Fantasy WNBA 2017

Informacje na temat najlepszej zawodowej ligi świata - WNBA, Wszystko o MŚ, rozgrywkach na innych kontynentach

Moderatorzy: rzymi, Ałgaja, przemoe

speedy
Żak
Posty: 370
Rejestracja: 11 października 2015, 20:24
Lokalizacja: Miasto koszykówki

Re: Fantasy WNBA 2017

Postautor: speedy » 06 maja 2017, 14:02

BARTOLINO pisze:Chciałem uniknąć dzielenia na grupy z racji braku PO, jednak 12 osób wydaje się maksymalną liczbą na 1 grupę. Dlatego jeśli liczba chętnych będzie większa niż 12 to będą 2 grupy, a o końcowej tabeli będzie decydować średni eval drużyn. W takim przypadku dla wyrównania szans w obu grupach musi być taka sama liczba drużyn, więc gdyby zdarzyło się, że będzie nieparzysta liczba uczestników dołożę drużynę bota, która weźmie udział w drafcie. Jej skład wybiorą osoby z drugiej grupy.



Już jest 11 osób zgłoszonych, a widzieliśmy co było w Fantasy PLKK - po 10 osób w grupie i w przypadku np. kontuzji nie było na kogo sensownego wymieniać. Moim skromnym zdaniem do 9 osób jedna grupa, a od 10 i w górę w WNBA powinniśmy tworzyć drugą, bo w przeciwnym wypadku gra będzie opierać się tak naprawdę w głównej mierze na trafnym bądź nieudanym drafcie i emocje na tym mogą się kończyć :) Reasumując optowałbym za dwoma, ale to tylko moja subiektywna obserwacja, mając na uwadze to co było w naszej ekstraklasie.

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Fantasy WNBA 2017

Postautor: BARTOLINO » 06 maja 2017, 15:41

speedy pisze:Już jest 11 osób zgłoszonych, a widzieliśmy co było w Fantasy PLKK - po 10 osób w grupie i w przypadku np. kontuzji nie było na kogo sensownego wymieniać. Moim skromnym zdaniem do 9 osób jedna grupa, a od 10 i w górę w WNBA powinniśmy tworzyć drugą, bo w przeciwnym wypadku gra będzie opierać się tak naprawdę w głównej mierze na trafnym bądź nieudanym drafcie i emocje na tym mogą się kończyć :) Reasumując optowałbym za dwoma, ale to tylko moja subiektywna obserwacja, mając na uwadze to co było w naszej ekstraklasie.

Mówiąc szczerze nie spodziewałem się aż takiej liczby chętnych do gry ;) Jeśli znajdzie się dwunasta osoba na pewno podzielę grających na 2 grupy.
Wtedy zmieniłyby się lekko zasady "losowania" numerków. Dla grupy pierwszej dorobek punktowy drużyn w meczu LA Sparks - SA Stars pozostałby bez zmian. Natomiast w grupie drugiej wziąłbym pod uwagę mecz Dallas - Indiana, gdzie liczba punktów zdobytych przez Dallas decydować będzie o losowaniu w rundach nieparzystych, a liczba punktów zdobytych przez Indianę o losowaniu w rundach parzystych.
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Fantasy WNBA 2017

Postautor: Greebo » 06 maja 2017, 17:04

Zgadzam sie ze jeśli będzie 12 osób to przydałoby się dwie grupy, tylko ciężko tu zrobić potem jakiś PO o wyłonienie mistrza. Nie wiem czy nie miałoby sensu przejście na system ligowy, jak w PLKK. Tzn ten sezon taki eliminacyjny a za rok 3 lub 4 osoby utworzyłyby lige wyższa, a pozostałe niższa z awansami i spadkami. Tyle ze wtedy odpadłaby mozliowsc grania tym samym składem przez kilka sezonów.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Fantasy WNBA 2017

Postautor: BARTOLINO » 06 maja 2017, 17:47

Przy dwóch grupach wyłonienie mistrza nastąpiłoby poprzez sklasyfikowanie wszystkich na koniec w jednej tabeli za pomocą końcowego średniego evalu. Dlatego przy nierównej liczbie osób w grupach wprowadziłbym tą drużynę "bota", którą w dodatku wybrałyby osoby z przeciwnej grupy. Powinno im zależeć, żeby bot miał jak najlepsze zawodniczki zabierając je pozostałym graczom i tym samym potencjalnie utrudniając skonstruowanie silniejszej drużyny. Na zachowaniu systemu trzyletniego jednak bardzo by mi zależało.
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Fantasy WNBA 2017

Postautor: Greebo » 06 maja 2017, 17:57

Spoko. Zgadzam się z tym ze takie granie lepiej oddaje WNBA niż układ ligowy :) Szkoda ze tak namieszali z tymi PO, ze ciezko jakiś sensowny PO w grze wymyślić. Zwłaszcza ze odpada robienie go w ostatnich kolejkach RS, i ze względu na nieregularny terminarz a takze i dlatego ze jednak trenerzy tam często w ostatnich meczach graja rezerwami.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Fantasy WNBA 2017

Postautor: bart_81 » 06 maja 2017, 18:01

System trzyletni był fajny i też chciałbym żeby tak to wyglądało w przyszłości. Oczywiście jeśli będą ku temu możliwości. A odnośnie liczby grających to ann zglaszala chęć gry w innym temacie. Jeśli nie zmieniła zdania to już by było 12 osób.

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Fantasy WNBA 2017

Postautor: BARTOLINO » 06 maja 2017, 19:07

Niestety system PO wymyślony w WNBA wyklucza naszą grę. Z kolei częste oszczędzanie najlepszych zawodniczek w ostatnich meczach sezonu regularnego powoduje nie możliwość przeprowadzenia wtedy naszego PO. System trzyletni fajnie odróżnia Fantasy WNBA od Fantasy BLK, dlatego fajnie byłoby go zostawić. Innego pomysłu na wyłonienie mistrza niż to co zaproponowałem w tym momencie nie mam.
Ann oczywiście serdecznie zapraszam do zgłoszenia się :)
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Fantasy WNBA 2017

Postautor: BARTOLINO » 07 maja 2017, 11:07

Teoretycznie zamykamy listę zgłoszeń. Mamy 11 osób. Będą 2 grupy i dlatego jako 12 dokładam drużynę "bot". Napisałem teoretycznie, bo jeśli znajdzie się osoba, która przed rozpoczęciem draftu zadeklaruje chęć gry przejmie miejsce "bota". Dalsze ustalenia co do draftu i podziału na grupy w temacie viewtopic.php?f=14&t=12393
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Fantasy WNBA 2017

Postautor: ann » 07 maja 2017, 14:45

Jeśli jeszcze można to gram :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous


Wróć do „WNBA/Świat/MŚ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości