Euroliga 2014/15

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Euroliga 2014/15

Postautor: reaktywacja » 07 lipca 2014, 16:37

Saletra pisze:A jak już startować to z porządnym,markowym składem a nie z uprawianiem chałtury. I potem co - bialns 2-12, albo nawet 4-10, czy też 5-9? I może jeszcze zadowolenie z powyższego?


Ze wszystkim zgoda poza tym. Otóż tak - jeśli bilans będzie 2-12, o lepszym nie wspominając, to z wyniku Energi nic tylko się cieszyć. Osobiście obawiam się jednak, że Euroligę torunianki skończą 1-13 lub 0-14 i być może - jak podejrzewasz - z wielkimi długami, jeśli nie dojdzie mocny sponsor.

Oczywiście jest jeszcze inny scenariusz, czyli wycofanie się z rozgrywek Euroligi np. po Nowym Roku z kompletem porażek i tekstem, że niestety obyło się bez zapowiadanego wsparcia dla klubu od... wpisać dowolny podmiot. I taka perspektywa to jedyna, która niepokoi, bo nawet te 13 porażek może dać jakąś korzyść klubowi i przede wszystkim polskim zawodniczkom w nim grającym.

A odnosząc się do zacytowanego fragmentu - dziś poza klubami rosyjskimi i tureckimi praktycznie każdy jakoś kleci sobie skład. Skład Wisły czy Bourges to składy typowych średniaków i tylko sytuacja w kobiecym koszu, który praktycznie się zwija, nie rozwija, oraz gigantyczne szczęście Wisły w losowaniach wyjątkowo słabych rywali w rozgrywkach grupowych spowodowała to, że mówi się o tej drużynie od kilku lat jak o silnej drużynie walczącej o Final Eight Euroligi.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2014/15

Postautor: Greebo » 07 lipca 2014, 16:57

reaktywacja pisze:
A odnosząc się do zacytowanego fragmentu - dziś poza klubami rosyjskimi i tureckimi praktycznie każdy jakoś kleci sobie skład. Skład Wisły czy Bourges to składy typowych średniaków i tylko sytuacja w kobiecym koszu, który praktycznie się zwija, nie rozwija, oraz gigantyczne szczęście Wisły w losowaniach wyjątkowo słabych rywali w rozgrywkach grupowych spowodowała to, że mówi się o tej drużynie od kilku lat jak o silnej drużynie walczącej o Final Eight Euroligi.


Prawdę mowiąc nie rozumiem..

Skoro sam twierdzisz ze jesteśmy średniakiem euroligowym (co jest prawda) i stawiasz nas w podobnym szeregu do Bourges to nie rozumiem czemu to ze walczymy regularnie o 8-ke wynika tylko ze szczęścia (swego czasu owszem sporego, ostatnio coraz mniejszego)? Wyraźnie bogatszych/silniejszych klubów jest od nas ostaniami laty po 5-6 a my znajdujemy sie w tej drugiej ciut moze liczniejszej grupie.. a skoro tak to jakby na to nie patrzeć należymy do szerokiej europejskiej czołówki i walka o 8-ke jest logiczną tego stanu rzeczy konsekwencja.

Podobnie jest i obecnie - poza klubami tureckimi i rosyjskimi (a i to nie koniecznie wszystkimi) w europie sa może 2 kluby silniejsze od nas - Bourges i Praga. A wiec 4-ka byla/jest celem który powinniśmy sobie stawać, natomiast czymś ponad stan byłby awans do F4


PS Argument o tym ze swoje wyniki zawdzięczamy sie "zwijaniu" euroligi jest juz absolutnie nie trafiony. Nasze najlepsze wyniki - awans do F4 i potem 2 razy z rzędu awans do 8-ki odnieśliśmy wówczas gdy euroliga była zdecydowanie najsilniejsza w swojej historii - bo wówczas juz z Rosji i Turcji płynął strumień gotówki a jeszcze dobra sytuacja finansowa miały choćby kluby hiszpańskie.
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2014, 16:25 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: Euroliga 2014/15

Postautor: danpe_ » 08 lipca 2014, 19:02

Pozwolę sobie tutaj wyjaśnić IMĆ Radomenesowi pewne kwestie, które zaczął w innym wątku, nieprzeznaczonym Eurolidze.


Radomenes pisze:
danpe_ pisze:Albo rybka, albo pipka.
Zaprzeczasz sam sobie, dlaczego ktoś ma kibicować Toruniowi, wszak w tej hali jesteśmy regularnie obrażani, i tutaj lokalne animozje trzeba odłożyć, podczas gdy sam się przyznajesz, że Bydgoszczy nie będziesz kibicował?
Typowa rydzykowsko - toruńska hipokryzja.


Nie rozumiem, co ma osobista refleksja do farmazonów o jakich piszesz? Czy matrix obrażał? Za poważny człowiek to jest, aby w takie bzdety się bawić, a swoje uprzedzenia realizuj gdzie indziej.


A czegóż nie rozumiesz? Cóż tak trudnego napisałem?

matrix pisze:lokalny patriotyzm w takich sprawach należy odłożyć do kosza


matrix pisze:klubowi z jednego miasta nie będę w Polsce kibicował nigdy


Taka mała toruńska hipokryzja.

Generalnie - niech sobie tam grają w tej Eurolidze, mi to nie przeszkadza. Ale żebym miał kibicować w tychże rozgrywkach klubowi z Torunia, gdzie podczas wizyt musiałem wysłuchiwać od osób (starych pryków, zapewne równie poważnych na co dzień jak matrix), które nigdzie poza swoją własną halą nie były jakichś tekstów rodem z FC pasiastej "damy"?
Bez jaj!

Powiem więcej, nigdy do Energi nie byłem uprzedzony, ewentualna niechęć wynika z ich postawy wobec nas. Zresztą, ciekaw jestem kogo jeszcze dokoptują do składu i z kim się za rok o kasę będą sądzić.


W sprawie uprzedzeń i "gdzie indziej" napisz do Adminów, czy tam Moderatorów prośbę o usunięcie mojego konta (będę wdzięczny!), mojej nie posłuchali.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2014/15

Postautor: Greebo » 01 sierpnia 2014, 18:50

Udział zespołu Alba Iulia w Eurolidze ponoć ciągle nie jest przesadzony - oczywiście ze względów finansowych. Wystąpią tylko wówczas jesli znajda dodatkowych sponsorów dzięki którym będą w stanie zakontraktowac3 zawodniczki z którymi sa "dogadani": G.Marginean, C.Pop, A.Knezevic. Wnioski z tego dla mnie płyna dwa:

- jesli ostatecznie zagraja w ELW to mecz z nimi bynajmniej nie musi byc dla nas spacerkiem, na jaki zanosiło sie po losowaniu i pierwszych transferach
- G.Marginean ciągle nigdzie nie złożyła podpisu pod kontraktem a wiec jeśli nie są prawda plotki o tym ze już mamy zakontraktowana 6 zawodniczkę zagraniczna to nasz GM powinien szybko się z jej agentem kontaktować.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2014/15

Postautor: Ałgaja » 05 sierpnia 2014, 13:20

Alba Iulia już skończyła debiutancki sezon w eurolidze... czyli mamy 15 zespołów.
http://lovewomensbasketball.com/2014/08 ... gue-women/
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości