WNBA 2007

Informacje na temat najlepszej zawodowej ligi świata - WNBA, Wszystko o MŚ, rozgrywkach na innych kontynentach

Moderatorzy: rzymi, Ałgaja, przemoe

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Greebo » 16 sierpnia 2007, 19:34

Dla mnie:

MVP - Jackson
MIP - Jones - bo nie przepadam za McCarville :roll:
Rookie - Price - chyba bardziej widoczna od Spencer, Marta ma słabszą końcówkę, Harding za mało sie nagrała
Defensive - jednak Catch
6 - Tutaj ja bym wybrał Perkins, ale pewnie wygra Pierson.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Saletra » 17 sierpnia 2007, 10:15

SZOKUJĄCA KONTUZJA

Podczas meczu ligi WNBA z New York Liberty Chasity Melvin niefortunnie zderzyła się z Shameką Christon. Zawodniczce wypadło oko z oczodołu. - Czułam, jak moja gałka oczna wychodzi. Czułam ją na zewnątrz twarzy - powiedziała Melvin.
Zawodniczka natychmiast trafiła do szpitala. Na szczęście lekarzom udało się umieścić jej oko we właściwym miejscu.


źródło : GW

sorry za mały off topic -miejmy jednak nadzieję, że z okiem Chasity będzie wszystko ok -nie mogę sobie coś wyobrazić całego tego zdarzenia.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Greebo » 18 sierpnia 2007, 08:24

Mam pytanko: co decyduje o miejscu w tabeli po RS, w wypadku gdy 2 lub wiecej drużyn ma tyle samo zwycięstw?

Póki co na wschodzie Washington i NY maja po 15 zwycięstw, Chicago 14. Jak Chicago wygra z NY a Washington przegra swój mecz Sun to wszystkie 3 zespoły zrównają się ze sobą. Co więcej, w bezpośrednich spotkaniach każde z nich będzie miało bilans 4-4..
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
betti
Senior
Posty: 3625
Rejestracja: 02 lutego 2005, 17:01
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: betti » 18 sierpnia 2007, 08:41

Nie pamiętam co sie liczy, ale Chicago nie ma już szans na PO.
Natomiast Washington chcąc grać w PO musi wygrać z Sun i liczyć na porażkę NY. NY wygrywając gra w PO.
Debiutantka Roku!!!

"Rozpędź się a ściana sama Cię znajdzie" - Tomasz M.

Ave Becky!!!

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Greebo » 18 sierpnia 2007, 08:45

betti pisze:Nie pamiętam co sie liczy, ale Chicago nie ma już szans na PO.
Natomiast Washington chcąc grać w PO musi wygrać z Sun i liczyć na porażkę NY. NY wygrywając gra w PO.


No wiem, ze tak podają. Juz od pewnego czasu przy Chi jest znaczek "eliminated from PO" I domyślam sie ze ma on jakieś uzasadnienie. Ale chciałbym je poznać.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ałgaja » 18 sierpnia 2007, 08:59

ja się nie znam..., ale sądzę że znaczenie ma też bilans we własnej konferencji, który Sky ma najgorszy...a potem chyba patrzy się na bilanse z sąsiadem w tabeli mającym tyle samo punktów.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Greebo » 18 sierpnia 2007, 09:03

Ałgaja pisze:ja się nie znam..., ale sądzę że znaczenie ma też bilans we własnej konferencji, który Sky ma najgorszy...a potem chyba patrzy się na bilanse z sąsiadem w tabeli mającym tyle samo punktów.


ok
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Postautor: BARTOLINO » 18 sierpnia 2007, 15:21

Po pierwsze liczy się bilans meczów między zainteresowanymi drużynami, a po drugie bilans z drużynami ze swojej konferencji.

1. NY - Wash po 16 (obie wygrywają ostatni mecz): awansuje NY, decyduje bilans w meczach między nimi 3:1 dla NY.

2. Wash - NY - Chic po 15 (Wash przegrywa i Chic wygrywa z NY): awansuje NY, bilans między trójką będzie taki sam tzn.: NY - Wash 3:1, NY - Chic 1:3, Wash - Chic 3:1 czyli wszystkie 3 drużyny mają 4:4 i decyduje bilans w swojej konferencji, a tu NY będzie miał 9-11, Wash 7-13 i Chic 7-13.

Dlatego Chicago w żadnej konfiguracji nie ma już szans. NY awansuje jak wygra lub jeśli przegra Washington i wtedy nie musi nawet wygrać, a swój mecz rozpocznie już po zakończeniu meczu Waszyngtonu. Waszyngton awansuje tylko jeśli wygra, a NY przegra z Chicago.

Dla mnie 80% szans na awans NY do 20% dla Washington.
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Greebo » 19 sierpnia 2007, 20:26

Jesli "statystyczna" relacja na WNBA.com nie kłamie to Currie rzutem w ostatniej sekundzie za 3 pkt dała jeszcze nadzieje Washingtonowi na PO. Ale teraz wszystko w rękach McCarville, Moore i spółki.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: ann » 19 sierpnia 2007, 20:28

Greebo pisze:Jesli "statystyczna" relacja na WNBA.com nie kłamie to Currie rzutem w ostatniej sekundzie za 3 pkt dała jeszcze nadzieje Washingtonowi na PO. Ale teraz wszystko w rękach McCarville, Moore i spółki.


chyba nie kłamie, bo ludzie na forum amerykańskim pisali to samo;)
zresztą podobno było live na Canale to nasi, Ci którzy oglądali napiszą
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ałgaja » 19 sierpnia 2007, 21:10

Tak to była Currie...ostatnia akcja bodajże Beard, która długo kozłuje potem rzuca? podaje? (kto wie co ona zrobiła :wink: ) tak że piłkę w podkoszowym zamieszaniu łapie Currie i ma sporo czasu by niepilnowana odwrócić się przodem do kosza i trafić.
Potem na 0.1 sek do końca Sun robiło jeszcze akcje, ale niestety Margo piłki pod koszem nie złapała.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
fearless
Kadet
Posty: 1096
Rejestracja: 18 października 2005, 12:29
Lokalizacja: Kraków

Postautor: fearless » 19 sierpnia 2007, 21:23

Beard podawała w kierunku Milton i Currie... na pewno nie rzucała...

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 19 sierpnia 2007, 21:29

Ałgaja pisze:Tak to była Currie...ostatnia akcja bodajże Beard, która długo kozłuje potem rzuca? podaje? (kto wie co ona zrobiła :wink: ) tak że piłkę w podkoszowym zamieszaniu łapie Currie i ma sporo czasu by niepilnowana odwrócić się przodem do kosza i trafić.
Potem na 0.1 sek do końca Sun robiło jeszcze akcje, ale niestety Margo piłki pod koszem nie złapała.


mi sie wydaje, że poprostu była dobrze trzymana przed delicje :wink: .. ale akcja mogła być fajna - wogóle Gośki chyba w stanach nie lubią... 2 takie ofency jej gwizdnęli... śmich na sali.
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek

bigbird
Żak
Posty: 316
Rejestracja: 25 marca 2006, 19:31
Lokalizacja: Gdansk Osowa
Kontaktowanie:

Postautor: bigbird » 20 sierpnia 2007, 06:37

I w koncu to NY jest w playoffach po zwyciestwie nad Chicago 58-52... Gratulacje dla druzyny z Nowego Jorku (ktora bardzo lubie :D ) i dla Dominique, ktora jako jedyna z Chicago tak naprawde podjela walke :D Troche mi tylko zal dziewczyn z Mystics, wlozyly cale serce w ten mecz z Connecticut i wygraly, a mimo to musialy sie pozegnac z playoffami... Zycie bywa czasem brutalne :(

Awatar użytkownika
jimmy
Senior
Posty: 3498
Rejestracja: 07 marca 2005, 23:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jimmy » 25 sierpnia 2007, 09:14

New York’s Janel McCarville Named 2007 WNBA Most Improved Player

Seattle’s Lauren Jackson Named 2007 WNBA Defensive Player of the Year


brawo!! :D
Cellar Door
No chyba że tutaj są emeryci, renciści, bądź inne osoby, które mają nadmiar czasu wolnego i szperają od A do Z
Obrazek


Wróć do „WNBA/Świat/MŚ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości