BLK - 13 kolejka (21.12.2016)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

timmy
Żak
Posty: 262
Rejestracja: 19 listopada 2016, 14:41
Lokalizacja: Toruń

Re: BLK - 13 kolejka (21.12.2016)

Postautor: timmy » 22 grudnia 2016, 00:14

Sędziowanie to dzisiaj w Polkowicach było skandalem... sędziowie też powinni dostać narzutki CCC, bo byli w jednym teamie. Dwa faule niesportowe zostały odgwizdane jako zwykłe przewinienia, łokcie Raisy Musiny na Cain, czy łapania za koszulki Stankiewicz, ani razu na linii rzutów wolnych nie stanęła Darxia Morris, która notorycznie była okładana czy to po rękach czy nawet po twarzy.... a po meczu jeden z sędziów otrzymał reprymendę za wyrzucenie z boiska boskiej carycy od samego cara.... żenada.

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 13 kolejka (21.12.2016)

Postautor: Endrju » 22 grudnia 2016, 02:53

Piękne Święta w Gorzowie...
Kto by się spodziewał przed sezonem że po 13 kolejkach... odprawimy z kwitkiem wszystkie czołowe drużyny w Polsce poza Wisłą. (W tym 2 wygrane ze Ślęza... z która jakbyśmy zagrali jeszcze dwa mecze mogłoby skończyć się równie dobrze odwrotnie.
Szkoda frajerskich porażek w Ostrowie i Sosnowcu... bo już teraz mógłbym pisać o tym że w Play-Off możemy być rozstawieni z 2 miejsca. A tak jeżeli wygramy 2 z 5 trudnych spotkań * Polkowice(W),(Toruń (W), Bydgoszcz(W), Lublin(W), Wisła(D). cały czas jest w zasięgu to bardzo korzystne przed play-offami miejsce a minimum 3-cie.
Gratulacje dla Wisły za wygraną w Lublinie i mam nadzieje że poza ew. stratą punktów w Gorzowie(ten mecz oceniam na 40/60% szans dla Wisly) :mrgreen: ta drużyna nie straci już do końca rundy zasadniczej nigdzie punktów.

Zespoły od miejsca 2-7 bardzo wyrównane. Ale tak szczerze to w pierwszej rundzie play-off nie chciałbym trafić na zespoły z Wrocławia czy z Torunia. (No i Polkowice mogą się wkońcu obudzić).
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 13 kolejka (21.12.2016)

Postautor: Greebo » 22 grudnia 2016, 08:38

Endrju pisze:Gratulacje dla Wisły za wygraną w Lublinie i mam nadzieje że poza ew. stratą punktów w Gorzowie(ten mecz oceniam na 40/60% szans dla Wisly) :mrgreen: ta drużyna nie straci już do końca rundy zasadniczej nigdzie punktów.


Niestety bardzo mało prawdopodobne. Zostały nam 4 wyjazdy ale same bardzo ciężkie - oprócz Gorzowa czek nas wizyta w Gdyni gdzie w 2 sezonach wybitnie nam nie szło (męczarnie 2 sezony temu, porażka w poprzednich rozgrywkach i to pomimo tego ze u siebie ich wówczas gromiliśmy), Polkowice i Toruń. U siebie z czołówki zagramy tylko ze Sleza i z Artego ale tu tez łatwo o punkty nie bedzie - Ślęza juz pewnie zaczyna myśleć jak nas pokonać, dla nich to pierwszy mecz po świętach, a nas 3 dni wcześniej czeka niezwykle ciężki i ważny mecz we Francji, a Artego jak już gdzieś z nami wygrywało ostatnio to nie u siebie a właśnie w Krakowie. Tak wiec 6 bardzo ciężkich spotkań przed nami, potrzebujmy w nich prawdopodobnie 4, lub - jesli ogramy Ślęzę - 3 wygranych w nich by zając 1 miejsce przed PO.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 13 kolejka (21.12.2016)

Postautor: bart_81 » 22 grudnia 2016, 09:05

Kolejny bardzo wazny krok Gorzowa do czworki. Hurt to jednak maszyna :-D.

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK - 13 kolejka (21.12.2016)

Postautor: reaktywacja » 22 grudnia 2016, 10:51

Mecz w Gdyni wygrał zespół lepiej poukładany. Wiadomo od lat, że jak Darek trafi z zagranicznymi, to Gorzów się liczy w walce o podium, jak nie - jest jak w ubiegłym sezonie. W tym roku Talbot i Hurt robią różnicę. Ta pierwsza notorycznie nosi piłkę, powinna mieć gwizdane kroki w co drugiej akcji, niemniej świetnie wykorzystuje warunki fizyczne i fakt, że kryją ją zazwyczaj zawodniczki o 10 cm niższe. Ta druga, faktycznie na boisku to maszyna. Niepozorna, niewysoka, a bardzo skuteczna, szybka, zwinna - prawdziwa perełka. Po drugiej stronie w Gorzowie Polki - wredna, non stop faulująca Misiek i niewiele lepsza Jaworska. Tylko Szajtauer podoba mi się w grze w tej ekipie.

Gdynianki nie mogły wygrać, bo Skerović grała fatalnie, a Montgomery bez błysku. Swords dała się w czwartej kwarcie sprowokować Jaworskiej, która łapała ją za ręce, ale sędziowie tego nie widzieli. Sfrustrowana Carolyn sfaulowała bez piłki Hurt w kolejnej akcji i zakończyła spotkanie, żegnając dziś szanse Basketu na dobry wynik, bo poza nią w koszykówkę na odpowiednim poziomie grała tylko Ania Jakubiuk, która zaliczyła chyba najlepszy mecz w tym sezonie. Bardzo przeciętnie zagrała też Gigalauskyte, co przy chaotycznej koszykówce Podgórnej i Rembiszewskiej nie mogło poskutkować niczym dobrym.

Gorzów to ciekawa drużyna, wyrównana, grająca szybką koszykówkę, ciekawą dla oka. Mam nadzieję, że starczy im pary do końca sezonu, bo na dziś na podium widziałbym trójkę Wisła, Ślęza i Gorzów właśnie.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - 13 kolejka (21.12.2016)

Postautor: przemoe » 22 grudnia 2016, 22:02

Amen. Wygląda na to, że w całej Polsce wczoraj gwizdanie nie było najwyższych lotów. Wkurzyć Swords to nie lada wyczyn.
Gorzów miał prostą metodę i ja do bólu wykorzystywał- kontra kontra kontra, prawie jak w ręczną. No i rzucił tak bodaj 1/3 punktów, w czym przodowała Hurt. AZS ma ciekawy skład i może rotować wewnątrz piątki na parkiecie - Misiek broni Skerę, Talbot jest na tyle duża i szybka, że daje radę prawie ze wszystkim, daje to dużo możliwości w sytuacjach jak wczoraj, przy kłopotach z faulami.
Gratulacje za zasłużone zwycięstwo. No i szacun dla tych 5-6 obecnych na meczu w tak średnim terminie.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

koszykówka_kobiet
Żak
Posty: 499
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 08:06

Re: BLK - 13 kolejka (21.12.2016)

Postautor: koszykówka_kobiet » 28 grudnia 2016, 13:42

24-letnia Temi Fagbenle może zasilić Gorzów. Informację padał Gazeta Lubuska.
Koszykówka to nasza pasja. Wspólnie tworzymy największą społeczność żeńskiego basketu w Polsce!
Zapraszamy: https://www.facebook.com/Koszyk%C3%B3wk ... /timeline/


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości