Europejskie Puchary 2020/2021

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 08 września 2021, 10:08

Ciekawostka z Bydgoszczy - pierwsza wyprawa kamperami pod hasłem „Z Artego na Akropol” ma odbyć się w dniach 19-25 września. Punktem kulminacyjnym wyprawy będzie mecz bydgoskich koszykarek Basket 25 z greckim zespołem Eleftheria Moschatou w Atenach.

https://metropoliabydgoska.pl/niezwykla ... oszykarek/

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 12 września 2021, 16:52

Żeby uzupełnić wątek Amerykanek z rosyjskiego zespołu z Vidnoje zainicjowany w innej zakładce - obie są już w Rosji i wczoraj wzięły udział w powitalnym (tradycyjnym) obiedzie z pozostałymi zawodniczkami drużyny. Poniżej informacja klubowa i zdjęcia z tej imprezy.

https://www.wbcs.ru/club1/news/news.php ... ws_id=3857

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 13 września 2021, 08:21

Generalnym sprawdzianem dla rosyjskiego rywala Pszczółek będzie trzeci, ostatni mecz w ramach fazy grupowej Pucharu Rosji, w którym zmierzą z Samarą (17 września o 18.00). Samara to drugi (obok Rostowa) beniaminek PBL, który zbudował drużynę opartą w części o zawodniczki mające za sobą występy w rosyjskiej ekstraklasie. W drużynie skompletowanej na najbliższy sezon znalazły się 3 koszykarki występujące ostatnio w Krasnojarsku (Kanadyjka S. Grant-Allen oraz D. Kurilczuk i D. Kolosowskaya) O. Novikova (Orenburg), A. Komarova (Vidnoje). W drużynie z Samary będzie też grać młoda amerykańska skrzydłowa T. Baptiste (nr 24 tegorocznego draftu), a także była Pszczółka czyli J. O'Neill. Zobaczymy, jak Sparta&k zaprezentuje się na tle solidnego przeciwnika już nie w spotkaniu towarzyskim, ale w meczu o stawkę na kilka dni przed meczem w Lublinie.

https://bcsamara.com/news/?id=4071

PS.

Jeśli ktoś w klubie ma kontakt z Jennifer O'Neill, to może warto skontaktować się z nią i zapytać po tym spotkaniu o jej spostrzeżenia na temat ekipy z Vidnoje. Trudno powiedzieć, czy ten mecz będzie można zobaczyć w internecie, a uwagi tak doświadczonej zawodniczki mogą pomóc w jakimś stopniu w przygotowaniu do rywalizacji pucharowej.

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 17 września 2021, 07:52

Wczoraj Sopron rozegrał sparing z USK Praga. Po wyrównanej pierwszej kwarcie uwidoczniła się wyraźna przewaga USK. Ostatecznie zespół z Pragi zwyciężył 72-43 (17-17, 17-6, 18-8, 20-12).

USK Praga: Oblak 2, Vorackova 14, Conde 17, Hanusová 4, Stankovic 14 - Sipová 11, Vyoralová 5, Bálintová 3, Kovlun 2;

Sopron: Fegyverneky 2, Jovanovic 13, Williams 13, Varga 10, Gaye 3 - Sitku 2.

Sopron zagrał bez B. January, N. Collier, B. Hatar i J. Brooks.

W ekipie z Pragi zabrakło natomiast B. Jones oraz A. Thomas.

https://wbasket.hu/kiegyenlitett-elso-n ... -pragaban/

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 18 września 2021, 22:10

Jak się okazuje, w najbliższy poniedziałek Sparta&K Vidnoje rozegra jeszcze mecz w ramach 1/4 Pucharu Rosji - jego przeciwnikiem będzie występujący na zapleczu PBL Nieftyanik Omsk. Mecz odbędzie się w Omsku - początek o 13 (czasu moskiewskiego), Rywalki Pszczółek czeka zatem wyprawa do Zachodniej Syberii i mecz o stawkę na 3 dni przed spotkaniem w Lublinie. Zgodnie z regulaminem obowiązującym w Pucharze Rosji, zespoły grają w tych rozgrywkach w krajowych składach.

https://www.wbcs.ru/club1/news/news.php ... ws_id=3868

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 20 września 2021, 22:23

Na stronie FIBA pojawił się artykuł, w którym zaprezentowano bardzo lakoniczną ocenę szans uczestników rundy kwalifikacyjnej EuroCup wraz ze wskazaniem zawodniczek, na które szczególnie warto zwrócić uwagę w poszczególnych zespołach. Oto co napisano na temat meczu Pszczółek z Rosjankami:

Outlook: This has got scope to be one of the ties of the round if both clubs play to their potential. Lublin have punched hard in the Polish League in recent years, while Sparta&K once won EuroLeague Women four years running - a feat still never to have been matched, as well as competing in EuroCup Women during past sesons.

Players to Watch: If the free-scoring Kamiah Smalls suits up for Lublin as hoped, it could be quite a backcourt battle with Alexis Jones from Sparta&K

Z tekstu wynika, iż to może być jeden z tych bardziej wyrównanych pojedynków w ramach rundy kwalifikacyjnej, o ile oba kluby wykorzystają swój potencjał. Interesująco zapowiada się rywalizacja pomiędzy K. Smalls i A. Jones i te dwie koszykarki wskazano jako zawodniczki, którym warto się przyglądać w meczach tej pary drużyn.

http://www.fiba.basketball/eurocupwomen ... ason-spots

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 22 września 2021, 08:49

W pierwszym dniu turniejów kwalifikacyjnych do fazy grupowej Euroligi, Valencia przegrała ze Schio 48-56 (10-11, 12-22, 11-13, 15-10), natomiast Kayseri uległo drużynie z Szekszardu 70-80 (15-18, 16-20, 21-23, 18-19).

http://www.fiba.basketball/euroleaguewo ... b=boxscore

http://www.fiba.basketball/euroleaguewo ... b=boxscore

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 23 września 2021, 11:14

Schio i Szekszard zagrają w fazie grupowej Euroligi. Włoski klub pokonał wczoraj Bourges 69-57, a Węgierki pokonały po dogrywce Sepsi 63-56. Atomeromu Szekszard po raz pierwszy w historii tego klubu wystąpi w rozgrywkach grupowych Euroligi. Tym samym Włochy i Węgry w bieżącym sezonie będą mieć po dwa zespoły w Eurolidze. Zobaczymy po meczach kwalifikacyjnych w EuroCup, ile zespołów z tych krajów zagra z kolei w fazie grupowej tego pucharu.

peps03
Żak
Posty: 348
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: peps03 » 23 września 2021, 19:06

AZS UMCS - Sparta&k Widnoje 62-61
Przed meczem stawiałem na remis, niewiele się pomyliłem. Myślałem jednak że po dobrej drugiej kwarcie uda się powalczyć o dowiezienie plus 10 do końca. Zabrakło jednak opanowania. U Amerykanek szwankowała też trochę kondycja, zwłaszcza przy wejściach Smalls pod kosz. Ale jej pięć trójek robiło wrażenie. Myślę, że Kamiah tak jak i cały zespół będzie szedł w górę, czy wystarczy to w Rosji za tydzień? Jeśli Natasha Mack zagra równie dobrze jak dziś, a reszta się poprawi to mamy szansę.
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 23 września 2021, 21:46

peps03 pisze:AZS UMCS - Sparta&k Widnoje 62-61
Przed meczem stawiałem na remis, niewiele się pomyliłem. Myślałem jednak że po dobrej drugiej kwarcie uda się powalczyć o dowiezienie plus 10 do końca. Zabrakło jednak opanowania. U Amerykanek szwankowała też trochę kondycja, zwłaszcza przy wejściach Smalls pod kosz. Ale jej pięć trójek robiło wrażenie. Myślę, że Kamiah tak jak i cały zespół będzie szedł w górę, czy wystarczy to w Rosji za tydzień? Jeśli Natasha Mack zagra równie dobrze jak dziś, a reszta się poprawi to mamy szansę.


Niestety mam odmienne zdanie co do rewanżu - tylko wielki optymista może po dzisiejszym meczu i wyniku liczyć jeszcze na awans. Dzisiaj nasz tercet Europejek zdobył mniej punktów niż młoda rosyjska obwodowa - Repnikova. Zresztą drugą połowę meczu można bez większego ryzyka określić jako Repnikova show. 21-letnia zawodniczka pokazała jak można skutecznie grać w defensywie mimo 3 fauli na koncie (Fassina zupełnie nie pograła sobie przy niej), a do tego Rosjanka dołożyła jeszcze dobrą skuteczność na dystansie. "Występu" Jakubcovej nawet nie chcę komentować, bo 0/6 z gry i eval na poziomie -2 mówi chyba sam za siebie. Stanacev z kolei nie pokazała niczego ponad to, co prezentowała Milazzo w poprzednim sezonie. Na plus można obok dzisiejszej dobrej gry Amerykanek zapisać grę Kośli i całkiem przyzwoitą postawę na parkiecie Niedźwiedzkiej, u której zabrakło jedynie skuteczności zza łuku. Niestety twierdzenie trenera Pszczółek o tym, że jesteśmy faworytem w tej rywalizacji było jednak opinią na wyrost. A czas będzie działać także na korzyść Rosjanek, bo Jones i Thompson zagrały dziś po raz pierwszy w barwach rosyjskiej drużyny i w rewanżu można spodziewać się jeszcze lepszej gry z ich strony. Dzisiaj było też widać doświadczenie Jones, która w pierwszej połowie, gdy Rosjanki grały słabiej, nie pozwoliła odjechać Pszczółkom na wyższe prowadzenie. Jej dobra postawa zresztą mnie nie dziwi, bo to jest zawodniczka nie tylko z doświadczeniem w WNBA, ale także w Eurolidze. W moim przekonaniu Szewczyk powinien poważnie i po męsku porozmawiać z trójką Europejek, bo chyba nie po to kontraktujemy zawodniczki z Europy, żeby w meczu o stawkę zdobywały w sumie "aż" 9 punktów. I taka rozmowa jest raczej konieczna już nawet nie w związku z meczem rewanżowym za tydzień, ale głównie po to, aby nie było falstartu w lidze.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: Kosz-ykarz » 24 września 2021, 01:29

Jeśli Lublin awansuje to trafia do grupy z Gorzowem i Cukurova z Hayes, Gray, Turner, Bonner, Anigwe, Fagbenle, Hollingsworth.

Chciałbym zobaczyć wyniki polskich ekip na tle tych gwiazdeczek w Turcji wlasnie

No Lublin słabo.. myślałem że cos wyżej wygrają...Jakubcova obstawiałem że będzie słabym graczem, do tego brakuje zmienniczki dla Mack . W lidze polskiej raczej na pewno nie zagrożą drużynom z tobą choć ciągle w klubie w to marzą a i takie 5 miejsce wcale nie jest pewne. Lublin będzie średniakiem na miejsca 5-8.. zresztą tak samo jak Spartak w swojej lidze , więc spotkały się drużyny równe poziomem

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 28 września 2021, 07:59

A. Ellenberg-Wiley nie przeszła kilka tygodni temu testów medycznych w Szekszard (tak poinformowano przynajmniej w oficjalnym oświadczeniu tego klubu) - Amerykanka pojawiła się natomiast w składzie Hatay BSB i poprowadziła ten zespół do zwycięstwa w pierwszym meczu rundy kwalifikacyjnej EuroCup z Elitzur Holon, zdobywając w tym meczu 27 punktów.

https://www.eurobasket.com/Basketball-B ... up&women=1

peps03
Żak
Posty: 348
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: peps03 » 30 września 2021, 17:49

Sparta&k Vidnoje - AZS UMCS Lublin 69:73
uff... super, że wyszło na moje, bo tak jak pisałem, AZS UMCS będzie szedł w górę.
Dzisiejszy mecz był o wiele lepszy niż zeszłotygodniowy, odliczając rzecz jasna masakryczną pierwszą kwartę ( 3:12, 10:22).
Ale potem Amerykanki i Martina Fassina (która nie ma tu wielu fanów poza mną) zaczęły się rozkręcać, swoje zrobiły też Emilia Kośla i Klaudia Niedźwiecka.
Nie zmienia to jednak faktu, że Stanacev na rozegraniu nie grozi rzutem, a Jakubcova nie lubi i nie umie grać pod koszem - to mocno przeciętne zawodniczki, gdzie im do duetu Jovana -Giedre sprzed 2 lat.......
Niezależnie od tego, że w fazie grupowej wygrać możemy jedynie z Mińskiem u siebie, to i tak cieszę się z dzisiejszego sukcesu.
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: ChrisLbn » 30 września 2021, 17:55

No cóż, muszę uderzyć się w piersi i pogratulować Pszczółkom awansu. Wystarczyło, że dwie z trzech Europejek zagrały dziś lepiej niż w Lublinie i jest faza grupowa.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2020/2021

Postautor: Kosz-ykarz » 30 września 2021, 20:09

Czekam na mecze polskich drużyn z Cukurova w grupie. Bo Turczynki zatrudniły plejadę gwiazd. Zobaczymy czy wytrwają cały sezon czy po nowym roku będą bankrutami heh.
Bo tak już nieraz bywalo


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości