Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: rzymi » 07 listopada 2011, 20:46

A jednak odwołali... Cóż, nie jest powiedziane, że Planeta nie lubi już PL :) wręcz przeciwnie, źle tego nie wspomina :) no ale zobaczymy, opcji jest dużo w takim wypadku... ja to bym Swanier wziął z powrotem a Jalcovą dał na 2 :) ale to jest pytanie - jak u nas z kasą...
ObrazekObrazek

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: reaktywacja » 07 listopada 2011, 20:54

Opcji po izraelskim prezencie dla reszty Europy zrobiło się bardzo dużo. Zmiany w Lotosie są niemal pewne. Osobiście nie wierzę, by w obecnym składzie Lotos kończył rok.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: Greebo » 07 listopada 2011, 20:59

A konkretnie to jakie panie sa "wolne" dzięki problemom w Izraelu? Doron, Pierson, Swanier, Perkins, Ried, T.Wright.. ktos jeszcze?
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: rzymi » 07 listopada 2011, 21:04

Greebo pisze:A konkretnie to jakie panie sa "wolne" dzięki problemom w Izraelu? Doron, Pierson, Swanier, Perkins, Ried, T.Wright.. ktos jeszcze?



Danielle Robinson, Taj McWilliams, Ashley Shields, Zohnova... po więcej muszę zerknąć tu i ówdzie. Tyle mogę dodać na szybko.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Shavo
Młodzik
Posty: 873
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 11:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: Shavo » 07 listopada 2011, 21:06

Turcinovic jest wolna. Droga pewnie nie jest, a w Lotosie mogłaby się przydać.
Koszykówka jest jak religia-wiele osób ją praktykuje,ale nikt do końca jej nie rozumie...

http://www.wnba-basketball.com/ - jedyny polski serwis poświęcony WNBA (informacje o Ewelinie Kobryn, historia oraz kluby WNBA, ciekawostki i wiele innych)

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: przemoe » 07 listopada 2011, 21:47

Wyhamujcie konie.

Sezon jest odwołany, ale to jeszcze nie koniec. Po pierwsze - decyzja ligi została bodaj zaskarżona (lub będzie) i sąd może ją cofnąć (cokolwiek to będzie oznaczało dla grania, to kontrakty staną się chyba znowu ważne?). Po drugie izraelskie kluby grają w EuroCup i raczej się nigdzie z nich nie wybierają, a to oznacza, że najlepsze kąski w postaci Tanishy i Prababci wypadają z obiegu.

Niemniej opcja Swanier+Turcinović nie powinna być straszną tragedią. Kasy powinno starczyć, pojęcia nie mam ile Mayland dosypał a nawet jakbym wiedział, to licho nie śpi, lepiej się jeszcze nie chwalić ;)
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: rzymi » 07 listopada 2011, 22:19

Nie wiem o jaką zmianę przepisów chodzi ale jeśli do "jakiejś" zmiany nie dojdzie to izraelskie graczki nie mają zamiaru wybiegać na parkiet. Jak sprawdzę to dam znać.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: przemoe » 08 listopada 2011, 07:39

Obecnie przepisy wymagają od każdego zespołu posiadanie w składzie DWÓCH zawodniczek z paszportem izraelskim. DWÓCH z dwunastu. Nie ma obowiązku ich wpuszczać w ogóle na parkiet.
A ponieważ (tak jak i u nas) importy są tańsze, to bierze się dwie juniorki do podawania ręczników i przepis jest spełniony. Taka Doron to zarabia chyba najwięcej w całej lidze...

Ja tam się nie dziwię, że im nerwy puściły.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: przemoe » 08 listopada 2011, 07:51

przemoe pisze:Obecnie przepisy wymagają od każdego zespołu posiadanie w składzie DWÓCH zawodniczek z paszportem izraelskim. DWÓCH z dwunastu. Nie ma obowiązku ich wpuszczać w ogóle na parkiet.
A ponieważ (tak jak i u nas) importy są tańsze, to bierze się dwie juniorki do podawania ręczników i przepis jest spełniony. Taka Doron to zarabia chyba najwięcej w całej lidze...

Ja tam się nie dziwię, że im nerwy puściły.


Eee chyba jednak zaszalałem nieco.
Doczytuję teraz, że od tego sezonu miały obowiązywać przepisy takie jak w PLKK (czyli na parkiecie 4+1) nic nie widzę o liczbie graczek w drużynie.
Ale powyższe też mi się gdzieś przewinęło przed oczami, tylko nie mogę teraz znaleźć źródła.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

yanek
Żak
Posty: 209
Rejestracja: 24 lutego 2009, 10:20
Lokalizacja: Toruń

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: yanek » 08 listopada 2011, 15:14

Izraelskie zamieszanie


Od tego sezonu w izraelskiej lidze D1 obowiązują nowe przepisy - na parkiecie w czasie meczu może przebywać tylko jedna rodzima zawodniczka. Jeszcze w poprzednim sezonie w grze musiały być przynajmniej dwie koszykarki z Izraela. Izraelki zbuntowały się i w pierwszej kolejce solidarnie nie wyszły na parkiet. Część klubów załatało dziury w składzie juniorkami i udało się im rozegrać swoje pojedynki. Dwa spotkania nie doszły do skutku - zespoły Elitzur Holon I Elitzur Ramla nie miały wystarczającej liczby koszykarek do rozegrania meczu. Oto wyniki pierwszej kolejki D1 Ligi:

Ramat Hasharon - B.C. Ha'Bikaa 71:50
Raanana Hertzeliya - Elitzur Natanya 82:64
Hapoel Rishon Le-Zion - Maccabi Ashdod 67:88
Elitzur Ramla - Hapoel Petah Tikva
Hapoel Tel Aviv - Elitzur Maclaren Holon
Pauzował: Maccabi Ramat Hen

Wskutek strajku ogłoszono odwołanie całego sezonu w izraelskiej lidze koszykówki kobiet. Zdarzyło się to po raz pierwszy w długiej, 54-letniej historii rozgrywek. Liga izraelska nie należy do słabych, w jedenastu klubach z tego kraju gra aż 13 zawodniczek z WNBA. Co prawda Izrael nie ma ani jednego reprezentanta w Eurolidze, ale posiada dwie drużyny w mniej prestiżowym FIBA EuroCup. Jedna z nich, Elitzur Ramla rok temu triumfowała w tych rozgrywkach.

Co dalej?

Kluby wraz z federacją dyskutują z zawodniczkami i starają się znaleźć kompromisowe rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Rozmowy zostały zainicjowane przez związek koszykarek. Mimo tego, że sezon został odwołany rozgrywki mogą zostać wznowione. Nic nie jest przesądzone.

Elitzur Ramla i Maccabi Ashdod będą grały na arenach FIBA EuroCup w pełnym składzie. Strajk zawodniczek izraelskich nie dotyczy rywalizacji międzynarodowej.

W Polsce przed tym sezonem doszło do identycznej zmiany przepisów. Oczywiście część polskich zawodniczek zaprotestowała, ale skończyło się tylko na narzekaniach. Jednak nie mieliśmy w tym roku do czynienia z większym napływem zagranicznych koszykarek. Dalej są w naszej lidze kluby opierające swój skład na polkach. W składzie bydgoskiego Artego znajduję się tylko jedna zawodniczka z USA. Działacze łódzkiego Widzewa i INEI AZS Poznań poszli jeszcze dalej, w drużynie nie ma ani jednej zawodniczki bez polskiego paszportu. Koszykarki Widzewa Łódź sprawiły ostatnio niespodziankę i pokonały w ostatniej kolejce KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Musimy cierpliwie czekać na rozwój sytuacji w Izraelu. Dajmy zainteresowanym czas na negocjacje. Jak pokazuje przykład NBA takie rozmowy nie należą do łatwych. Jednak przerwa w rozgrywkach nikomu nie służy. O ewentualnych wynikach rozmów będę starał się na bieżąco informować.

Śledź mnie na Twitterze

Polub bloga na Facebooku.


Źródło: http://basketowo.blogspot.com/2011/11/i ... zanie.html
:)

Awatar użytkownika
Shavo
Młodzik
Posty: 873
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 11:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: Shavo » 12 listopada 2011, 11:30

czy ktos wie czemu Bird nie gra obecnie w Jekach?
Koszykówka jest jak religia-wiele osób ją praktykuje,ale nikt do końca jej nie rozumie...

http://www.wnba-basketball.com/ - jedyny polski serwis poświęcony WNBA (informacje o Ewelinie Kobryn, historia oraz kluby WNBA, ciekawostki i wiele innych)

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: rzymi » 12 listopada 2011, 12:11

Rehabilitacja po kontuzji. Przynajmniej od początku sezonu tak było, możliwe, że teraz już koniec. W każdym razie i tak ma od stycznia zawitać w szeregi UMMC.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Shavo
Młodzik
Posty: 873
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 11:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: Shavo » 28 listopada 2011, 14:04

Fowles dołaczy do Galata 1 grudnia.
Koszykówka jest jak religia-wiele osób ją praktykuje,ale nikt do końca jej nie rozumie...

http://www.wnba-basketball.com/ - jedyny polski serwis poświęcony WNBA (informacje o Ewelinie Kobryn, historia oraz kluby WNBA, ciekawostki i wiele innych)

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: reaktywacja » 30 listopada 2011, 01:14

Shavo pisze:Fowles dołaczy do Galata 1 grudnia.


I Charles będzie do wzięcia? Czy Taurasi?
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Sezon ogórkowy czyli ruchy transferowe 2011/2012

Postautor: przemoe » 30 listopada 2011, 07:17

Żadna. W Euro pewnie zrobią rotację i do lutego się zdecydują, która zagra w F8 a w lidze potrzebne są obie, bo Fene im pokazało, gdzie mogą sobie wsadzić 33pkt Taurasi.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości