Co słychać w Kadrze Polski?

Wszystko na temat kadr narodowych. Reprezentacje seniorek oraz młodzieżowe

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907

specu1
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 25 grudnia 2015, 10:20

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: specu1 » 12 listopada 2016, 16:18

Bulgar na koszykowce kobiet coś bredzi o prestiżu,honorze itp.A ja się pytam z kim te dziewczyny mają to osiągnąć,(bo chyba nie z nim).

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Greebo » 19 listopada 2016, 21:49

Belgia wygrała 6 pkt z Białorusią, a to oznaczę ze do zajęcia min 2 miejsca w grupie dającego szanse na awans do ME potrzebujemy skromnego, 42-punktowego zwycięstwa nad tą drużyną.

Aby zające miejsce 1 i mieć awans pewny ta wygrana musi być 53-punktowa.

Powodzenia. :roll:
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

specu1
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 25 grudnia 2015, 10:20

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: specu1 » 24 listopada 2016, 03:57

Tokio 2020-Belgia 61-77,jest ok. :lol:

timmy
Żak
Posty: 262
Rejestracja: 19 listopada 2016, 14:41
Lokalizacja: Toruń

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: timmy » 24 listopada 2016, 10:06

Akurat porażka z Belgią wielką ujmą nie jest, bo to bardzo silna drużyna i absolutnie nie jestem też zwolennikiem Mollova ani tego co próbuje robić z kadrą, jednak nawet gdybyśmy mieli obecnie najlepsze polskie koszykarki to też ciężko by było wygrać z Belgijkami. Żałować jedynie można, że jakiś czas temu nie próbowaliśmy stopniowo odświeżać kadry utalentowanymi młodymi zawodniczkami, które by mogły szkolić się u boku bardziej doświadczonych koszykarek. Teraz będzie coraz ciężej, bo jak jeszcze część z tych lepszych, doświadczonych zawodniczek, które jeszcze nam pozostały zakończy kariery to już w ogóle będziemy mieli lata posuchy, a Tokio 2020 i w ogóle jakieś większe imprezy to będzie sfera marzeń... Żal, że tak zaprzepaszczone przez lata zostały sukcesy z choćby 1999 roku...

Swoją drogą Mistrzostwa Europy w Czechach odbędą się też bez silnej niegdyś przecież Litwy, nie będzie też Chorwatek, Izraelek, Szwedek. Będą za to Łotyszki, Słowaczki, Słowenki, Węgierki, a Belgijki wracają po dekadzie przerwy i to coś mi się wydaje będzie mocny powrót.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Greebo » 24 listopada 2016, 13:49

Ja bym tam siły Belgijek nie przeceniał. Fakt, maja 2 wybitne podkoszowe, niezła choć chaotyczną rozgrywająca, ale tez bardzo dużo luk, zwłaszcza na obwodzie (nie wiem czemu nie było w kadrze Ben Abdelkader). Tylko że te słabe strony rywali trzeba umieć wykorzystać a my na to byliśmy zdecydowanie za słabi. Dramat był zwłaszcza w obronie, bo żeby dobrze bronić nie wystarczy ambitnie biegać, trzeba jeszcze wiedzieć w którym kierunku :roll:

Ogólnie rzecz biorąc - nie wierze byśmy wyszli z jakiejkolwiek innej grupy w tych eliminacjach, wątpię tez czy uda się to w kolejnych, chyba ze do kadry wrócą nie tylko zawodniczki obecnie kontuzjowane czy będące w ciąży (Owczarzak, Stankiewicz, Żurowska) ale tez M.Zięara i zwłaszcza E.Kobryn.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

timmy
Żak
Posty: 262
Rejestracja: 19 listopada 2016, 14:41
Lokalizacja: Toruń

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: timmy » 24 listopada 2016, 20:11

Co do obrony wczorajszej to pełna zgoda, nie dało się na to patrzeć, brakuje takiej agresywności, złości, kiedy ktoś rzuca mi punkty, czy zbiera piłkę w ofensywie.. musimy też jednak pamiętać, że ta kadra nie ma doświadczonych zawodniczek, a duża część z tych młodych w swoich drużynach odgrywa bardziej role statystek do podawania piłek zagranicznym, a nie stanowi o sile - szczególnie w decydujących fragmentach spotkania. I tu właśnie moim zdaniem jest cały problem, zauważcie, że kiedyś w naszej lidze nie było tyle Amerykanek, a jak jakiekolwiek były to były to te z najwyższej światowej półki, a nie pół-amatorki... więcej było koszykarek z Ukrainy, Białorusi, które również wtedy trzymały wysoki poziom, a trzon ekip to były Polki. Teraz ściągamy do Polski Amerykanki z nie wiem nawet którego sortu i robimy z nich gwiazdy zespołów, a swoimi młodymi, często nawet utalentowanymi zawodniczkami pomiatamy... Musi się to wreszcie zmienić, bo inaczej ciężko będzie o cokolwiek...

ChrisLbn

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: ChrisLbn » 09 maja 2017, 10:39

Jestem mocno zdziwiony powołaniami do kadry seniorek dokonanymi przez jej trenera. Nie ma w składzie reprezentacji Owczarzak, Ziętary czy Stankiewicz, ale za to są tam tak "znakomite" zawodniczki jak Trzeciak, Naczk oraz Bujniak. Jeśli one same zrezygnowały z kariery w drużynie narodowej (w co raczej wątpię) to jeszcze jestem w stanie to zrozumieć, ale jeśli jest to jedynie koncepcja i wybór szkoleniowca, to nie wróżę jakichkolwiek sukcesów tak zbudowanej reprezentacji.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Ałgaja » 09 maja 2017, 11:01

ChrisLBn jeśli nie wiesz o co w kadrze chodzi, a chyba nie wiesz skoro coś Cię zaskakuję, to polecam przeglądnąć ten temat tak stronę wcześniej, albo przeczytać słynny, uwielbiany przez wielu forumowiczów wywiad z Mollowem http://www.koszykowkakobiet.pl/news/389 ... KK-pl.html albo http://www.koszykowkakobiet.pl/news/392 ... 82owo.html,
a jak Ci się nie chce czytać to w skrócie:
1) Ziętara czy inna Owczarzak mają prawdopodobnie inne poglądy na grę w obronie i w ataku niż trener Mollow, także niestety.
2) Dodatkowo pewnie nie potrafią zrozumieć czemu Koryzna mówiąc o doświadczeniu na parkiecie liczy je w kilkudziesięciu tysiącach minut, czyli doświadczenia nabiorą dopiero za jakieś 15 lat.
3) Trener Mollow rok temu kilkakrotnie dostrzegł to czego inni nie widzieli czyli, że Parysek jest gwiazdą ligi (w tym sezonie eval. o 2 większy niż rok temu także na pewno Wisła, Polkowice, Gdynia i Ślęza przebijają oferty).
Reasumując - gość żyje w jakiejś innej rzeczywistości, wciągnął do tej rzeczywistości Koryzną i pół Siedlec, a niestety odbywa się to pod szyldem Biało-Czerwonym pod hasłem, idzie młodość/przebudowa kadry.
Ale, ale jest nadzieja, rok temu Mollow powiedział:
Czasu potrzebujemy, jednak wiem, że za rok będziemy wyglądać dużo lepiej.


Trzymam za słowo ;)
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

ChrisLbn

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: ChrisLbn » 09 maja 2017, 11:27

Myślałem - zapewne naiwnie - że człowiek starej daty weźmie sobie jednak do serca rzymską maksymę: Errare humanum est, in errore perservare stultum. Niestety jak widać stało się inaczej. Reprezentacja - przy takim doborze personalnym - skazana jest z góry na Tokio 2020, ale tylko przed telewizorem. A jak się wydaje, tak wybrana kadra wyglądać będzie lepiej na sesjach zdjęciowych (wersja optymistyczna) lub też na wadze (wersja pesymistyczna):)

A.R.C.H.I. ball
Młodzik
Posty: 815
Rejestracja: 29 lipca 2010, 10:45

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: A.R.C.H.I. ball » 17 maja 2017, 11:29

Zdziwiła mnie obecność Marty Urbaniak w kadrze. Czyżby to kolejny etap "odmładzania"? 8)

WybuchowaZocha
Amator
Posty: 159
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:19

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: WybuchowaZocha » 21 maja 2017, 07:10

Kadra Mollova jest po pierwszych sparingach. Nie było niespodzianek zgodnie z planem przegraliśmy oba mecze:
78-70 z Chinami
69-47 z Hiszpania

Larrks
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 20:40

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Larrks » 26 maja 2017, 09:05

No tak, jak zawsze przegrywają.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Greebo » 27 maja 2017, 18:52

Dzięki udanej, wygranej 17-13 ostatniej kwarcie meczu, nasze koszykarki przegrały ze Słowenia tylko 50 - 77
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Saletra » 27 maja 2017, 23:42

Koszmar, kiedyś z takimi nacjami jak Szwecja czy Słowenia wygrywaliśmy w cuglach i ti ponad 3-toma punktami. Słowenki dopiero jakiśczas temu reaktywowały seniorską reprezentację, wcześniej była w powijakach gdzieś tam w dywizji B.

Generalnie będziemy bić się z Finlandią i Bułgarią o miano przedostatniej najgorszej drużyny w Europie nie licząc oczywiście gównianych mini-państw. Nie wiem czy wypieprzenie Mołłowa cos da, ale powinno się to zrobić od razu. Selekcja - tragiczna nie mówiąc juz o całej reszcie.

ChrisLbn

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: ChrisLbn » 04 lipca 2017, 11:50

Zdaje się, że nasza reprezentacja może mieć z głowy udział w kolejnych mistrzostwach Europy. W rundzie eliminacyjnej trafiliśmy na Turczynki, Białorusinki i Estonki.


Wróć do „Reprezentacja Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości