Reprezentacja 3x3

Wszystko na temat kadr narodowych. Reprezentacje seniorek oraz młodzieżowe

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Reprezentacja 3x3

Postautor: Greebo » 27 kwietnia 2019, 07:24

Uliczna wersja koszykówki doczekała się jakiś czas temu "profesjonalizacji" której kulminacją będzie przyszłoroczny debiut na IO (dla mnie to absurd, ale fakt jest faktem). To z kolei zaczęło ściągać do tej wersji gry coraz ciekawsze koszykarki, z reguły rekrutowane z zawodniczek występując w trakcie sezonu w tradycyjnych rozgrywkach. Często sa to co prawda panie ktorym blisko juz do sportowej emerytury ale pojawią sie i zawodniczki które sa i w europejskiej czołówce. Np z tego co kojarzę w reprezentacji Belgii obok doświadczonej Wauters występowała i Hind ben Abdelkader. W powołanej przez nasz związek kadrze jest podobnie, a pare nazwisk jest na tyle ciekawych ze zdecydowałem się założyć ten temat - zobaczymy jak sie rozwinie.

Najciekawszym nazwiskiem jest Ewelina Kobryn, która przecież dopiero co powiększyła swoją rodzinę.. Wsrod weteranek jest też duet który niedawno pożegnał sie z Artego, czyli Aga Szott i Julie McBride a także Agnieszka Makowska której juz od ładnych paru sezonów nie oglądamy w BLK. A oprocz niech także m.in A.Stankiewicz, K.Trzeciak, Z.Sklepowicz, J.Osowska, A.Morawiec czy K.Niedźwiedzka..

Pełna kadra tu:

http://www.koszykowkakobiet.pl/news/480 ... y-3x3.html
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Reprezentacja 3x3

Postautor: Kosz-ykarz » 28 kwietnia 2019, 13:54

ta szeroka kadra 3x3 jest chyba nawet silniejsza niz repra seniorek Rusina xd

fajnie ze ta dyscyplina sie rozwija ,bo rozrwija sie na calym swiecie . Sklad jest ciekawy by nie powiedziec dziwnny. z emerytury wroci EWKA ?
są wiekowe Szott i Mcbride ale w sumie nie wiem po co one powolane , bo mysle ze trener Szlachta ma swoje faworyty z Gdanska : tzn Kosaleewicz, Kuras , itp , czyli te ktore jakby od poczatku propaguja tą dyscypline 3x3 ,a nie bylo zadnej koszykarki powiedzmy z czolowych klubow EBLK ale skoro to ma byc na igrzyskach , i powaznych imprezach to moze i powazne koszyksarki w koncu zaczeto brac pod uwage ;)

przy 3x3 musza to byc dziewczyny uniwersalne , mobilne i tu wzrost nie odgrywa az takiej roli jak w normalnym baskecie .

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Reprezentacja 3x3

Postautor: reaktywacja » 29 kwietnia 2019, 09:35

W temacie:
Politechnika Gdańska i PZKosz chcą stworzyć Narodowe Centrum Koszykówki 3x3

Politechnika Gdańska oraz Polski Związek Koszykówki rozpoczną współpracę dotyczącą stworzenia Narodowego Centrum Koszykówki 3x3 na terenie Centrum Sportu Akademickiego PG. Prof. Piotr Dominiak, pełniący obowiązki rektora PG, oraz Radosław Piesiewicz, prezes PZKosz, podpiszą w tej sprawie list intencyjny w dniu 30 kwietnia.

Koszykówka 3x3 znalazła się w programie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Dzięki międzynarodowym sukcesom Polaków uprawiających tę dyscyplinę, reprezentacja naszego kraju ma duże szanse na występ na tych Igrzyskach. Stworzenie Narodowego Centrum Koszykówki 3x3 pozwoli zapewnić zawodnikom oraz sztabom trenerskim właściwe przygotowywanie do turniejów najwyższej rangi.

Oficjalne podpisanie listu intencyjnego rozpoczynającego współpracę pomiędzy Politechniką Gdańską a Polskim Związkiem Koszykówki odbędzie się we wtorek, 30 kwietnia o godzinie 10:00 w Sali Senatu w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej (ul. G. Narutowicza 11/12).


https://media.pg.edu.pl/aktualnosci/pr/ ... -koszykowk
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Reprezentacja 3x3

Postautor: przemoe » 30 czerwca 2019, 16:48

Tymczasem nasze Panie awansowały na ME (czy Europe Cup to faktycznie ME?). Jakoś mega trudne to nie było bo wystarczyło buchnąć Maltę i Szwajcarię, ale odpaść można zawsze. Po drodze ograły nas Wloszki i Łotyszki.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Reprezentacja 3x3

Postautor: basket75 » 02 lipca 2019, 17:00


Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 793
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Reprezentacja 3x3

Postautor: daro » 02 października 2023, 06:26

Zięmborska wybrana do najlepszych zawodniczek touru. Byłaby wisienka na torcie, jakby wykorzystała te 2 rzuty w dogrywce i byłoby zloto. Szkoda. No, ale kto stawiał, że będzie srebro? Duże te Holenderki.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

peps03
Żak
Posty: 345
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: Reprezentacja 3x3

Postautor: peps03 » 02 października 2023, 12:26

daro pisze:Zięmborska wybrana do najlepszych zawodniczek touru. Byłaby wisienka na torcie, jakby wykorzystała te 2 rzuty w dogrywce i byłoby zloto. Szkoda. No, ale kto stawiał, że będzie srebro? Duże te Holenderki.


Widziałem na żywo, naprawdę fajna gra i atmosfera. Zięmborska stworzona do 3x3, druga u nas Julia Bazan, trzecia Aleksandra Pszczolarska, niestety Bożena Puter nie pokazała się z najlepszej strony. Gdyby doszła jakaś środkowa typu Anna Wińkowska ( w zeszłym roku w klubowym turniejy 3x3 rządziła pod koszami, a teraz - ktoś coś wie co z nią się dzieje), to moglibyśmy ustać dogrywkę z Holenderkami. Ich środkowa do złudzenia przypomina mi twarzą i posturą Elizabeth Cambage, ok, 15 cm niższa, ale miałem złudzenie że ściągnęli Australijkę...:)
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 793
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Reprezentacja 3x3

Postautor: daro » 02 października 2023, 14:51

Nie wiem, czy Wińkowska czasem za granicę nie pojechała, bo ostatnio dużo wyjeżdża. Puter faktycznie słabo. Mam nadzieję, że u nas w sezonie lepiej się pokaże. Przydałoby się mieć jedną jeszcze wysoką jakąś dobrą i wtedy można wygrać z wysokimi, chociaz teraz naprawdę mało brakowało. A to co robiła Zięmborska, to rzadko widziane na naszych boiskach. Ciekawe jak zagra w sezonie.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 793
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Reprezentacja 3x3

Postautor: daro » 22 marca 2024, 10:09

kastanek w składzie reprezentacji na turniej we Francji.
22-25.03
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022


Wróć do „Reprezentacja Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości