Europejskie Puchary 2023/24

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

peps03
Żak
Posty: 348
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: peps03 » 25 października 2023, 20:34

AZS UMCS przegrał 30 punktami na wyjeździe z Miskolcem.
Rzuciliśmy całe 44 punkty, z czego 15 w II połowie.
Gra naszych momentami zatrważająca.
Co gorsza, Kalia Charles z Miskolca grała i wyglądała niemal tak samo jak Sparkle Taylor, MVP finału ligi, więc kontrast między zespołem, który zdobył mistrzostwo ligi a obecną formą jest naprawdę bolesny.
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: bart_81 » 26 października 2023, 12:32

No cóż w Eurolidze wysokie porażki obu polskich zespołów. Meczu CCC nie oglądałem, ale patrząc po wyniku to zadecydowała I kwarta. Mimo potężnych pieniędzy włożonych w zespół widać, że nawet wyjście z grupy nie będzie spacerkiem

Widziałem za to mecz Lublina i niestety słabo to wyglądało. Oczywiście Miskolc to dobry zespół, poukładany w ataku i grający bardzo zespołowo w obronie (jak wcześniej Sopron), ale to mogłoby tłumaczyć porażkę różnicą 10-15 pkt. Natomiast mieliśmy deklasację. Heal i Fluker wyglądały beznadziejnie. Na siłę forsowane rzuty przez Australijkę, na zasadzie a może się przełamie. Zero ładu i składu w akcjach. Jedyna zawodniczka, która na razie nie zawodzi to Gustavsson.

Gorzów miał łatwo tym razem. Więcej spodziewałem się po zespole z Luxemburga bo jednak potrafili rzucić 70 pkt Gironie a z Cajkami grali równą I połowe.

Sosnowiec póki co słabo w Eurocup. Tak jak przypuszczałem że może być im ciężko pogodzić dwa fronty. W lidze na razie wygrywają, ale odbija się to na pucharach.

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: daro » 26 października 2023, 17:41

W meczu Polko od 2 kwarty kontrolowanie meczu. Iagupova przeszła z Fener do Mersin, parę fajnych akcji na jej koncie.
Lublin trochę oglądałem na poczatku w miarę wyrównany, potem przeskok i odjazd Wegierek.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: Kosz-ykarz » 26 października 2023, 21:05

Brzydki mecz Gdyni w Stambule z Emlak...ale zwycięstwo 56- 52 , to najważniejsze. Skuteczność obu zespołów dramat...cieszy tylko zwycięstwo... nie ma kogo indywidualnie wyróżnić...Może Rennie Davis za ostatnie minuty i rzuty na wagę zwycięstwa...reszta mizeria, z obu stron

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: daro » 27 października 2023, 10:56

Nie dałem rady obejrzeć całego. Po pierwszej połowie przestałem.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: Kosz-ykarz » 31 października 2023, 21:28

Dreszczowiec w Polkowicach. Spodziewałem się dość pewnej wygranej z węgierskim Uni Gyor a mogło skończyć się frajerska porażka. Na szczęście Friskovec za 3 pkt na dogrywkę o w dogrywce profesor Sykes zrobiła różnice.
Najważniejsze zwycięstwo. Bo czasem akcje, i przede wszystkim pudla z czystych pozycji....mogło skończyć się różnie.
Czekam na pełny powrót Mavungi bo Collier ogólnie rozczarowuje- uważam że choćby Anigwe z Uni Gyor byłaby lepsza albo Gustafson/ Fagbenle. A Charlie Collier niestety wzmocnieniem nie jest wielkim.

A.R.C.H.I. ball
Młodzik
Posty: 817
Rejestracja: 29 lipca 2010, 10:45

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: A.R.C.H.I. ball » 31 października 2023, 21:36

Kosz-ykarz pisze:Dreszczowiec w Polkowicach. Spodziewałem się dość pewnej wygranej z węgierskim Uni Gyor a mogło skończyć się frajerska porażka. Na szczęście Friskovec za 3 pkt na dogrywkę o w dogrywce profesor Sykes zrobiła różnice.
Najważniejsze zwycięstwo. Bo czasem akcje, i przede wszystkim pudla z czystych pozycji....mogło skończyć się różnie.
Czekam na pełny powrót Mavungi bo Collier ogólnie rozczarowuje- uważam że choćby Anigwe z Uni Gyor byłaby lepsza albo Gustafson/ Fagbenle. A Charlie Collier niestety wzmocnieniem nie jest wielkim.



Nic dodac, nic ujac. Collier mocno nie ogarnia + grzybi spod kosza.

Mysle, ze teraz jest dobry czas na zmiany i albo ja wymienia na kogos innego albo nikogo nie wezma w zamian, bo jednak tych zawodniczek jest nadmiar w zespole.

Ktos wie co z Baric?


Aaa Lublin i tak dal rade z tym Fener grajac na dwie U23 na parkiecie. Daly rade nie przebic roznicy 50 pkt roznicy...

Ciekawe kto za Fluker i raczej za Bernath rowniez. Moze sciagna wysoka europejke i Amerykanke na 2/3. Nie zdziwilbym sie jesli tak to bedzie wygladac po przerwie reprezentacyjnej.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: Kosz-ykarz » 31 października 2023, 21:44

Lublin cóż...50-85..z Fener. Nie ma składu, nie ma ładu, nie ma niczego, pod koszem nie istnieją, zagraniczne średnie.
Młoda Heal mimo że mega power to dosw I obycia brakuje w meczach o coś.
Szkoda mi Elin Gustavsson , dziewczyna walczy za trzy ale nie ma z kim grać...I zostaje młodzież.

Fluker odeszła, Bankole przed sezonem też nie wypaliła, Bernath ogólnie nieprzydatna- tam nie ma chyba dobrego skautingu......
Nie chciałbym oglądać pogrom mistrza Polski w Eurolidze po -30 pkt i więcej a to ma miejsce ostatnie mecze.
W lidze też wtopiły z Poznaniem( jeszcze z Fluker)

Lublinowi brakuje wzmocnienia na rozegraniu i kogoś za Fluker. ... No bardzo mizernie to wygląda obecnie

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: Kosz-ykarz » 31 października 2023, 21:50

Lublin musi coś zmienić bo nawet w lidze Poznań, Gdynia, Sosnowiec nie stoją gorzej , jeśli Lublin chce walczyć o złoto, final czy nawet medal.

Co do Baric, no wlasnie- brakowało mi dziś jej, domniemam ze uraz.... u Polkowic mam uwagi tylko do Collier. Nie po to była sprowadzana, myślę że może po Sykes najwyższy kontrakt by bardziej grzać ławę niż grać.
Myślę że w jej wynagrodzeniu spokojnie można znaleźć naprawdę dużo lepszego gracza. Tu Polkowice muszą coś rozmyślec bo więcej daje choćby Banaszak.
Że zdrowa Mavunga i kimś lepszym za Collier Polkowice mają potencjał walczyć o F4.. ale jeśli czegoś nie zmienia, nie będę zaskoczony jak nawet nie wyjdą z grupy.
Bo w tym roku Euroliga jest dość wyrównana. Może poza Fener..

peps03
Żak
Posty: 348
Rejestracja: 12 marca 2020, 18:07

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: peps03 » 31 października 2023, 21:58

Kosz-ykarz pisze:Lublin cóż...50-85..z Fener. Nie ma składu, nie ma ładu, nie ma niczego, pod koszem nie istnieją, zagraniczne średnie.
Młoda Heal mimo że mega power to dosw I obycia brakuje w meczach o coś.
Szkoda mi Elin Gustavsson , dziewczyna walczy za trzy ale nie ma z kim grać...I zostaje młodzież.

Fluker odeszła, Bankole przed sezonem też nie wypaliła, Bernath ogólnie nieprzydatna- tam nie ma chyba dobrego skautingu......
Nie chciałbym oglądać pogrom mistrza Polski w Eurolidze po -30 pkt i więcej a to ma miejsce ostatnie mecze.
W lidze też wtopiły z Poznaniem( jeszcze z Fluker)

Lublinowi brakuje wzmocnienia na rozegraniu i kogoś za Fluker. ... No bardzo mizernie to wygląda obecnie


Same old song.... w zeszłym roku było tak samo, a jak się skończyło to wiemy.
Dobrze że klub reaguje, nie ma się co bawić w dyplomację, zwłaszcza że przygoda z Euroligą może się nieprędko w Lublinie powtórzyć.
Oczywiście, minus 30 to pogrom, ale bałem się, że wynik może nawiązywać do: https://www.eurobasket.com/boxScores/Sl ... sp?women=1

Ciekawe, kto do nas trafi za Fluker - może ktoś z ligi izraelskiej, która na razie jest zawieszona? Alleyne?
Mistrz! Mistrz!
A Z S !

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: Kosz-ykarz » 31 października 2023, 22:36

peps03 pisze:
Kosz-ykarz pisze:Lublin cóż...50-85..z Fener. Nie ma składu, nie ma ładu, nie ma niczego, pod koszem nie istnieją, zagraniczne średnie.
Młoda Heal mimo że mega power to dosw I obycia brakuje w meczach o coś.
Szkoda mi Elin Gustavsson , dziewczyna walczy za trzy ale nie ma z kim grać...I zostaje młodzież.

Fluker odeszła, Bankole przed sezonem też nie wypaliła, Bernath ogólnie nieprzydatna- tam nie ma chyba dobrego skautingu......
Nie chciałbym oglądać pogrom mistrza Polski w Eurolidze po -30 pkt i więcej a to ma miejsce ostatnie mecze.
W lidze też wtopiły z Poznaniem( jeszcze z Fluker)

Lublinowi brakuje wzmocnienia na rozegraniu i kogoś za Fluker. ... No bardzo mizernie to wygląda obecnie


Same old song.... w zeszłym roku było tak samo, a jak się skończyło to wiemy.
Dobrze że klub reaguje, nie ma się co bawić w dyplomację, zwłaszcza że przygoda z Euroligą może się nieprędko w Lublinie powtórzyć.
Oczywiście, minus 30 to pogrom, ale bałem się, że wynik może nawiązywać do: https://www.eurobasket.com/boxScores/Sl ... sp?women=1

Ciekawe, kto do nas trafi za Fluker - może ktoś z ligi izraelskiej, która na razie jest zawieszona? Alleyne?

Też patrzę na kierunek izraelski ;) dwa że Alleyne już gosciala w pl. Może jeszcze ktoś wolny z WNBA się znajdzie

Cierra Burdick też nie widzę by gdzieś grała, a grała ostatnio w pl lidze. Jedno - dwa wzmocnienia mogą bardzo zmienić oblicze drużyny z Lublina. By Heal z Gustavsson miały z kim grać. W Eurolidze frycowe i zbieranie dosw , ale na ligę jest sporo czasy by to zmienić
Bo ja widzę potencjał zwłaszcza u młodych, a przecież Widnieje przepis u23 a tu Kalenik, Ziemborska i Ullman - mocny zestaw.

A.R.C.H.I. ball
Młodzik
Posty: 817
Rejestracja: 29 lipca 2010, 10:45

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: A.R.C.H.I. ball » 01 listopada 2023, 11:12

Kosz-ykarz pisze:
peps03 pisze:
Kosz-ykarz pisze:Lublin cóż...50-85..z Fener. Nie ma składu, nie ma ładu, nie ma niczego, pod koszem nie istnieją, zagraniczne średnie.
Młoda Heal mimo że mega power to dosw I obycia brakuje w meczach o coś.
Szkoda mi Elin Gustavsson , dziewczyna walczy za trzy ale nie ma z kim grać...I zostaje młodzież.

Fluker odeszła, Bankole przed sezonem też nie wypaliła, Bernath ogólnie nieprzydatna- tam nie ma chyba dobrego skautingu......
Nie chciałbym oglądać pogrom mistrza Polski w Eurolidze po -30 pkt i więcej a to ma miejsce ostatnie mecze.
W lidze też wtopiły z Poznaniem( jeszcze z Fluker)

Lublinowi brakuje wzmocnienia na rozegraniu i kogoś za Fluker. ... No bardzo mizernie to wygląda obecnie


Same old song.... w zeszłym roku było tak samo, a jak się skończyło to wiemy.
Dobrze że klub reaguje, nie ma się co bawić w dyplomację, zwłaszcza że przygoda z Euroligą może się nieprędko w Lublinie powtórzyć.
Oczywiście, minus 30 to pogrom, ale bałem się, że wynik może nawiązywać do: https://www.eurobasket.com/boxScores/Sl ... sp?women=1

Ciekawe, kto do nas trafi za Fluker - może ktoś z ligi izraelskiej, która na razie jest zawieszona? Alleyne?

Też patrzę na kierunek izraelski ;) dwa że Alleyne już gosciala w pl. Może jeszcze ktoś wolny z WNBA się znajdzie

Cierra Burdick też nie widzę by gdzieś grała, a grała ostatnio w pl lidze. Jedno - dwa wzmocnienia mogą bardzo zmienić oblicze drużyny z Lublina. By Heal z Gustavsson miały z kim grać. W Eurolidze frycowe i zbieranie dosw , ale na ligę jest sporo czasy by to zmienić
Bo ja widzę potencjał zwłaszcza u młodych, a przecież Widnieje przepis u23 a tu Kalenik, Ziemborska i Ullman - mocny zestaw.


Dlatego nie zdziwi mnie gdyby Telenga przeszlaby do Lublina + zagraniczna na skrzydlo.

Drop tez jest dostepna ale jesli ona chcialaby grac w Polsce to jak dla mnie jedynie dwa kierunki mozliwe to Gorzow lub Sosnowiec (jesli dluzsza absencja w grze January).

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: tommiiii » 01 listopada 2023, 12:42

Telenga w Gorzowie

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: daro » 01 listopada 2023, 20:02

No rozkręciły się Gdynianki. Dobry rewanż i prowadzenie w grupie. Teraz 2 tyg. przerwy.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2023/24

Postautor: przemoe » 01 listopada 2023, 20:21

Dzisiejsza jakość gry nawet nie leżała obok tej z Sosnowcem, ale wystarczyło. Okazało się, że dopóki Francuzki biegają do kontry to zdobywają punkty, jak muszą w halfcourt to już kaplica zwłaszcza, że rzucaly dziś tragicznie z dystansu i półdystansu.
Zrobiliśmy sobie piękny +/- i szansę na super rozstawienie, trzeba tylko spokojnie wygrać oba mecze.

Trzymamy deskę, dobrze dzielimy się piłką. Wyglądamy naprawdę dobrze od nieszczęsnego przypadku Cowling. Sądzę że szukać nikogo nie będziemy chociaż terminarz na listopad groźny (Gorzów, Lublin i Polkowice 2 grudnia)
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości