Puchar FIBA

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

kristofer
Kadet
Posty: 1341
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 16:34

Re: Puchar FIBA

Postautor: kristofer » 25 lutego 2010, 18:21

Greebo pisze:
kristofer pisze:Municipal Targoviste jednak się sfrajerzył i został wyeliminowany. Wczoraj przegrały w Kursku 55:76 i całą rywalizację w stosunku 130:133.
Dynamo Kursk zapewniło sobie jednak awans rzutem na taśmę, wygrywając ostatnią kwartę 23:6.

Ten wynik oznacza, że Municipal jeszcze będzie musiał poczekać na Euroligę.

Teraz pytanie do użytkowników forum, komu kibicować dalej? Bo to może mieć znaczenie dla nas, jeśli chodzi o trzy miejsca w Eurolidze.
Francuskie zespoły w Eurolidze zaprezentowały się słabiutko (gorzej niż polskie). Rosja miała tylko dwa miejsca po wycofaniu się CSKA Moskwa.
W grze najprawdopodobniej zostaną oprócz Dynama Kursk, Nadieżda Orenburg, USO Mondeville oraz grecki Athinaikos.
Wygrana w Pucharze FIBA zespołu greckiego nie będzie raczej na rękę, francuski zespół chyba też nie, więc lepiej żeby wygrał zespół z Rosji. Choć sam nie mam pewności...


Zdecydowanie klubom Rosyjskim. One miały 3 miejsca i tyle będą miały dalej. Wycofanie sie CSKA nic tu nie zmienia.


no niby tak, ale w tym roku Rosja zabrała tylko 2 miejsca, a w przyszłym może mieć trzy, więc komuś trzeba będzie zabrać. Więc albo Francuzkom, albo Węgierkom, albo nam.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar FIBA

Postautor: Greebo » 25 lutego 2010, 18:55

My nie mamy 3 miejsce. Mamy 2. tak samo jak Węgierki. I nie ma raczej co liczyć ze za rok to sie zmieni. Rosjanki dalej będą miały 3, tak samo Hiszpanki. Przed nami będą tez raczej np Turczynki, pewnie też Francuzki. Szansa na 3-cie miejsce dla nas jest raczej tylko w dzikiej karcie.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Puchar FIBA

Postautor: reaktywacja » 26 lutego 2010, 00:03

Greebo pisze:My nie mamy 3 miejsce. Mamy 2. tak samo jak Węgierki. I nie ma raczej co liczyć ze za rok to się zmieni. Rosjanki dalej będą miały 3, tak samo Hiszpanki. Przed nami będą tez raczej np Turczynki, pewnie też Francuzki. Szansa na 3-cie miejsce dla nas jest raczej tylko w dzikiej karcie.


Największe szanse na dziką kartę ma Wisła. Nie pozostaje więc nic innego jak kibicować Wiśle w walce o FF, a potem kibicować Gorzowowi, aby pokonał Wisłę w półfinale mistrzostw Polski. To najbardziej prawdopodobny scenariusz dla utrzymania trzech miejsc w Eurolidze.

W innym wypadku najprawdopodobniej będziemy mieli dwa miejsca i sprawa ewentualnej dzikiej karty rozstrzygnie się pewnie dzięki wynikom Greczynek w Fiba Cup i wynikom Wisły w Euro.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

kristofer
Kadet
Posty: 1341
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 16:34

Re: Puchar FIBA

Postautor: kristofer » 26 lutego 2010, 11:10

Francuzek nie ma już w półfinałach Pucharu Europy FIBA. Biorąc pod uwagę słabe występy francuskich zespołów w Eurolidze można spodziewać się ograniczenia ich liczby do 2.
W końcu ligi węgierska, polska wprowadziły po dwa zespoły do play-off i jeden poza play-offami, a francuska zupełnie odwrotnie.

Awans Saarlouis do półfinału Pucharu FIBA pokazuje, że Polkowice mogły też spokojnie tam się znaleźć, tylko po prostu te rozgrywki zostały już "olane" przez ten klub po 4 spotkaniach (mniej więcej od spotkania wyjazdowego z Ibizą)

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Puchar FIBA

Postautor: reaktywacja » 27 lutego 2010, 08:52

Tak Kristofer, tylko pamiętaj, że liczą się wyniki z ostatnich trzech lat. My dzięki Wiśle mamy już ćierćfinał, może być FF. Bourges ma na koncie FF w ciągu tej trzylatki, tak samo jak Sopron...
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

kristofer
Kadet
Posty: 1341
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 16:34

Re: Puchar FIBA

Postautor: kristofer » 18 marca 2010, 21:51

w finale Pucharu Europy FIBA zagrają ze sobą Nadieżda Orenburg (z byłymi zawodniczkami Lotosu w składzie) oraz Sony Athinaikos.

Trzeba trzymać kciuki za zespół rosyjski, gdyż wygrana greckiego zespołu w tym pucharze może już właściwie wykluczyć trzy polskie zespoły w przyszłorocznej edycji Euroligi.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar FIBA

Postautor: Greebo » 19 marca 2010, 15:29

kristofer pisze:w finale Pucharu Europy FIBA zagrają ze sobą Nadieżda Orenburg (z byłymi zawodniczkami Lotosu w składzie) oraz Sony Athinaikos.

Trzeba trzymać kciuki za zespół rosyjski, gdyż wygrana greckiego zespołu w tym pucharze może już właściwie wykluczyć trzy polskie zespoły w przyszłorocznej edycji Euroligi.


Prawde mowiac to bez znaczenia. Jeślii regulamin Euroligi będzie taki sam jak w tym roku to wygrana pucharu FIBA nic nie daje, ale i tak nie zmienia to faktu ze o 3 miejscach w eurolidze możemy pomarzyć (nie licząc dzikiej karty. taka szans może sie pojawić za rok.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar FIBA

Postautor: wislakosz.pl » 29 grudnia 2011, 11:47

IFY IBEKWE opuszcza w przerwie swiątecznej Dexie Namur.

Awatar użytkownika
Shavo
Młodzik
Posty: 873
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 11:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Puchar FIBA

Postautor: Shavo » 01 stycznia 2012, 16:46

Andja Jelavic podpisała z Kayseri KASKI.
Koszykówka jest jak religia-wiele osób ją praktykuje,ale nikt do końca jej nie rozumie...

http://www.wnba-basketball.com/ - jedyny polski serwis poświęcony WNBA (informacje o Ewelinie Kobryn, historia oraz kluby WNBA, ciekawostki i wiele innych)

Awatar użytkownika
Shavo
Młodzik
Posty: 873
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 11:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Puchar FIBA

Postautor: Shavo » 22 marca 2012, 17:39

I EuroCup dla Dynamo Kursk. Szkoda, bo kibicowałem Kayseri. Do tej porażki cegiełkę dołączyli sędziowie. A dwa airballe w końcówce autorstwa Pringle to nieporozumienie :roll:
Koszykówka jest jak religia-wiele osób ją praktykuje,ale nikt do końca jej nie rozumie...

http://www.wnba-basketball.com/ - jedyny polski serwis poświęcony WNBA (informacje o Ewelinie Kobryn, historia oraz kluby WNBA, ciekawostki i wiele innych)

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar FIBA

Postautor: jimmy » 22 marca 2012, 18:59

Shavo pisze:I EuroCup dla Dynamo Kursk. Szkoda, bo kibicowałem Kayseri. Do tej porażki cegiełkę dołączyli sędziowie. A dwa airballe w końcówce autorstwa Pringle to nieporozumienie :roll:



no sorry, jak można mieć pretensje do zawodniczki która sama grała przeciwko całej ruskiej drużynie :shock:
mecz zawaliły inne amerykanki i te naturalizowane i te jeszcze pewnie nie oraz powszechnie znana i szanowana w Krakowie Czarnogórzanka :P ... hehehe prawdziwe Turczynki w meczu zagrały 2 min!!!! w pierwszej piątce tam cały sezon wychodzą same panie made in usa - jakaś masakra!! :mrgreen:
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar FIBA

Postautor: wislakosz.pl » 03 lipca 2012, 15:11

FIBA Europe opublikowała listę zespołów, które będą uczestniczyć w sezonie 2012/13 w rozgrywkach EuroCup.

W śród 30 drużyn zabrakło Energi Toruń, która ze względów finansowych zrezygnowała z udziału w Eurolidze Kobiet na rzecz EuroCup. Ekipa z Torunia nie spełniała jednak postawionych przez centralę wymogów.

http://womenbasketball.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=102:eurocup-bez-energi-torun&catid=30:eurocup&Itemid=280

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Puchar FIBA

Postautor: bart_81 » 03 lipca 2012, 17:18

Ciekaw jestem jakiż to wymogów Energa nie była w stanie przeskoczyć..

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar FIBA

Postautor: wislakosz.pl » 03 lipca 2012, 18:24

bart_81 pisze:Ciekaw jestem jakiż to wymogów Energa nie była w stanie przeskoczyć..


finansowych. Energa nie miała 20 tyś PLN na wpłacenie zwracanej później kaucji/wpisowego.

Podobno jest jeszcze szansa na dokonanie wpłaty pomimo upłynięcia terminu. Podobno Energa dostała ostatnią szansę na dokonanie wpłaty do piątku a więc do dnia losowania grup.


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości