Euroliga 2011/12

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Euroliga 2011/12

Postautor: Greebo » 06 maja 2011, 12:36

Sporo jeszcze czasu minie zanim się zacznie, ale chciałbym sie zapytać czy orientuje sie ktos jak będzie wyglądał podział miejsc na kraje w przyszłych rozgrywkach (chodzi mi o jakies w miare oficjalne informacje)?

Poki co moje przemyślenia:

Na razie wiadomo że ma się zmienić system rozgrywek: dalej bedzie 24 uczestników, ale zamiast 4 grup 6 zespołowych maja pojawić się 3 - 8 zespołowe, a po 1 rundowym PO ma zostać rozegrane Final 8. Co więcej - organizator tego finału miał byc znany juz przed rozgrywkami, co nasuwa pytanie czy bedzie on miał zagwarantowany w nim udział (wtedy w PO grałoby 14 zespołów) czy nie (wtedy w PO 16 zespołów)

Jeśli chodzi o skład to rok temu był następujący podział:

Hiszpania 3

Rosja 2
Francja 2
Węgry 2
Polska 2
Turcja 2
Włochy 2
Czechy 2

Litwa 1
Łotwa 1
Słowacja 1
Chorwacja (liga Adriatycka) 1

Do tego doszły 2 dzikie karty: (Wisła i Francuskie Mondeville) oraz 1 zespół z pucharu FIBA, przy czym zamiast zwycięzcy, czyli Athinaikosu ktory wycofał sie z gry do euroligi został dopuszczony finalista - Rosyjski Orenburg.

W tym roku zapewne znow 3 zespoły "normalnym" trybem bedzie mogła wystawić Rosja (rok temu małą kare za wycofanie sie CSKA) więc albo bedzie tylko 1 dzika karta, albo nie zostanie dopuszczony zespoł z Izraela (zwycięzca FIBA Cup) lub też któryś z krajów straci 1 miejsce. Ten ostatni scenariusz wydaje sie najbardziej prawdopodobny, pytanie tylko ktory kraj bedzie stratny. Raczej mało prawdopodobne by dotyczyło to Hiszpanii, nie sądzę też by FIBA zrezygnowała z któregoś kraju który miał po 1 przedstawicielu, zostaje więc redukcja z 2 zespołów do 1. Jesli trzymać by sie zasad podanych w regulaminie FIBA to to miejsce straciłby najniżej notowany kraj w rankingu, czyli wg moich obliczeń Czechy a dokładniej rzecz biorąc Brno. Jest to o tyle prawdopodobne ze zespól ten moglby spokojnie liczyc na dziką kartę więc wilk byłby syty i owca cała..

Jeśli moje rozważania są słuszne to skład euroligi byłby następujący:

1. Rosja (Jekaterinburg, Spartak, Orenburg) -3
2. Hiszpania (Salamanka, Walencja i badz Rivas - zdobywca PP badz Saragossa - 3 zespół w lidze) - 3
3. Francja (Bourges, Tarbes) - 2
4. Turcja (Fenerbahce, Galatasaray) - 2
5. Węgry (Pecs, Sopron) - 2
6. Polska (Wisła, Polkowice) - 2
7. Włochy (zapewne Schio i Taranto) - 2
8. Czechy (Praga) - 1
9. Słowacja (Koszyce) - 1
10. Chorwacja (Gospic) - 1
11. Litwa (Kowno) - 1
12. Łotwa (Ryga) -1

Zwyciezca P.FIba - Elitzur (Izrael) -1
Dzikie Karty - Brno Czechy) i x - 2

Co do drugiej karty, to jeśli FIBA utrzyma ta zasadę którą motywowała przyznanie dzikiej karty m.in. Wisle, czyli ranking klubowy, to duże szanse ma Lotos. Zajmuje on 18 miejsce w rankingu, i spośród zespołów ktore nie beda miały kwalifikacji krajowej wyprzedzałyby go jedynie Brno i Athinaikos, ktory raczej znów nie podejmie próby gry z najlepszymi.

Gorzej wygląda sytuacja z Gorzowem, przed nim w rankingu są jeszcze (pomijam kraje ktore maja 3 miejsca zagwarantowane) Mondeville, Venezia, Lille i Arras
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
garnett
Junior
Posty: 2553
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 22:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: garnett » 16 maja 2011, 09:27


Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: Greebo » 16 maja 2011, 09:35

Coz, ja dalej nie moge zrozumiec czemu Francja miałaby miec 3 miejsca w eurolidze, skoro od kilku sezonow jej druzyny - poza Bourges - dołują strasznie.

Czekam na oficjalny skład euroligowej 24-ki.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
garnett
Junior
Posty: 2553
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 22:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: garnett » 16 maja 2011, 14:22

Dlatego też sądzę że to Tarbes musi liczyć na ewentualną dziką kartę, bo Montpellier jest pewne gry w euro co potwierdza też portal basketnews.net:
http://www.basketnews.net/asp.net/main. ... x?id=11329

Awatar użytkownika
Shavo
Młodzik
Posty: 873
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 11:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: Shavo » 07 czerwca 2011, 22:22

tak odbiegajac od tematu - to dzisiaj miala zapasc decyzja ws strojow.... 8)
Koszykówka jest jak religia-wiele osób ją praktykuje,ale nikt do końca jej nie rozumie...

http://www.wnba-basketball.com/ - jedyny polski serwis poświęcony WNBA (informacje o Ewelinie Kobryn, historia oraz kluby WNBA, ciekawostki i wiele innych)

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: Greebo » 11 czerwca 2011, 11:30

Z tego co zrozumiałem ze strony Koszyc to losowanie euroligi bedzie 9-tego lipca.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Shavo
Młodzik
Posty: 873
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 11:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: Shavo » 11 czerwca 2011, 23:20

jesli chodzi o stroje na nastepny sezon:

According to the FIBA Europe regulations for Euroleague Women 11/12:

1. Shorts and shirt must be narrow, following the curves/contour of the body.
2. Shirt should show the shoulders of the player, cut like a tank top.
3. Shirt fails over shorts (just over the board of shorts). If too long, the shirt must be locked in.
4. Width of the shorts: a maximum of 2 centimetres of space is allowed between the fabric of the shorts and the skin (on both sides of the leg).
5. Shorts cannot extend lower than 10 centimetres above the knee.


miałem nadzieje ze jednak zostana "stare" stroje, ale jednak sie mylilem :evil:
Koszykówka jest jak religia-wiele osób ją praktykuje,ale nikt do końca jej nie rozumie...

http://www.wnba-basketball.com/ - jedyny polski serwis poświęcony WNBA (informacje o Ewelinie Kobryn, historia oraz kluby WNBA, ciekawostki i wiele innych)

Awatar użytkownika
Shavo
Młodzik
Posty: 873
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 11:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: Shavo » 24 czerwca 2011, 21:54

tak będą wyglądały stroje w następnym sezonie:

Obrazek
Koszykówka jest jak religia-wiele osób ją praktykuje,ale nikt do końca jej nie rozumie...

http://www.wnba-basketball.com/ - jedyny polski serwis poświęcony WNBA (informacje o Ewelinie Kobryn, historia oraz kluby WNBA, ciekawostki i wiele innych)

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: Greebo » 29 czerwca 2011, 06:50

Ryga i Pecs ponoc bez euroligi z przyczyn finansowych. Zwłaszcza tej drugiej druzyny zal, bo była jednym z symboli tych rozgrywek a nasze konfrontacje z nią w ostatnich 3 sezonach należały do wyjatkowo ciekawych (i radosnych bilans 8-1)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 29 czerwca 2011, 14:09

Dobra informacja dla Polski.

Bo to zwiększa szanse Lotosu na występ. A także Brna. A wtedy być może jakiś francuski klub z dziką kartą jeszcze.

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: paulo2907 » 29 czerwca 2011, 22:22

Pecsu na pewno szkoda, choćby z uwagi na tradycję i zaangażowanych kibiców. No ale taki scenariusz był prawdopodobny, skoro odeszło stamtąd już sporo zawodniczek, a następczyń jakby nie widać.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: Greebo » 01 lipca 2011, 06:01

Zamiast Pecsu w eurolidze jako 2 węgierski zespół bedzie grał Gyor. W tym zespole już sezon temu pojawiły sie jakies przyzwoite pieniadze, ściagneli Kubline, Carson i Olajuwon oraz trenera Akosa Fuzy, ale po niezłym sezonie zasadniczym wtopili w 1 rundzie PO odpadając z Szegedem, mimo ze byli rozstawieni w PO z numerem 3. Ale jak widac nie przeszkodziło to w dostaniu sie do euroligii. A skoro tak to spodziewam sie ze też i skład zrobią w miare dobry, co nie zmienia faktu ze bardzo chciałbym by trafili do grupy z Wisła.

A Pecsu żal, nie jestem na 100% pewien ale był on chyba jednym z trzech zespołów ktore grały w eurolidze odkąd ona powstała (dwa pozstałe to Brno i Bougres)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: reaktywacja » 01 lipca 2011, 17:16

Koszykarz - miejsce Lotosu w Euro było pewne już w momencie podpisania hiszpańskiego trenera.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: Greebo » 01 lipca 2011, 17:47

reaktywacja pisze:Koszykarz - miejsce Lotosu w Euro było pewne już w momencie podpisania hiszpańskiego trenera.


Masz jakieś oficjalne info? Bo nieoficjalnie to my w momencie podpisania hiszpańskiego trenera 2 sezony temu tez mieliśmy pewne miejsce w Eurolidze.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Euroliga 2011/12

Postautor: reaktywacja » 03 lipca 2011, 12:04

Greebo pisze:
reaktywacja pisze:Koszykarz - miejsce Lotosu w Euro było pewne już w momencie podpisania hiszpańskiego trenera.


Masz jakieś oficjalne info? Bo nieoficjalnie to my w momencie podpisania hiszpańskiego trenera 2 sezony temu tez mieliśmy pewne miejsce w Eurolidze.


Oficjalnie i wprost nigdzie w prasie nie było. Ale Krawczyk mówił gdzieś publicznie, że od szefa FIBA dostał potwierdzenie, że trzy polskie drużyny będą występować w Eurolidze (Wisła i Polkowice dostały "z urzędu"). A polska federacja zwróciła się do AZS-u i Lotosu w tej sprawie. W Gorzowie nikt nie był zainteresowany, o czym też było w prasie. Jednym z warunków podpisania kontraktu w Gdyni przez Forda były występy w Eurolidze - zdaje się, że w wywiadzie z prezesem czy samym trenerem na stronie klubowej to było. Lotos buduje budżet na Euroligę - o tym też była gdzieś wzmianka. Na oficjalne info poczekamy do losowania Euro, ale start gdynianek w tym pucharze jest pewny, choć wciąż nieoficjalny.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości