Ligi europejskie

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 07 kwietnia 2008, 11:24

W ten łikend blisko rekordu JMac byla Betty Lennox 45 pkt, 11/14 za 2 6/7 za 3 5/6 za 1 ... a ktoś mówił, że jest cienka :lol:
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: przemoe » 07 kwietnia 2008, 14:30

jimmy pisze:W ten łikend blisko rekordu JMac byla Betty Lennox 45 pkt, 11/14 za 2 6/7 za 3 5/6 za 1 ... a ktoś mówił, że jest cienka :lol:


Nie cienka, tylko nie pasuje do koncepcji gry.. ale proszę nie przypominaj tych bolesnych wspomnień..
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ałgaja » 08 kwietnia 2008, 09:06

Pomijając na chwilę rekordy.

W Izraelu ciekawe półfinały;

Vilipic, Coker i Troina grają ze Snow i Baker. W rywalizacji Electra Ramat Hasharon - Elizur Ramla po 2 spotkaniach 1-1.
Fajnie wygląda porównanie statystyk:
Vilipic
1 mecz- 30 min, 20 p (8/10 za 2) i 9zb
2 mecz- 35 min, 12 p (3/7 za 2) i 8 zb

a Snow
1 mecz-31 min, 14 p (4/8 za 2) i 4zb
2 mecz-30 min, 2p (1/3 za 2) i 8 zb

czyli kolejnye dowody na to, że forma Michaliny z wnba przypadkiem nie była, i że taka Dado by się nam w Eurolidze pod koszem przydała (jimmy nie bulwersuj się :wink: ).

W parze nr 2: Raanana Hertzliya - Maccabi Ramat Hen. Maccabi z grającą świetnie Taj prowadzi 2:0.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 08 kwietnia 2008, 10:11

by się przydała, tylko jaka polka by wtedy grała?? nie jesteśmy Spartakiem albo Jekami, żebyśmy przez losowanie wysyłali zawodniczki na trybuny.

ps. w Taranto nie ma już JOŁ, a wróciła do łask Laura Summerton
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ałgaja » 08 kwietnia 2008, 10:29

jimmy pisze:by się przydała, tylko jaka polka by wtedy grała?? nie jesteśmy Spartakiem albo Jekami, żebyśmy przez losowanie wysyłali zawodniczki na trybuny.



a Polka musi w "piątce" grać w eurolidze?
tak jak Toffi niestety się za bardzo w eurolidze nie przydała, tak obecność Dado zamiast niej byłaby bardziej pożyteczna- tyle. Choć pewnie też bardziej kosztowna.
Chodziło mi głównie na o to, że Vilipić potwierdza że mimo wieku, bycia drewnem ect. jest dość solidnym europejskim centrem.

Trudno się dziwić, że YoYo już we Włoszech nie ma. Słabe "joł" tam robiła :lol:
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

z P

Postautor: z P » 11 kwietnia 2008, 14:24


Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ałgaja » 11 kwietnia 2008, 15:37

UMMC- Spartak 68:78

genialny mecz Jackson 35 punktów, 12 zb. Nijak Jeka nie były sobie w stanie z nią poradzić.
Thompson 24 punkty,- pełna rehabilitacja za słaby ostatni mecz ligowy z Samarą.
I nawet Taurasi rzucająca z dziwnych pozycji, nie była w stanie przeszkodzić koleżankom w odniesieniu zwycięstwa.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 23 kwietnia 2008, 21:16

mam pytanie: strona z ligą ruską sie zmieniła i nie wiem czy jest mozliwość oglądania jej "po angielsku". Za nic nie rozumiem tych robaczków, jakby ktoś był kumaty, to będze wdzięczny. U nich juz połfinały a ja nawet nie wiem kiedy na nie polować, na planecie sport!!
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ałgaja » 24 kwietnia 2008, 08:44

jimmy pisze:mam pytanie: strona z ligą ruską sie zmieniła i nie wiem czy jest mozliwość oglądania jej "po angielsku". Za nic nie rozumiem tych robaczków, jakby ktoś był kumaty, to będze wdzięczny. U nich juz połfinały a ja nawet nie wiem kiedy na nie polować, na planecie sport!!



stronę przeglądnęłam i zakładki angielskiej nie znalazłam :?

po 1 rundzie PO zostały 4 zespoły i zagrają z sobą w tv (aczkolwiek nie wiem czy mecze będą w Planecie, czy nie przypadkiem tylko w sieci na http://news.sportbox.ru/)
a co do transmisji;
26.04. 19. 00 mecz Spartaka z Vologda
29.04. 17.00 mecz Jeka- Samara.

terminarz tej rundy PO:
1 mecz 26.04
2 mecz 29.04
3 mecz 02.05



a wracając do 1 rundy (opieram się tylko na statystykach);
w BC Moskwa tradycyjnie -Currie i Pierson grały zupełnie same (razem +- 40 rzutów na mecz), nie zawsze na dobrej skuteczności , a reszta minimalnie włączała się punktowo, dzięki temu grająca dość równo Vologda nawet ze złą rzutowo L. Moore dała rade.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 24 kwietnia 2008, 10:22

o dziękuja!!
ja ogladałem Kurs - Jeki. Biby nie było ale ostatnio wymiata Ambrosimowa wiec ciezko jej będzie spędzać tyle minut co do tej pory( zwłaszcza, że druga ruska - Nolan też łapie forme)

No i zawsze miło Marczanke pooglądać, ale to co wyprawiała Ferdinand :? :shock:
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Awatar użytkownika
garnett
Junior
Posty: 2553
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 22:44
Lokalizacja: Kraków

Postautor: garnett » 24 kwietnia 2008, 14:24

jimmy pisze:mam pytanie: strona z ligą ruską sie zmieniła i nie wiem czy jest mozliwość oglądania jej "po angielsku". Za nic nie rozumiem tych robaczków, jakby ktoś był kumaty, to będze wdzięczny. U nich juz połfinały a ja nawet nie wiem kiedy na nie polować, na planecie sport!!


Najlepiej skorzystaj z tej strony:
http://www.google.com/translate_t

Wpisujesz tam adres strony do tłumaczenia wybierasz z jakiego języka na jaki chcesz przetłumaczyć /w Twoim przypadku RUS na ENG /
i wszystko staje sie czytelniejsze. :)
Możesz tłumaczyć całe strony, a także wybrany fragment tekstu.

Awatar użytkownika
fearless
Kadet
Posty: 1096
Rejestracja: 18 października 2005, 12:29
Lokalizacja: Kraków

Postautor: fearless » 24 kwietnia 2008, 14:38

Niespodzianka w lidze włoskiej...

Taranto ze świetnie grającą Brunson w decydującym meczu o wejście do finału przegrało z Napoli u siebie. Pomimo prowadzenia 13 pktowego przed ostatnią kwartą. Przegrało 66-67, bo Holland-Corn została sfaulowana w ostatnich sekundach przy rzucie za 3. Trafiła wszystkie osobiste.

W finale Napoli gra ze Schio.

Finał na Rai Sport Sattelite od soboty. Godzina 21:00.

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 24 kwietnia 2008, 15:05

fearless pisze:Niespodzianka w lidze włoskiej...

Taranto ze świetnie grającą Brunson w decydującym meczu o wejście do finału przegrało z Napoli u siebie. Pomimo prowadzenia 13 pktowego przed ostatnią kwartą. Przegrało 66-67, bo Holland-Corn została sfaulowana w ostatnich sekundach przy rzucie za 3. Trafiła wszystkie osobiste.

W finale Napoli gra ze Schio.

Finał na Rai Sport Sattelite od soboty. Godzina 21:00.


Schio wygrało rywalizację z Wenecją( min Pee Wee, Sanford, Mery Andarte) ale mecze były niesamowite!! ale tylko pod względem brutalność :wink: Ngoisa miała 2 wielki plastry na głowie i twarzy, w sumie mnie to dziwiło, do czasu jak w ciągu 3 akcji spod kosza Schio i spowrotem powaliła na glebe 2 razy Sanford i raz Andarte( która potem grał już w masce). Zwłaszcza starcia Ngoisa-Sanford przyprawiały o najgorsze wspomnienia... pełno złośliwość i przemyslanych fauli z obu stron!! jak ktoś lubi babski boks to by sie podobało!! :lol: :wink:
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

Awatar użytkownika
patrese
Kadet
Posty: 1445
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:48
Lokalizacja: Leszno / Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: patrese » 24 kwietnia 2008, 19:25

KOSIT, Pécs, Šoproň a ďalší v spoločnej lige?

Autor: Michal Mašľany Publikované: 24.04.2008 14:09:00

V budúcej sezóne sa bude hrať najvyššia súťaž žien úplne iným systémom a vznikne spoločná slovensko-maďarská nadnárodná súťaž! To je zásadná novinka, ktorá by mala pomôcť pri napredovaní basketbalu na Slovensku.

„Definitívne sa zrod novej súťaže mal potvrdiť už minulý týždeň v piatok, no pre štrajk maďarských dopravcov nezasadlo predsedníctvo tamojšieho zväzu. Všetko by sa tak malo udiať tento týždeň piatok. Na Slovensku sme tento návrh už schválili a všetky kluby sú s ním oboznámené,“ povedal pre eBasket.sk manažér KOSIT 2013 Košice Ivan Benninghaus.

Novú súťaž by mali hrať štyri slovenské a štyri maďarské tímy a hracími dňami by mali byť víkendové dni. Okteto zúčastnených by tak počas trvania novovzniknutej ligy nehralo domácu súťaž. K štyrom slovenským tímom by sa vo februári pripojili dva najlepšie z dovtedajšej súťaže zvyšných šiestich extraligových družstiev a hralo by sa podobne ako v sezóne 2007/2008 - nadstavba prvej šestky a spodná štvorka. Po skončení tejto fázy by nasledovalo tradičné play off.

„Ak všetko dopadne ako má, do konca mája by sme radi papierovo doriešili celé fungovanie novej súťaže. Záujemcovia o vstup do ligy by museli podať záväzné prihlášky,“ prezradil Ivan Benninghaus, ktorý vidí vznik ligy veľmi reálne. Zo slovenskej strany zatiaľ prejavili predbežný záujem o účasť všetky tímy, ktoré hrali semifinále. Na druhej strane by určite nemala chýbať dvojica euroligových klubov Pécs a Šoproň.

Pôvodne mali obe strany záujem zaangažovať do súťaže aj české družstvá, no v prvom ročníku sa tak určite nestane. „Brno neprejavilo záujem, chceli do toho ísť iba z USK Praha. Ja ale verím, že ak sa nám všetko podarí tak, ako si predstavujeme, tak sa o rok pridajú aj kluby z Čiech. Reálna je aj možnosť, že zápasy bude vysielať televízny kanál Šport 1, čo by basketbalu určite pomohlo,“ pridal perličku Benninghaus.

Nie len pre KOSIT, ktorý potrebuje na výraznejší úspech v Eurolige ťažké zápasy proti silným súperom ako soľ, ale pre všetky slovenské kluby by mala mať nová súťaž veľký osoh. „Tie trošku slabšie tímy by sa v konkurencii troch euroligových a verím, že aspoň dvoch, ktoré budú hrať pohár FIBA, mali potiahnuť výkonnostne hore. A súťaž bude navyše veľmi atraktívna,“ pridal Ivan Benninghaus.

www.ebasket.sk
..........................................................................................................

A więc w skrócie: od sezonu 2008/2009 powstaje ponadnarodowa liga słowacko-węgierska, w której zagrają m.in. Kosit 2013, Ruzomberok, Nitra, Pecs i Sopron. Grać w niej będą po 4 zespoły ze Słowacji i z Węgier. W kolejnym sezonie być może dołączą najlepsze kluby z Czech.

P.S. Ale się dzisiaj nudzę... :wink:
SIAMO SEMPRE CON VOI - LECH POZNAŃ
Obrazek

Kibic122

Postautor: Kibic122 » 24 kwietnia 2008, 20:22

Biba ma jakas kontuzje kolana ......ale podobno ma juz zagrac przeciwko CSKA.



jimmy pisze:o dziękuja!!
ja ogladałem Kurs - Jeki. Biby nie było ale ostatnio wymiata Ambrosimowa wiec ciezko jej będzie spędzać tyle minut co do tej pory( zwłaszcza, że druga ruska - Nolan też łapie forme)

No i zawsze miło Marczanke pooglądać, ale to co wyprawiała Ferdinand :? :shock:


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości