Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Informacje na temat najlepszej zawodowej ligi świata - WNBA, Wszystko o MŚ, rozgrywkach na innych kontynentach

Moderatorzy: rzymi, Ałgaja, przemoe

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: reaktywacja » 21 września 2010, 23:58

Obecność Asjhi Jones jeszcze można zrozumieć, co w ekipie USA robi Appel???
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: jimmy » 22 września 2010, 14:01

reaktywacja pisze:Obecność Asjhi Jones jeszcze można zrozumieć, co w ekipie USA robi Appel???


bo BigSyl może niedomagać po kontuzji - a jak się skończyło zabranie 4 lata temu tylko jednej prawdziwej środkowej (m.snow) i jednej kulawej (ford) widzelismy w spotkaniu z ruskimi - Stjepanowa i Szczegolewa sobie pohasały
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: bart_81 » 23 września 2010, 13:48

Pierwsze mecze za nami:

Rosja - Japonia 86:63

Białoruś - Chiny 68:57, Leuchanka 20 pkt i 12 zb..ładnie 8)

feri
Młodzik
Posty: 659
Rejestracja: 17 listopada 2004, 03:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: feri » 23 września 2010, 21:35

Piwo na hali 30 koron, cheerleaderki niestety niewiele starsze, niż te gorzowskie :), firma ochroniarska "Foch Security" - jak sama nazwa wskazuje :) ale zobaczyć w jednym miejscu Sue Bird, Diane Taurasi, Sylvie Fowles, Candice Dupree, Tine Charles, Linday Whalen, Angel McCoughtry i Tamike Catchings bezcenne :) Śpią w tym samym hotelu co my, ale póki co cisza nocna, niestety, trwa :) Jutro Lewczenko vs. Richards. Po dzisiejszych meczach myślę, że jutro Grecja jednak pojedzie z Francją... No ale zobaczymy.

edit*
Kanada - Chiny. Kanada dopiero w drugiej połowie pokapowała, że na Chinki najlepsze są akcje 1 na 1 i szybkie kontry. W drużynie Chin najlepsza była Miao-szyńska :) Nie wiem, gdzie ona gra, ale spokojnie dałaby rade w naszej lidze, a nawet... kadrze? :)

Białoruś - Australia. Już rano na śniadaniu było widać, że Snytsina kontuzjowana, ale i tak szans żadnych Białorusi raczej nie dawaliśmy. I tutaj miłe zaskoczenie. Białoruś zagrała bardzo dobry mecz i może jeszcze namieszać na tych mistrzostwach. Nie chce wymieniać nazwisk, bo wszystkie panienki w sukienkach zagrały dobrze. Aussie też bardzo dobrze. Z gorzowskiego punktu widzenia: Lewczenko - rewelacja, ale czemu tak krótko? Richards chyba nie zdobyła punktu, ale miała kilka świetnych akcji, jak np. no-look-pass do Snell. I właśnie Snell chyba nazwałbym MVP tego meczu.

ponizej AZS Gorzów :)
Obrazek

a na deser: Leuchanka vs. Lauren Jackson
http://www.youtube.com/watch?v=5nrLDxPWYuU

a za chwilę wychodzimy na USA - Senegal. Trener Senegalu długo w nocy jeszcze w hotelowym barze analizował, jak pokonać USA :) potem Grecja - Francja. U miejscowego buka na hali kurs na Francje 1.37, a więc Francja zdecydowany faworyt, ale ja wierzę w niespodziankę i Grecję w tym meczu.

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: reaktywacja » 25 września 2010, 15:08

Na razie Taurasi to śmiech na sali - mało aktywna, niewidoczna, wyraźnie w cieniu McCoughtry. Fajnie prezentuje się młoda Moore - będzie gwiazdą WNBA jak nadejdzie jej czas. :)
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: Saletra » 25 września 2010, 19:05

Jak na razie dość nieźle spisują się Koreanki - fatalnie natomiast Brazylia - szkoda.

Szkoda mi także Argentynek - życzyłem im zwycięstwa w meczu z Czeszkami - szkoda, że im się nie udało.

Dalej- mam nadzieję, że Senegal wygra z Grecją - Greczynki bardzo szczesliwie zdobyły ostatnio 5-miejsce i chciałbym żeby ktoś w końcu im pokazał miejsce w szeregu i zbił zapędy dotyczące ósemki. Potencjał wg mnie ten zespół ma znikomy i warto żeby Senegalki zagrały twardo i dobrze na desce, a powinno być ok.

Generalnie to fajnie byłoby gdyby też Czeszki odpadły w pierwszej rundzie, ale niestety po zwycięstwu z Argentyną jest to jzu niewykonalne.
Standardowo bym także chciał aby słabo zaprezentowała się Francja i Hiszpania....
Czyli same wybory negatywne 8) :roll:

Natomiast warto by zawalczyły Brazylijki, Koreanki plus Japonki - im życzę wszystkiego dobrego.
Warto wspomnieć, że mecz z Koreankami w Sydney na IO, był chyba jedynym miłym akcentem jesli chodzi o naszą postawę na wspomnianych Igrzyskach. Jak się okazało T. Herkt oprocz zlotego medalu Me, nie potrafił
z takiej ekipy sklecić nic dobrego.

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: rzymi » 25 września 2010, 22:18

Maltsi 31 punktow i wszystko jasne - Senegal nie prowadzil ani raz w trakcie meczu.
ObrazekObrazek

feri
Młodzik
Posty: 659
Rejestracja: 17 listopada 2004, 03:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: feri » 26 września 2010, 23:17

reaktywacja pisze:Na razie Taurasi to śmiech na sali - mało aktywna, niewidoczna, wyraźnie w cieniu McCoughtry. Fajnie prezentuje się młoda Moore - będzie gwiazdą WNBA jak nadejdzie jej czas. :)


W meczu z Senegalem gdy było 8:4 dla USA i wszystkie 8 pkt zdobyła Taurasi, trener Auriemma wziął przerwę i powiedział Dianie, że innym dziewczynom jest głupio i żeby odpuściła sobie, więc zakończyła zdobycz na 8 punktach i potem faktycznie była już w cieniu z ręcznikiem na plecach :) A tak na poważnie, to dotychczasowa gra amerykanek to po prostu turniejowa optymalizacja - czyli mecze wygrane, strat w ludziach nie ma. Inne drużyny napinają się na mecze z USA, a ja po 3 pierwszych meczach USA obejrzanych na hali mam wrażenie, że to dopiero rozgrzewka amerykanek. Szkoda, że nie zobaczę kolejnych, ale inni nasi tam są i pewnie opowiedzą co i jak :)

poniżej Samantha Richards - Messi żeńskiego basketu :)
http://www.youtube.com/watch?v=T7M1CXV9qe8

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: rzymi » 27 września 2010, 00:13

Niestety w meczu USA - Francja nie było już tak kolorowo, kiedy po 5 minutach I kwarty było 6-3 dla Francji.. Dopiero później USA się rozkręciło i mecz zakończył się zgodnie z przewidywaniami, +20. Na pomeczowej konferencji Angel powiedziała, że zaczęły ospale i wolno, ale gdy złapały rytm to wszystko wróciło do normy.
A w czasie meczu uśmiechy na twarzach dziewczyn z USA... Tak jakby grały sobie totalnie na luzie...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: jimmy » 29 września 2010, 14:58

krysti pisze:Dzisiaj wieczorem prawdziwy hit mistrzostw spotkanie pomiędzy niepokonanymi drużynami jak do tej pory USA - Australia . Wydaję mi się że Amerykanki po zaciętym meczu powinny pokonać reprezentacje Australii i zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie E . Innym interesującym meczem powinno być spotkanie drużyn bezpośrednio walczących ze sobą o wejście do ćwierćfinału - Grecja - Białoruś .



gdzie ten mecz można zbaczyć? np. na cyfrze??
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: rzymi » 29 września 2010, 16:47

Białoruś - Grecja 74-70. Niestety, jak zauważył trener Kostas Missas na konferencji, jego dziewczyny nie trafiły 5 razy z czystej pozycji spod kosza i dlatego przegrały. Poza tym sędziowie w końcówce trochę przysnęli i nie odgwizdali kilku ewidentnych 2+1. W przyszłym roku w greckiej ekipie powinna już grać Katie Douglas plus Stefanie Murphy z Boston College (http://bceagles.cstv.com/sports/w-baskb ... nie00.html).
ObrazekObrazek

dezali
Amator
Posty: 172
Rejestracja: 30 maja 2008, 20:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: dezali » 29 września 2010, 16:57

TVP Sport ma w ramówce przewidzianą jedynie transmisję spotkania finałowego w niedzielę. Poza tym wszędzie tylko siatka, siatka, siatka... Może gdyby Polki występowały w turnieju zainteresowanie mistrzostwami ze strony polskich mediów byłoby nieco większe, niż znikome

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: rzymi » 29 września 2010, 18:09

Po 9 minutach III kwarty jest 31-26 dla Francji czyli dokładnie 4-1 w tej kwarcie (27-25 do przerwy) ...

edit: po 3. kwarcie jest 33-28 czyli w obie drużyny zdobyły razem 9 punktów. (kwarta wygrana 6-3 przez Francję). Do tego dochodzi wspaniała skuteczność obu drużyn: 28% Francja (11/40) i 23% Kanada (8/35).


Wczoraj drużyna USA rzuciła 37 punktów w pierwszej kwarcie...
ObrazekObrazek

feri
Młodzik
Posty: 659
Rejestracja: 17 listopada 2004, 03:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: feri » 29 września 2010, 20:08


rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata - Czechy 2010

Postautor: rzymi » 29 września 2010, 20:13

Słowo o Francja - Kanada. Przez 3 kwarty brzydki mecz jednak w czwartej, zwłaszcza ostatnie 3 minuty i kosz za kosz - super. I wjazd Celiny dający zwycięstwo równo z syreną - miodzio!

Do przerwy 51-33 dla USA. Popis zagrań Amerykanek - akcje 2+1 Diany - MIODZIO! Bardzo fizyczna gra pod koszami - Syl, LJ i Liz Cambage nie mają ze sobą łatwego życia.
ObrazekObrazek


Wróć do „WNBA/Świat/MŚ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości