Fuzja AZS-u z MUKS-em ?

Moderatorzy: Bury, Mytek, Nas

Awatar użytkownika
Bart83
Młodzik
Posty: 608
Rejestracja: 27 września 2005, 17:54
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Bart83 » 07 kwietnia 2009, 11:57

Czy w Poznaniu dojdzie do połaczenia dwóch koszykarskich klubów? W poniedziałek działacze INEI AZS oraz MUKS spotkali się u zastępcy prezydenta miasta Macieja Frankiewicza. Później pomysł fuzji został przedstawiony radnym z Komisji Sportu. Co może przeszkodzić realizacji tej idei? Sposób finansowania klubów przez miasto i... brak czasu.

To, że Poznań ma dwie drużyny w ekstraklasie koszykarek, jest na skalę ogólnopolską czymś niezwykłym. W żadnej z liczących się dyscyplin halowych nie ma takiej sytuacji. Tyle że stolicy Wielkopolski nie stać na finansowanie dwóch ekip w najwyższej klasie rozgrywkowej - obie zaliczają się do średniaków, na walkę o medale nie ma mają szans. Na dodatek połowę ich budżetów stanowią pieniądze miejskie. Konflikty rodzi także podział środków, bo Inea-AZS dostaje ich dwa razy więcej od MUKS, choć w tabeli jest niewiele wyżej. W poprzednim sezonie akademiczki zajęły szóstą pozycję, MUKS był dziesiąty. Teraz MUKS skończył rozgrywki na dziewiątym miejscu, AZS będzie piąty lub szósty.

Dziś przed południem w Urzędzie Miasta spotkali się przedstawiciele obu klubów. W obecności zastępcy prezydenta Poznania Macieja Frankiewicza i przedstawiciela Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Macieja Piekarczyka dyskutowali o połączeniu klubów. - Mamy wolę, aby tego dokonać, ale wolę to sobie można mieć. Czym innym są pieniądze - nie ukrywa prezes sekcji koszykówki w Inei-AZS Paweł Leszek Klepka. - Takie połączenie będzie miało sens tylko wówczas, gdy klub dostanie dotację w wysokości tej, jaką dostałyby oba kluby oddzielnie. Wtedy jest szansa, że po skonstruowaniu budżetu na poziomie co najmniej półtora miliona złotych, uda mu się powalczyć o czołową czwórkę - powiedział nam reprezentujący MUKS Krzysztof Dutkiewicz.

Przepisy o finansowaniu klubów zmieniły się niespełna rok temu - właśnie na skutek konfliktów między drużynami koszykarskimi. Teraz lepsza drużyna dostaje dofinansowanie w wysokości 400 tys. zł plus premia za zajęte miejsce. AZS miał do dyspozycji 504 tys. zł. MUKS dostał nieco ponad połowę mniej. Teraz jednak ta druga ekipa zakończyła sezon o jedną pozycję wyżej, niż rok temu, powinna więc dostać o kilkanaście tys. zł więcej. A AZS co najmniej tyle samo.

Tyle że przepisy nie przewidują takiej sytuacji, by łączyć środki dwóch finansowanych przez miasto klubów. - I to jest problem. Ale skoro radni potrafili robić już wyjątki dla klubu żużlowego, czy ostatnio dla piłkarzy Warty, to dlaczego mieliby teraz nie pomóc? - zastanawiał się prezes Klepka.

Jeszcze w poniedziałek sprawa została przedstawiona radnym z Komisji Sportu. - Nic dzisiaj nie udało się ustalić. sprawa wyszłą nagle, nic nie zostało w tym celu przygotowane. Nie wiadomo więc na razie, co z tym problemem zrobić - mówi radna Lidia Dudziak, miłośniczka koszykówki, która często ogląda spotkania ekstraklasy. - Do sprawy wrócimy, ale dopiero po świętach. Warto się jednak nad tym pomysłem zastanowić, bo jest ciekawy - dodaje.

Prezes Klepka nie ukrywa, że problemem może też być brak czasu. Sezon już się dla niektórych drużyn skończył, dla innych wkrótce się skończy - to czas prowadzenia rozmów z zawodniczkami o ich przyszłości. - A my tymczasem nic nie wiemy, czy to połączenie ma sens już teraz. Nie wykluczam więc, że przez najbliższy rok będziemy jeszcze grać oddzielnie i przygotowywać grunt pod połączenie. I dążyć do powstania spółki sportowej - twierdzi Klepka.

Jak udało nam się dowiedzieć, w przypadku połączenia obu klubów, w ekstraklasie zostałaby jedna drużyna. Druga, oparta na młodzieży, występowałaby w pierwszej lidze. - Chcielibyśmy, by w nazwie, oprócz AZS i sponsora, był także człon MUKS. Przynajmniej przez pierwszy rok, bo później spółka pewnie się będzie nazywać inaczej - mówi Dutkiewicz. - MUKS zależy, by nikt im nie zarzucił, że stracili tożsamość - przyznaje Klepka. Problemów nie powinno być także w wyborze szkoleniowca drużyny. - Nie mamy ciśnienia pod względem obsady trenerskiej. Szkoleniowiec może zostać wybrany po konkursie ofert - uważa Dutkiewicz. Zarząd klubu miałby składać się z pięciu osób - dwie wyznaczyłby AZS, dwie MUKS, a jedną miasto.

Klepka przyznaje, że stworzenie jednego silnego klubu ma na celu zatrzymanie w Poznaniu najbardziej uzdolnionej młodzieży. - MUKS, a teraz my w młodszych rocznikach wykonujemy kawał dobrej roboty. Nie chcemy, by z Poznania musiały wyjeżdżać najlepsze koszykarki, by gdzieś indziej grać o medale. Leciejewska czy Mieloszyńska uczyły się grać w Poznaniu, a teraz reprezentują inne kluby, te z czołówki - przyznaje prezes sekcji koszykówki w AZS. - Najlepsze zawodniczki będą grały w ekstraklasie, młode i zdolne będą się ogrywały w pierwszej lidze. W Swarzędzu także chcą odtworzyć koszykówkę na pierwszoligowym poziomie, i to również może być zaplecze dla klubów. Tylko czy starczy nam na to wszystko czasu i czy radni zrozumieją, że trzeba zmienić przepisy? - zastanawia się prezes Klepka.

Źródło: www.wielkopolskisport.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Mytek
Junior
Posty: 2580
Rejestracja: 24 października 2004, 15:42
Lokalizacja: Poznań!
Kontaktowanie:

Postautor: Mytek » 07 kwietnia 2009, 13:46

temat ciekawy, wiec pozwoliłem sobie go wydzielić, by nie zaginął z "towarzystwie" innych postow.
reloaded :]

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 07 kwietnia 2009, 15:20

Pamietajcie jeszcze o Olimpii.
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
FAIR PLAY
Młodzik
Posty: 908
Rejestracja: 29 września 2005, 19:29
Lokalizacja: POZNAŃ :)
Kontaktowanie:

Postautor: FAIR PLAY » 07 kwietnia 2009, 15:21

POZNAŃ STAWIA NA LECHA i mozna to powtarzac to usranej smierci. nie ma pieniedzy na nic innego. a to co dostaja pozostale kluby to jest smiech... ale lepiej otwierac nowe galerie i inne gowna niz dac ludzia sport... nie sadze ze w tych metalowych sklepach doznaja tyle emocji, wzruszen i niezapomnianych chwil... co do fuzji, dlugo mowic nie trzeba gdzie jest Olimpia?
Obrazek

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: MARAS » 07 kwietnia 2009, 16:00

FAIR PLAY pisze:POZNAŃ STAWIA NA LECHA i mozna to powtarzac to usranej smierci. nie ma pieniedzy na nic innego. a to co dostaja pozostale kluby to jest smiech... ale lepiej otwierac nowe galerie i inne gowna niz dac ludzia sport... nie sadze ze w tych metalowych sklepach doznaja tyle emocji, wzruszen i niezapomnianych chwil... co do fuzji, dlugo mowic nie trzeba gdzie jest Olimpia?


Przykładem jest ucieczka drużyny siatkarek AZS AWF do Murowanej Gośliny.

A teraz wracając do wspomnianej fuzji. Tego typu temat poruszany już był wielokrotnie wcześniej i co i nic z tego nie wyszło, więc teraz też raczej możemy być spokojni że derby obejrzymy w przyszłym sezonie.
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!

Awatar użytkownika
FAIR PLAY
Młodzik
Posty: 908
Rejestracja: 29 września 2005, 19:29
Lokalizacja: POZNAŃ :)
Kontaktowanie:

Postautor: FAIR PLAY » 07 kwietnia 2009, 16:27

MARAS pisze:...

Przykładem jest ucieczka drużyny siatkarek AZS AWF do Murowanej Gośliny.

....


dokladnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
bartas
Żak
Posty: 447
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 10:58
Lokalizacja: Leszno

Postautor: bartas » 07 kwietnia 2009, 17:20

FAIR PLAY pisze:a to co dostaja pozostale kluby to jest smiech


W takim miescie jak Poznan na dotacje w wysokosci ponad pol miliona zlotych dla AZS-u chyba nie macie prawa narzekac, co?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Hamplik » 07 kwietnia 2009, 18:57

Ciekawa propozycja, tylko wątpie, czy uda się to teraz zrealizować. A jakby nawet to będzie to robione "bez głowy". Warto chyba poczekać z tym jeszcze rok i w trakcie kolejnego sezonu krok po kroku spróbować zmierzyć sie z tą sprawą.

ale lepiej otwierac nowe galerie i inne gowna niz dac ludzia sport... nie sadze ze w tych metalowych sklepach doznaja tyle emocji, wzruszen i niezapomnianych chwil...


Miasto nie finansuje tych galerii :!: Owe galerie jak np: Pestka, czy Malta to przedsięwzięcia zagranicznych inwestorów, od których nasze miasto wyciaga kase np: w postaci podatków. Już nie mówie, że te galerie dają wielu ludziom pracę. To tak dla wyjasnienia :wink:

Przykładem jest ucieczka drużyny siatkarek AZS AWF do Murowanej Gośliny.


Przykładem też jest Akademia Słowa, która wyniosła się do Pniew...
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: MARAS » 07 kwietnia 2009, 19:32

bartas pisze:
FAIR PLAY pisze:a to co dostaja pozostale kluby to jest smiech


W takim miescie jak Poznan na dotacje w wysokosci ponad pol miliona zlotych dla AZS-u chyba nie macie prawa narzekac, co?


Nikt nie narzeka, cieszymy sie że miasto nam pomaga. W innych miastach z tego co słyszałem dotacje miejsce są znacznie niższe.
No może poza gminą Polkowice ale to jedna z bardziej bogatych gmin w Polsce.
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!

Awatar użytkownika
Mytek
Junior
Posty: 2580
Rejestracja: 24 października 2004, 15:42
Lokalizacja: Poznań!
Kontaktowanie:

Postautor: Mytek » 08 kwietnia 2009, 12:48

dziś rano słyszalem z radio, ze miasto Poznań zrezygnowało z haseł "Poznań, tu warto zyć" oraz "Poznań stawia na sport".
(banery z tymi hasłami juz ponoć znikają z miasta)
Ciekaw jestem, czy powodem tej decyzji było - jak zapewniali w radio - wprowadzenie kampanii reklamowej związanej z hasłem "Poznań, miasto know how", czy raczej.... ostatnie wyjątkowe osiągnięcia miejskie w dziedzinie sportu (oddanie druzyny siatkarek do Murowanej Gośliny, wyprowadzka Akademii Słowa do Pniew itp...)...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
reloaded :]

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 08 kwietnia 2009, 14:20

Z hasłem ze warto tu życ sie zgodze bo pare lat temu szukałem pracy w Poznaniu ale hasło "Poznań stawia na sport" powinni zmienic stawia na Lecha. :wink:
Ciekawi mnie kto wymysla takie hasła!
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Hamplik » 08 kwietnia 2009, 15:34

hermes46 pisze:Z hasłem ze warto tu życ sie zgodze bo pare lat temu szukałem pracy w Poznaniu ale hasło "Poznań stawia na sport" powinni zmienic stawia na Lecha. :wink:
Ciekawi mnie kto wymysla takie hasła!


Robią to specjalnie do tego celu wynajęte firmy marketingowe. :D W sumie nie wiem po co są te hasła. Na to idzie taka kasa, która spokojnie mogła by wspomóc jakiś klub sportowy. Nie chce tu jednak zarzucać czegokolwiek naszym władzom samorządowym, bo właśnie one jak nikt inny starają się pomagać lokalnym klubom (przykład PSŻ i Warta). Kamyczek do ogródka wrzuciłbym poznańskiemu biznesowi, który niechętnie promuje się poprzez sport, a jak już to robi to tylko poprzez Lecha.
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

Awatar użytkownika
FAIR PLAY
Młodzik
Posty: 908
Rejestracja: 29 września 2005, 19:29
Lokalizacja: POZNAŃ :)
Kontaktowanie:

Postautor: FAIR PLAY » 08 kwietnia 2009, 21:01

Hamplik pisze:...
ale lepiej otwierac nowe galerie i inne gowna niz dac ludzia sport... nie sadze ze w tych metalowych sklepach doznaja tyle emocji, wzruszen i niezapomnianych chwil...


Miasto nie finansuje tych galerii :!: Owe galerie jak np: Pestka, czy Malta to przedsięwzięcia zagranicznych inwestorów, od których nasze miasto wyciaga kase np: w postaci podatków. Już nie mówie, że te galerie dają wielu ludziom pracę. To tak dla wyjasnienia :wink:

...


a gdzie ja to napisalem? kurde jestes madry w kazdym temacie tylko nie koniecznie madrze zabierasz glos...
Obrazek

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Hamplik » 09 kwietnia 2009, 16:47

a gdzie ja to napisalem? kurde jestes madry w kazdym temacie tylko nie koniecznie madrze zabierasz glos...


Jak już nie wiesz co piszesz to wogóle nie pisz :wink:
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: MARAS » 09 kwietnia 2009, 23:42

MUKS i AZS połączą się i razem powalczą o Euroligę?

Zamiast dwóch przeciętnych zespołów w żeńskiej koszykówce jeden, ale za to mocny - taki pomysł mają działacze AZS i MUKS.
Poznań jest ewenementem na koszykarskiej mapie Polski. Oprócz zespołu męskiego, są w nim kobiece - i to dwa: Inea-AZS i MUKS. Ilość nie przekłada się na jakość - akademiczki będą walczyć o piąte miejsce, MUKS zajął dziewiątą pozycję.

Dość tej przeciętności! - mówi prezes sekcji koszykówki AZS Paweł Klepka. - Poznań zasługuje na porządny basket - wtóruje mu prezes MUKS Andrzej Jabłoński.

I tłumaczy: - Nie może być tak, żeby dwa średnie zespoły z jednego miasta rywalizowały ze sobą, jeśli na horyzoncie są cele tak wielkie, jak medal i udział w Eurolidze. Teraz jest tak, że patrzymy na Gorzów [tamtejszy AZS awansował do finału - przyp.red.] i zazdrościmy.

W poniedziałek przedstawiciele obu klubów pojawili się na posiedzeniu komisji kultury fizycznej poznańskiej rady miasta. Nie bez powodu - właśnie wsparcie miasta jest jednym z powodów, dla których oba kluby myślą o połączeniu sił. Teraz miejska dotacja rozkłada się na dwa zespoły. Gdyby w ekstraklasie grał jeden, zgarnąłby całą pulę - w sumie niespełna milion złotych.

Pomysłowi zjednoczenia dwóch klubów koszykarskich kibicuje zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz: - Cieszę się, że oba kluby nie wykluczają bardzo bliskiej współpracy. W tej chwili sytuacja jest taka, że AZS jest w środku tabeli, ale nie jest w stanie awansować do czołowej czwórki. MUKS ratuje się w ekstraklasie, ale na więcej też go nie stać. Gdyby miejskie pieniądze szły w jednym kierunku, można by powalczyć o dużo więcej - mówi.

Problem w tym, że gdy dochodzi do rozmów o szczegółach, o zgodność poglądów trudniej. Prezes Jabłoński (który nie uczestniczy w rozmowach) wolałby, żeby powołać nowy klub. - Niezależny i od AZS, i od MUKS. Nazwa nie jest bardzo ważna, niech to się nazywa Koziołki Matołki albo inna Pyra - zaznacza.

AZS wolałby wchłonąć mniejszego partnera. - To dałoby nam siłę stuletniej tradycji. Będę starał się przekonać kolegów, by kontynuować dzieło pod marką AZS. Mój pomysł jest taki, żeby powołać sekcję autonomiczną przy AZS, którą potem przekształcimy w spółkę akcyjną - mówi Klepka. Druga drużyna grałaby wówczas w I lidze.

Nie wiadomo, czy ewentualne połączenie uda się przeprowadzić przed nowym sezonem. - Czasu jest mało, ale warto spróbować - twierdzi Klepka. - Organizacyjnie to można zrobić z dnia na dzień. Nie można boksować się w nieskończoność - uważa Jabłoński.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań


Zgadzam się w pełnej rozciągłości że człon AZSu jest warunkiem koniecznym w nazwie ew. drużyny. Bez tego nie ma co wogóle siadać do rozmów. 8)
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!


Wróć do „AZS Poznań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości