Turniej 22-25 /09/2011 czyli UMMC Jekaterinburg w Toruniu !!

Moderator: Moderatorzy

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Turniej 22-25 /09/2011 czyli UMMC Jekaterinburg w Toruniu !!

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 01 lipca 2011, 21:17

A to tak w ramach zapowiedzi wrześniowego turnieju gdzie ma być wielki UMMC JEKATERINBURG :

Znane marki w Toruniu?

Koszykówka. Czołowy zespół kobiecy Euroligi UMMC Jekaterynburg zagra w hali Spożywczaka!

Krystian Góralski, Czwartek, 30 Czerwca 2011; aktualizowano: 30.06.2011 08:22


Nie lada gratkę szykują działacze miejscowej Energi dla kibiców koszykówki w naszym mieście.

Przed rozpoczęciem zmagań ligowych organizują bowiem turniej towarzyski z udziałem czołowych zespołów żeńskich w Europie. Zaplanowany jest w dniach 22-25 września w hali „Spożywczaka” . Największą atrakcją będzie z pewnością udział jednego z najlepszych zespołów ostatnich lat UMMC Jekaterynburg. Rosyjska ekipa już potwierdziła swój udział w toruńskim turnieju.

- Potwierdzam, że na sto procent kibice w Toruniu zobaczą nas we wrześniu – przyznał generalny menedżer rosyjskiego klubu Maksym Riabkow. - Działacze Energi otrzymali już stosowne dokumenty w związku z naszym przyjazdem. Zagramy na pewno na najwyższym poziomie. Rosyjska liga startuje czwartego października, więc będzie to nasz ostatni turniej przed ligowymi zmaganiami. Planujemy obóz przygotowawczy w litewskich Druskiennikach i stamtąd przyjedziemy do Torunia. Dotrzemy kilka dni przed turniejem, więc będziemy mieli sporo czasu na zwiedzanie miasta. Ja byłem już kilka dni temu wybrać hotel i dograć szczegóły naszej wizyty. Widziałem więc piękne ruiny zamku, stare miasto i Wisłę.



UMMC to bardzo utytułowany klub. To jego najważniejszych osiągnięć należy jedenastokrotne zdobycie mistrzostwa Związku Radzieckiego, pięciokrotnne mistrzostwo Rosji (2002, 2003 i 2009-2011), mistrzostwo Euroligi (2003) i czterokrotnie zajęcie trzeciego miejsca w Eurolidze (2008-2011). W kadrze mistrza Rosji jest wiele reprezentantek swoich krajów.

- Jeżeli wszystkie zawodniczki będą zdrowe, to oczekujemy, że do Torunia przyjadą wszystkie cztery reprezentantki Rosji na obecnie trwających mistrzostwach Europy kobiet, czyli Maria Stepanowa, Swietłana Abrosimowa, Tatiana Widmer i Olga Arteszina – wyliczył Maksym Riabkow. – Ponadto będzie można zobaczyć reprezentantkę Białorusi Jelenę Leuczankę i Francji Sandrine Grudę oraz Czeszkę Hanę Horakovą i Łotyszkę Anete Jekabsone. Zabraknie, niestety Amerykanek, które we wrześniu są jeszcze zajęte grą w lidze WNBA. Wyjątkiem będzie Diana Nolan, która ma również rosyjski paszport i w tym sezonie nie będzie grała w USA.


Udział wielokrotnego mistrza Rosji w turnieju to spora zasługa dyrektor Energi Krystyny Bazińskiej.

- Nie dzielimy zespołów na te duże, z czołówki europejskiej i małe kluby – dodał generalny menedżer UMMC. - Jednym z naszych celów jest promocja żeńskiej koszykówki w różnych miejscach. Szanujemy działania pani dyrektor Energi Krystyny Bazińskiej i chcemy jej pomóc wypromować zespół do najwyższego poziomu europejskiego. Chcemy też pokazać polskim kibicom nasze największe gwiazdy.


To jednak nie koniec silnych zespołów. Działacze wysłali jeszcze zaproszenia do Fenerbahce Stambuł (pięciokrotny ćwierćfinalista Euroligi, dziewięciokrotny mistrz Turcji) i innego euroligowego zespołu Nadieżdy Orenburg. Ponadto w Toruniu ma zagrać jeszcze mistrz Polski Wisła Can Pack Kraków.

- Wysłaliśmy zaproszenie do Turcji i Rosji – przyznała dyrektor klubu Krystyna Bazińska. – Jeżeli oba zespoły wyrażą chęć gry w Toruniu, to nie wykluczam, że w turnieju zagra sześć ekip. Wówczas zaprosimy jeszcze jedną ekipę z regionu, czyli Artego Bydgoszcz. Gdyby Fenerbahce lub Nadieżda odmówiły przyjazdu, to pozostaniemy przy czterech ekipach, czyli UMMC, Enerdze, Wiśle i którymś z zagranicznych zespołów.


PS . Fajna sprawa !!! Mi wystarczy jak będzie UMMC i Wisełka ( no i pewnie ARTEGO) . Nie wierze że będzie się chciało przyjechać Turkom... Ale kto wie 8)
Oby to wypaliło. No i szacun dla pani dyrektor :shock:

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Turniej 22-25 /09/2011 czyli UMMC Jekaterinburg w Toruni

Postautor: hermes46 » 02 lipca 2011, 09:44

po Eurobaskecie mam wrazenie ze Turcy sie do Torunia ...wybiora.
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: Turniej 22-25 /09/2011 czyli UMMC Jekaterinburg w Toruni

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 02 lipca 2011, 12:32

hermes46 pisze:po Eurobaskecie mam wrazenie ze Turcy sie do Torunia ...wybiora.


PS . Temat zakładałem przed sukcesem Turków 8) Teraz też tak uważam jak ty 8) . Ale zobaczymy...

Ale póki co bliższy jestem temu że zagrają 4 drużyny : UMMC , Energa , Wisła i Artego. A jeśli będą Fener i Nadieżda to tym lepiej :P . Fajnie by było ograć UMMC - hehe.
PS . Rosjanki przyjadą na tydzień przed ligą do nas - więc z pewnością będą już przygotowane do poważnej gry .

Koszykarz (Toruń)
Kadet
Posty: 1758
Rejestracja: 19 września 2010, 07:57

Re: Turniej 22-25 /09/2011 czyli UMMC Jekaterinburg w Toruni

Postautor: Koszykarz (Toruń) » 22 sierpnia 2011, 17:34

Prawdopodobnie w toruńskim turnieju wystąpią : ENERGA , ARTEGO , RYGA i Jekaterynburg.


Wróć do „Energa Katarzynki Toruń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości