo zadnego) oraz ze mecz z Bialorusia byl najlepszy od 15 lat!
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Greebo » 26 maja 2016, 10:44

A tu wywiad z Koryzna:

http://www.koszykowkakobiet.pl/news/389 ... KK-pl.html

Hitem dla mnie stwierdzenie

Ja rozumiem cele zespołów, które grają niemniej jednak siedzenie na ławce i nie przebywanie na boisku jest uwstecznieniem się. W związku z tym mam świadomość ich wielu braków i braku doświadczenia, które niestety trzeba zdobyć z czasem przebywając na boisku kilkadziesiąt tysięcy minut, godzin czasami też i lat.


Przebywanie z Mołłowem tak na mózg działa? Ona zdaje sobie sprawę ile to jest kilkadziesiąt tysięcy minut? W tym sezonie ligowym na parkiecie tylko 3 zawodniczki spędziły ponad 1000 minut! Czyli one potrzebowałyby min. 20 lat by nabrać doświadczenia! My budujemy kadrę na rozgrywki +50?
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: przemoe » 26 maja 2016, 11:26

Cos w tym jest, o ile dobrze pamiętam to ta kadra nieźle sobie radzi :P
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

specu1
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 25 grudnia 2015, 10:20

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: specu1 » 26 maja 2016, 12:50

Celebryta opowiada o najlepszym meczu w ciągu ostatnich 15 lat,nie wspominając nic o meczu z Belgią najgorszym od lat (jestem z takiego pokolenia ,ze nie pamiętam ilu).Nie zrozumiał,że gdy po tym najlepszym meczu on śnił już o medalach M E,prawdziwi trenerzy naszych rywalek,obejrzeli sobie video,stwierdzili że to przypadek(chyba mieli rację),opracowali taktykę i wyleczyli pacjenta z choroby.T.M mówi też coś o honorze,pieniądzach(mam nadzieję,że honor nie pozwolił mu brać pieniędzy za prowadzenie reprezentacji) i prestiżu,to ostatnie słowo padło pewnie w wywiadzie przypadkowo,bo myślę,że Tedzio nie rozumie znaczenia tego słowa,tak jak nie zna pojęcia taktyka,obrona,czy wzięcie czasu podczas meczu.Opowiada także o zmianie pokoleń,że Europa już się boi jego poczynań,że będzie żałować,jego pomysłów,jednocześnie wymsknelo mu się podczas wywiadu,że zauważył u niektórych zawodniczek braki w wyszkoleniu(czyżby to nie on je powołał na kadrę)skąd one się tam wzięły?Mówi także o odkryciach talentu w zawodniczkach,które są teraz rozchwytywane przez inne kluby(ja jestem z takiego pokolenia),że żądam faktów a nie cczego gadania.Patrząc na powołania,nie zauważyłem największego pana odkrycia ostatniego sezonu,mianowicie p.Parysek,czyżby podkupily nam ją inne reprezentacje,czy może jest już wiekowa,czy co jest najbardziej prawdopodobne w pańskim notesie( notabene w którym zapisujesz pan,która ile rzuciła na treningu) skleily się kartki.Rozumiem,że tą absencje wyjaśni pan w następnym wywiadzie.Jadąc dalej po wywiadzie i czytając pana plany o grze w obronie,ataku itd,to się boję że 12 zawodniczek dla pańskiej koncepcji będzie mało(pospadaja za przewinienia)chyba,że zażąda pan zwiekszenia liczby zawodniczek podczas meczów lub zniesienia limitu fauli.Najbardziej przeraża mnie fakt ,że panskie wizjonerskie plany sięgają 2019,roku i że pan sam nie odejdzie po nawet kilku porażkach(nie liczę sparingów i spotkań towarzyskich).Mam jednak cichą nadzieję,że podczas wycieczki do Chin,w pańskim bagażu znajdą,całkiem przypadkowo karykaturę Mao i następny wywiad z panem będzie w 2079 roku.amen l

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Kosz-ykarz » 05 lipca 2016, 18:22

http://www.koszykowkakobiet.pl/news/392 ... KK-pl.html

kolejny cudowny wywiad z Mollowem . i wciaz zakochany on w Parysek i Trzeciak . Znow je wyroznia.

specu1
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 25 grudnia 2015, 10:20

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: specu1 » 15 lipca 2016, 18:54

Dział propagandy Mollowa i jego drużyny,jakoś.pominął,wynik drugiego spotkania z Chinkami,czyżby był taki wp...l czy mecz się nie odbył?

Ruda_
Żak
Posty: 243
Rejestracja: 23 września 2009, 16:26
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Ruda_ » 16 lipca 2016, 18:35

specu1 pisze:Dział propagandy Mollowa i jego drużyny,jakoś.pominął,wynik drugiego spotkania z Chinkami,czyżby był taki wp...l czy mecz się nie odbył?


Chiny - Polska 89:59 (30:16, 18:12, 22:18, 19:13)

Polska: Pawlak 10, Trzeciak 10, Morawiec 8, Żukowska 7, Schmidt 7, Koperwas 5, Durak 4, Szajtauer 4, Skobel 3, Wajler 1, Zapart 0

specu1
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 25 grudnia 2015, 10:20

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: specu1 » 17 lipca 2016, 06:23

To co podalas to wynik trzeciego spotkania,a ja pytałem o drugie,w drugim turnieju

koszykówka_kobiet
Żak
Posty: 499
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 08:06

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: koszykówka_kobiet » 28 października 2016, 14:56

Powołania na mecz z Belgią i sparingi z Niemkami

https://www.facebook.com/koszykowkakobi ... =3&theater
Koszykówka to nasza pasja. Wspólnie tworzymy największą społeczność żeńskiego basketu w Polsce!
Zapraszamy: https://www.facebook.com/Koszyk%C3%B3wk ... /timeline/

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: reaktywacja » 30 października 2016, 00:32

koszykówka_kobiet pisze:Powołania na mecz z Belgią i sparingi z Niemkami

https://www.facebook.com/koszykowkakobi ... =3&theater


Warto zauważyć, że 9 (tak: DZIEWIĘĆ) z 16 reprezentantek to zawodniczki z trzech najsłabszych zespołów w przeciętnej przecież lidze... a powołania dla trzech gdynianek, abstrahując od formy siedlczanek czy łodzianek to po prostu sabotaż. Choć biorąc pod uwagę ich formę, żadna z gdynianek nie ma szans na zakwalifikowanie się do 12-tki. :roll:
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.


Wróć do „Reprezentacja Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości