KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Wasze pomysły oraz propozycje co do KKforum, ogłoszenie o zmianach, ostrzeżeniach i innych sprawach organizacyjnych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: Viallos » 11 czerwca 2015, 22:51

Kilka lat się z tym ociągam ale w końcu czas aby ktoś przejął to forum i je poprowadził. Czy są jacyś chętni?
Kolejny rok minął i na nowo trzeba opłacić serwer i domenę.
Proszę o komentarze chętnych ... ponieważ nie chciałbym tego zamkąć skoro są jeszcze chętni aby się tutaj udzielać.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: Ałgaja » 12 czerwca 2015, 09:09

A możesz przypomnieć jakie są roczne koszty utrzymania?

Może udałoby się zrobić szybką zrzutkę na serwer i domenę, a dopiero potem zastanowić co dalej, żeby się okazało, że w ciągu tygodnia forum zniknie kompletnie...

Btw, szkoda byłoby gdyby to forum padło, bo choć piszących niewielu to czytających chyba sporo więcej, no i jest tu potężne archiwum...
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: ann » 12 czerwca 2015, 09:12

Popieram Ałgaje. Chętnie się dorzucę do opłaty...jak co roku zresztą...
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: Saletra » 12 czerwca 2015, 10:59

Info z zeszłego roku: Abonament roczny za serwer na którym mamy konto wynosi obecnie 129,90 plus za domenę kkforum.pl 85,40, czyli w sumie 215,30PLN

Nadal aktualne?

Ja również się dorzucę.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: Greebo » 12 czerwca 2015, 21:02

Ja forum nie przejmę bo sie na tym nie znam :) ale jak trzeba to swoje dorzucę bo uważam że powinno istnieć a już ostatecznie przekonał mnie o tym dzisiejszy mecz Polek z Białorusią. Czemu?

Bo IMO jest to jedno z nielicznych miejsc w internecie gdzie świat polskiej koszykówki nie jest oderwany od rzeczywistości. Jak przeglądam strony klubowe, ich facebooki, lokalne wydania gazet czy tez gdy czytam wypowiedzi działaczy, trenerów lub zawodniczek to mam wrażenie że żyje w innym świecie. Wszystko jest piękne, cudowne i wspaniałe. Po prostu zielona wyspa. A jeśli wyniki nie pokrywają się z tym co jest głoszone, to tylko wynik złego zbiegu okoliczności. Albo przekupnych sędziów.

Zastanawiam się tylko czy jest to celowe działanie "środowiska koszykarskiego" mające na celu stworzenie tzw dobrej atmosfery wokół dyscypliny tudzież jej rozpropagowanie (czytaj wmówienie frajeróm ze jesteśmy wspaniali) czy tez po prostu wszyscy już tak mocno odlecieli i wierzą w to co mówią.

Gdybyśmy na forum przeprowadzali typera na ME to jestem przekonany ze 90% osób na forum typowałoby wygraną Białorusi i to min w stosunku 11-15. A trener Herkt - i tak jeden z najlepszych polskich szkoleniowców - w wywiadzie stwierdził ze to rywal w naszym zasięgu.

Inny przykład - nasza (tzn Wislacka) pani kapitan. Po zakończonym niedawno sezonie doszła do wniosku iż fakt naszego sukcesu w rozgrywkach ligowych a porażki w europie wynikał z tego ze w tych drugich rozgrywkach Polki nie dostawały swoich szans :shock: . Cóż, dziś wielu zagranicznych konkurentek w składzie nie miała , wiec swój czas dostała. A tym czym zapisała sie w pamięci zapewne wszystkich obserwatorów meczu z Białorusią jest jej fenomenalna akcja zakończona niedolotem z dystansu.

Itd, itp.. i niestety dużo ludzi w to wierzy. Na fb Artego zachwycano sie powrotem Jordana w spódnicy, w Toruniu mało kto wątpił by Suknarowska nie rozwinęła się na Łotwie a u nas panuje przekonanie ze obecne transfery nie odbiegają od tych z zeszłych sezonów. W końcu ściągnęliśmy mistrzynie WNBA (nagłówek był z wykrzyknikiem!) a kontrakt przedłużyła dwukrotna MVP finałów BLK (tez wykrzyknik!). To tylko przykłady które mogę mnożyć. Sam nie wiedziałem czy mam płakać czy się śmiać gdy rok temu ktoś z Gorzowa w komentarzach na sf twierdził ze kluby euroligowe będą sie bić o T.Spanni.. albo wówczas gdy przeczytałem ze kibice Widzewa są rozczarowani sezonem by uważali - po wcześniejszych wypowiedziach działaczy - że 8-ka to ich cel minimum.

Prawda jest niestety zdecydowanie brutalna - polska koszykówka kobiet może nie jest na dnie, ale widzi je z bardzo niewielkiej odległości. Nasze zawodniczki są fatalnie wyszkolone z jednej strony a równocześnie - dzięki przepisom w lidze - makabrycznie przepłacone. I chyba te zarobki powodują że im sie w głowach mocno poprzewracało iże czują sie ciągle nie dowartościowane i ze trenerzy na nie nie stawiają (i tu ciekawostka - Polscy trenerzy sa zli bo preferują zagraniczne koszykarki, a jak nasze wyjada za granice to tamtejsi tez są zli bo preferują miejscowe :))). Dalej uważają że są nie wiadomo kim i ze powinny byc bardziej doceniane... A potem do ligi trafiają przeciętne Ukrainki i sa od nich o klase lepsze.

I co gorsza nie widać żadnego światełka w tunelu (no może niemal żadnego - ostatnio byłem miel zaskoczony meczem w MP U16 :)) . Zamiast zmusić kluby do inwestowania w młodzież wolimy stosować środki doraźne - tu wprowadzimy przepis o 2 Polkach, tam naturalizujemy amerykankę a do tego tytuł MVP finalów przyrzynamy Polce. No i powiększymy ligę do 14 zespołów!. I wszyscy będziemy piękni, młodzi i uśmiechnięci.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: bart_81 » 13 czerwca 2015, 07:59

Ja też się dorzucę jakby co. Szkoda byłoby jakby to forum upadło.

Awatar użytkownika
diablewcielone:P
Kadet
Posty: 1450
Rejestracja: 22 października 2005, 10:37
Lokalizacja: Miasto Krakuff
Kontaktowanie:

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: diablewcielone:P » 13 czerwca 2015, 09:11

Dorzucę się też.

Awatar użytkownika
tadziu
Senior
Posty: 3180
Rejestracja: 29 maja 2006, 11:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: tadziu » 13 czerwca 2015, 19:54

Oczywiście jakiś przysłowiowy grosik się znajdzie. Gdyby była potrzeba to mogę pomóc krystiemu w ogarnięciu forum na tyle ile mam wiedzę. Co do opłat za domenę i serwer to myślę, że robiąc co rok pospolite ruszenie jesteśmy w stanie ogarnąć potrzebna kwotę do ich opłacenia. Szkoda by było gdyby forum z taką historią poszło w niepamięć. Darmowe fora moim zdaniem są kiepskim pomysłem bo botów, reklam i innego dziadostwa tam mnóstwo.

Hic amor, haec patria est. !POLSKA!

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: Viallos » 14 czerwca 2015, 23:31

Tutaj w sumie nie chodzi o pieniądze bo one zazwyczaj się znalazły.

Chodzi o pomysł na to forum .. trzeba by trochę to odświeżyć, zaktualizować ... poczyścić działy itp itd.

Ja na to nie mam czasu .. poz tym myślę że można by spróbować zejść z kosztów i zmniejszyć abonament ... wszystko zależy od nowego właściciela.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: Ałgaja » 15 czerwca 2015, 08:54

Na pewno można wywalić z forum dział "fora klubowe", bo one są bardziej martwe niż polska koszykówka kobiet po ME 2015 ;-) Co do pomysłu na funkcjonowanie forum to oczywiście jakby ktoś miał jakieś świeże i nie ingerujące za bardzo to fajnie, ale w chwili gdy kilka osób się jakoś do serwera i domeny dorzuca to najlepiej by było gdyby oni nie zostali nagle "uszczęśliwieni na siłę" jakimiś nowościami, bo nie o to chodzi.
Ja mogę ew. w porządku pomóc, choć na stronach technicznych średnio się znam ;) Zresztą moja propozycja jest taka, że skoro dokłada się do forum sporo osób, to wszyscy chętni mieli udział w wielkim sprzątaniu ect.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: Greebo » 17 czerwca 2015, 09:17

IMO należałoby znieść utudnienia dla nowo zalogowanych, tzn koniecznośc akceptacji psotów przez moda. Jest to zreszta i dla mnie irytujące jak post nagle pojawia sie w trakcie jakiejs dyskusji już pośrodku innych a dodatkowo nie widać go wowczas jako "nowego".
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: gilus » 17 czerwca 2015, 23:31

Jako, że na forum nie dzieje się zbyt wiele to jedna osoba jako "właściciel" myślę że wystarczy. Ale według mnie każdy z działów powinien mieć swojego "opiekuna", bo wiadomo że główny administrator nie będzie 24h siedział na forum.
Szkoda żeby forum miało upaść - w końcu to parę ładnych lat historii.

Ja od czasu gdy nie mieszkam w Koninie to już styczności zbytnio z koszykówką nie mam. Dlatego do czynnej pomocy zgłaszać się nie będę - powinny to być osoby kompetentne.
Ale do składki oczywiście się dorzucę :)

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Aktualizacja forum i nowy serwer

Postautor: Viallos » 06 lipca 2015, 23:11

Dokonałem aktualizacji forum do najnowszej wersji i przeniosłem je na nowy (tańszy) serwer. Serwer jest opłacony na miesiąc.
Czekam na przeniesienie domeny na nowy serwer i wtedy wszystko będzie po staremu i forum będzie dostępne na www.kkforum.pl

To taki mój ostatni prezent na odchodne ... Powodzenia!

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: KKFORUM szuka nowego właściciela!!!!

Postautor: Viallos » 06 lipca 2015, 23:46

krysti wysłałem ci maila - proszę o dane aby przepisać konto na serwerze.

Jak tylko to zmienie podam ci dane do logowania do konta i odtąd wszystko w twoich rękach .... chyba że ktoś ma jakieś sprzeciwy to proszę o uzasadnienie na priva.

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacja forum i nowy serwer

Postautor: wislakosz.pl » 07 lipca 2015, 08:27

Jeśli potrzeba jesteśmy w stanie udostępnić za darmo serwer pod kkforum.pl na zenbox.pl.


Wróć do „Propozycje-Ogłoszenia-Organizacja forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości