Juniorki starsze

Newsy dotyczące rozgrywek młodzieżowych

Moderator: Moderatorzy

Gość

Postautor: Gość » 08 marca 2006, 13:57

Seba - pierwszym i najważniejszym trenerem dla losów Biby, była pani Danuta Bibrzycka.


W GTK są dwie osoby, które prowadzą szkolenie od podstaw, co pozwala mieć nadzieję na takie wyniki szkoleniowe jakie ma np. Olimpia.
Są to oczywiście panie Lubow Szwecowa (młodziczki rocznik 93 i młodziczki rocznik 92) i Danuta Bibrzycka (kadetki i juniorki).

A co do Bartka... oczywiście awans do mistrzostw Polski to niewątpliwie i jego zasługa, więc gratulacje się należą...

Ale trener Bartek powinien zrozumieć, że dzieczywny, a szczególnie młode dziewczyny, to nie są faceci, których można porządnie opieprzyć i od razu zaczną grać lepiej...
Polecam zmienić podejście do koszykarek... albo zmienić zawód...

Bartek

Postautor: Bartek » 08 marca 2006, 16:24

Anonymous pisze:Seba - pierwszym i najważniejszym trenerem dla losów Biby, była pani Danuta Bibrzycka.


W GTK są dwie osoby, które prowadzą szkolenie od podstaw, co pozwala mieć nadzieję na takie wyniki szkoleniowe jakie ma np. Olimpia.
Są to oczywiście panie Lubow Szwecowa (młodziczki rocznik 93 i młodziczki rocznik 92) i Danuta Bibrzycka (kadetki i juniorki).

A co do Bartka... oczywiście awans do mistrzostw Polski to niewątpliwie i jego zasługa, więc gratulacje się należą...

Ale trener Bartek powinien zrozumieć, że dzieczywny, a szczególnie młode dziewczyny, to nie są faceci, których można porządnie opieprzyć i od razu zaczną grać lepiej...
Polecam zmienić podejście do koszykarek... albo zmienić zawód...

Przemyślę to obiecuje.

Awatar użytkownika
paździoch-osanka
Kadet
Posty: 1491
Rejestracja: 04 czerwca 2005, 19:45
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontaktowanie:

Postautor: paździoch-osanka » 08 marca 2006, 18:39

Seba pisze:
Waldi pisze:
paździoch-osanka pisze:
hajdi pisze:Trenerka z Bytomia dobrze wiedziała że jak wygra z Osą to wpada na Gorzów i Gdynię


(...)...ale ciekawi mnie skad niby miala by to wiedziec...?? (...)



Z rozstawienia :P :wink:


W sumie to ciekawa sprawa - kto z kim chciał, a z kim nie chciał ;) Tylko nurtuje mnie jedna kwestia, czy Bytom grając swój mecz, znał już wyniki ostatnich spotkań w pozostałych grupach? Bo jeśli nie to trochę "śliskie" takie kalkulacje;).

Czy Osanki mogłyby coś bliżej powiedzieć o sile tego zespołu? Jak oceniacie go na przykład w porównaniu do Ostrovii?

Pozdrowionka!


No wlasnie czy trenerka Bytomia w niedziele o godz 10 wiedziala jakie bedzie dokladne rozstawienie... ??

Jesli chodzi o Bytom to troszke napisalam na naszym forum ale to wszystko co wiem...
Cos o Bytomiu... a wiec rozgrywajaca Anna Pietrzak #9 (bez niej nie ma kto wyprowadzic pilki bo #6 i #4 nie za dobrze sobie z tym radza...) robi tam wszystko... widzi bardzo duzo... (kadra robi swoje...:lol: )
Stanek #11 wszechstronny gracz... gra na obwodzie ale i na dole... duzo rzuca i zbiera
No i #7 (chyba rocznik 87 albo 86 bo nie widzialam jej we wczesniejszych meczach) ich tak jakby center... takze gra na dole ale tez potrafi rzucic z obwodu... (no i jej wpada... w meczach po 1 2 3 trojki trafia)
Te trzy zawodniczki najwiecej graja i punktuja... a jeszcze jest #12 warto zwrocic na nia uwage... dodam takze ze na tych meczach polfinalowych bardzo duzo Bytom rzucal osobistych i mial bardzo dobry procent...
Jesli chodzi o porownanie ich do Ostrovii hmmm... :| bez urazy ale wg mnie Ostrovia jest o wiele trundniejszym przeciwnikiem (ma wieksze dosiadczenie...) Bytom na pewno jest do ogrania... opieraja sie na grze tych 3-4 zawodniczek opisanych powyzej... bo reszta to juniorki... ale na pewno nie mozna ich lekcewazyc...
Pozdrawiam ;)
________Obrazek

bedziemy in touch Obrazek

Gra miłosna jest z gier ruchowych stosunkowo najłatwiejsza.

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

Postautor: Seba » 08 marca 2006, 23:38

Anonymous pisze:Seba - pierwszym i najważniejszym trenerem dla losów Biby, była pani Danuta Bibrzycka.


W GTK są dwie osoby, które prowadzą szkolenie od podstaw, co pozwala mieć nadzieję na takie wyniki szkoleniowe jakie ma np. Olimpia.
Są to oczywiście panie Lubow Szwecowa (młodziczki rocznik 93 i młodziczki rocznik 92) i Danuta Bibrzycka (kadetki i juniorki).
(...)


Dzięki wielkie za te informacje! Zwłaszcza trzymac kciuki będę za trenerskie sukcesy Lubow Szwecowej, bo pamiętam doskonale ją jeszcze z twardych meczy w Poznaniu. Oby za powiedzmy 10 lat mogła powiedzieć o przynajmniej kilku zawodniczkach, że to ona je znalazła w wieku np 7-8 lat i nauczyła tak dużo, że mogły iść w jej ślady i trafić do ekstraklasy... lub nawet reprezentacji Polski! No i oby NIGDY nie powtórzyła się sytuacja z ubiegłego sezonu - każdy trener MUSI mieć prawo uczyć się na własnych błędach... nie można mu odbierać prowadzonego przez cały sezon zespołu w przeddzień najwazniejszego sprawdzianu! :?

Pozdrowionka!

Awatar użytkownika
kosz
Nowy na forum
Posty: 48
Rejestracja: 21 września 2005, 07:47
Kontaktowanie:

Postautor: kosz » 09 marca 2006, 10:11

Na stronie www.uks-zak-ns.prv.pl można obejrzeć kilka zdjęć z Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w Nowym Sączu. Zapraszam!!
"Z każdej przeszkody uczyń swą szansę"

Dorian

Finały

Postautor: Dorian » 15 marca 2006, 22:06

Mała spekulacja-moze prowokacja??

Grupa I
1)VBW Clima
2)Gorzów
3)Osa
4)Bydgoszcz

Grupa II
1)Olimpia
2)Kusy Szczecin
3)Stal
4)Bytom

SOBOTA

Bydgoszcz - Bytom 2
Osa - Stal 1
Gorzów - Olimpia 2
Kusy - VBW Clima 2

NIEDZIELA

Gorzów - Kusy 2 (dużo zależeć bedzie od sędziów...)
Olimpia - VBW Clima 2

To tylko moje domysły,traktuje to jako zabawe!!!!


Pozdrawiam serdecznie

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

Postautor: Seba » 16 marca 2006, 06:21

Dorian... oby Twoje prognozy się sprawdziły (tzn medal dla Olimpijek;) )... jednak bez zawodniczek z najstarszego rocznika (86... no oprócz Strusia kochanego oczywiście! ;) ) będzie MEGA ciężko! Wysoko stawiasz akcje Szczecina - tu masz podobne zdanie, jak Żołnierz ;) Ja raczej aż tak optymistycznie bym na ich udział w finałach nie patrzał, choć nie mam nic przeciwko ich medalowi, bo lubię ten zespół. Fajnie by było, gdyby Osankom udało się wyjść do półfinałów, ale po dzisiejszej porażce na własne życzenie będzie to strasznie trudne.

Ogólnie Twoja prowokacja nie jest raczej prowokację, bo faworytki dałeś na pierwszym miejscu, a dalej tez bez niespodzianek ;)

Pozdrowionka!

Dorian

Postautor: Dorian » 16 marca 2006, 16:16

Seba - ciesze się że podzielasz moje zdanie.Olimpijki mają duże szanse na pudło i jeżeli bedzie inaczej to wg. mnie bedzie to niespodzianka.

Jeżeli chodzi o Kusego i jego akcje-) to bardzo sobie cenię prace Adama Sella tzn. to że "ruszył" kosza dziewcząt w Szczecinie.Z "tyłu" za nim kroczy Jarek z swoja młodziutka grupą-"SALOSEM"(Pozdro dla trenera i całej ekipy, szczególnie dla Natalki-kwiatuszek jeden-)). Wiem, ze bedzie im cięzko w Gorzowie-widziałem co sie działo rok temu jak Gorzów w "mękach" wychodził, aby znaleźć się wśród najlepszych i teraz też tego sie obawiam.

Co do reszty ekip życzę im jak najlepiej.Nie widziałem nigdy Osanek w akcji, ale pewnie jeżeli o nich piszesz to graja fajny basket.

Pozdrawiam


Najlepsi trenerzy powini trenować najmłodsze roczniki!!!!

Seba
Oldboy
Posty: 5202
Rejestracja: 08 czerwca 2004, 12:57

Postautor: Seba » 16 marca 2006, 17:25

W Szczecinie faktycznie od dłuższego czasu bardzo fajne rzeczy dzieją się wokół żeńskiego basketu - zwłaszcza jeśli chodzi o szkolenie młodzieży, bo póki co jeszcze o seniorskim zespole cicho... ale z tego, co słyszałem, to już bardzo niedługo... ;) I może nastąpić bardzo duża niespodziewanka transferowa w tym przypadku:)))))))) Ale za wcześnie o tym mówić...

W każdym razie takze bardzo cenię to, czego dokonali trenerzy z tymi zdolnymi dziewczynami... wcześniej zawsze zespół ten miał pecha, bo trafiał na niezwykle silne zespoły w grze o awans do rozgrywek centralnych (Olimpię ... Ostrovię... MUKS...). Teraz się w końcu udało i WIELKA SZANSA na pierwszą czwórkę MP!!! Super sprawa!!!

... a Osa to straaaaszliwie sympatyczny zespół... bardzo skromny - taki prawdziwy kopciuszek wśród tych pozostałych:) Do tego graja koszykówkę tak ciekawą dla wszystkich oglądających, że po prostu nie da sie ich nie lubić:) Jak zobaczysz w akcji zrozumiesz o co chodzi ;) Z Osą nawet porażki się miło wspomina... ;) Pozdrowionka Osanki:)

Pozdro Dorian!

Dorian

Postautor: Dorian » 16 marca 2006, 19:43

O Seba widze, że masz jakieś newsy???????????????
Będe u Adama Sella za dwa tygodnie to pewnie coś wywęsze!!hehe

Uważam, że zespół seniorski bardzo by sie przydał w zachodniopomorskim - może Marian Jurczyk dostrzeże poświęcenie i prace Trenera STK????
Szczecin to prężne miasto akademickie i studiuje tu wiele fajnych zawodniczek, które niestety nie mogą grać bo nie ma drużyny.

Jeżeli chodzi o wcześniejsze rozgrywki to masz racje, zawsze trafiał się Kusemu jakiś ciężki orzech do zgryzienia. W tamtym roku w sparingu z Gorzowem Kusy pojechał z AZS 15 pkt. a w rozgrywkach to AZS zaszedł dalej niż Kusy.Moze dlatego w tym roku te rozgrywki przyjęły inną formę?

Jeżeli chodzi o Osanki to tak kusisz, że na pewno przy najbliższej okazji się wybiore na ich mecz.

Pozdro Seba



Nie ma słabych drużyn są tylko słabi Trenerzy!!!!

Awatar użytkownika
elen
Kadet
Posty: 1461
Rejestracja: 23 stycznia 2006, 17:31
Lokalizacja: Gorzów - Miasto cudów nad Wartą
Kontaktowanie:

Postautor: elen » 16 marca 2006, 20:15

Jesli chodzi o osanki to w 100% sie zgadzam. Bardzo sympatyczny zespół a co najważniejsze grajacy ciekawą koszykowke.
Obrazek

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem

ŻOŁNIERZ1

Postautor: ŻOŁNIERZ1 » 19 marca 2006, 03:27

DZIŚ FINAŁ. JAK BĘDZIE ZOBACZYMY? I TAK JUŻ DUŻO MAMY. DO GORZOWA ODJEŻDZAMY!

kinia

Postautor: kinia » 19 marca 2006, 19:06

czy ktos moze podac wyniki finałow prosze

Gość

Postautor: Gość » 19 marca 2006, 20:32

kinia pisze:czy ktos moze podac wyniki finałow prosze


Olimpia Poznań Mistrzem Polski Juniorek Starszych! AZS PWSZ Gorzów ma srebro! - 2006-03-19 15:57:37

Mistrzem Polski Juniorek Starszych została Olimpia Poznań. Wielki sukces odniosły też gorzowianki, które wywalczyły srebrne medale. Gratulujemy!

KS AZS-PWSZ Gorzów Wlkp. - TS OLIMPIA AZS MACZKI Poznań 51:65 (18:13, 13:22, 5:21, 15:9)

KS AZS-PWSZ Gorzów Wlkp.: Zalesiak Joanna 16 (1x3, 7zb. 6prz.), Mazurczak Patrycja 15 (2x3, 10zb.), Cichocka Małgorzata 8 (6zb.), Banaszkiewicz Judyta 2 (9zb.), Molska Alicja 2 - Rutkowska Emilia 6 (6zb.), Chaliburda Agata 2, Strzelecka Katarzyna 0, Maruszczak Justyna 0, Brałko Ewelina 0, Horyń Marika 0, Cieślak Marta 0.

TS OLIMPIA AZS MACZKI Poznań: Budeń Karolina 21, Idczak Weronika 21, Rafałowicz Agata 10, Iwanowska Barbara 7, Najtkowska Katarzyna 2, Pacyńska Olga 2, Pacyńska Bogna 2, Grochowska Bogna 0, Białasik Katarzyna 0, Kalka Katarzyna 0, Wieczorek Anna 0.

mecz o 3 miejsce:

GTK Gdynia - ZKS STAL Stalowa Wola 65:85

GTK Gdynia: Leciejewska Magdalena 21, Jujka Marta 13, Bibrzycka Magdalena 10, Urbaniak Marta 7, Motyl Katarzyna 6, Modelska Agnieszka 6, AMbrosiewicz Karolina 2, Rościszewska Natalia 0, Niewrzawa Natalia 0.

ZKS STAL Stalowa Wola: Kaczmarska Magdalena 22, Bąk Beata 21, Parus Sabina 12, Czopor Agata 12, Gajewska Marta 12, Gołąbek Marta 4, Niemiec Wiktoria 2.


Klasyfikacja końcowa:
1.TS OLIMPIA AZS MACZKI Poznań
2. KS AZS-PWSZ Gorzów Wlkp.
3. ZKS STAL Stalowa Wola
4. GTK Gdynia
5. OSA Zgorzelec
6. KUSY Szczecin
7. BASKET 25 Bydgoszcz
8. MOSM Bytom

Najlepsza piątka turnieju:
Idczak Weronika (Poznań)
Zalesiak Joanna (Gorzów)
Budeń Karolina (Poznań)
Leciejewska Magdalena (Gdynia)
Gajewska Marta (Stalowa Wola)

Najlepsza zawodniczka turnieju (MVP):
Idczak Weronika

Najlepszy strzelec turnieju:
Zalesiak Joanna

http://www.azspwsz.e-basket.pl/


W "Aktualnosciach" jest temat poświecony specjalnie finałom!

Aka

Postautor: Aka » 24 marca 2006, 22:04

Seba odpowiadam Tobie tutaj bo przyblokowałeś mnie w aktualnościach. To nie prowokacja chciałem zwrócić uwagę , że budżet klubów drugiego sortu są naprawdę 2 lub 3 krotnie niższe niż wymienione przez Ciebie i tym większy sukces Stalowej. A denerwuje mnie brak informacji z rozgrywek ćwierćfinałowych,półfinałowych czy finałowych. Chociaż w FMP JS było przyzwoicie ale nie dzięki gopspodarzom turnieju. Pozdrawiam i jeszcze raz podziękowania dla Talara.


Wróć do „Koszykówka młodzieżowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości