Co słychać w Kadrze Polski?

Wszystko na temat kadr narodowych. Reprezentacje seniorek oraz młodzieżowe

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907

Domejko
Nowy na forum
Posty: 26
Rejestracja: 27 lipca 2017, 19:09

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Domejko » 16 listopada 2017, 00:29

Właśnie po to była zmiana trenera, żeby awansować. Nie chodzi o narzekanie, brak celności nie wynika ze słabego zgrania, tylko z nawyków. Nie sztuka trenować z lepszymi i grzać ławę. Przykład? Stankiewicz z CCC, ale można wymieniać jeszcze długo.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Greebo » 16 listopada 2017, 08:04

Równie dobrze można napisać ze nie sztuka być gwiazda w AZS-ie Poznań.

Z tych zawodniczek które powołał Rusin większość gra sporo, nie mniej niż Turczynki swoich klubach, w których tez bynajmniej nie są gwiazdami.

Tego czego nam brak to szkolenia, nasze juniorki od lat nie wybijają się na tle swoich rówieśniczek, a jeśli już któraś reprezentacja juniorska osiągnie przyzwoity wynik to jest to zasługa głównie taktyki i zespołowości a nie indywidualnych umiejętności które na tym etapie powinny być kluczowe.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: przemoe » 16 listopada 2017, 08:33

I naprawdę spodziewałeś się, że Rusin w tydzień zrobi mega drużynę, która ogra Turcję?
Byłbym też ostrożny w stwierdzeniach, że Stankiewicz nie zależy na graniu, z tej ekipy "podejrzaną reputację" ma chyba tylko Gajda po melodramacie toruńsko-polkowickim.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: em1906 » 16 listopada 2017, 09:34

Domejko pisze:Właśnie po to była zmiana trenera, żeby awansować. Nie chodzi o narzekanie, brak celności nie wynika ze słabego zgrania, tylko z nawyków. Nie sztuka trenować z lepszymi i grzać ławę. Przykład? Stankiewicz z CCC, ale można wymieniać jeszcze długo.



Stankiewicz panie kolego jest po dość poważnej kontuzji po za tym CCC to dość duża patologia jeśli chodzi o kluby i zarządzanie. Wiadomo,że caryca tam mocno miesza. Gajda wczoraj zawiodła na całej linii,a w CCC dostaje całkiem sporo minut. Nie wiem jak mogłeś się spodziewać tego,że ogramy Turcję składem wybranym raptem kilka dni wcześniej. To z jakich nawyków wynika to,że we wcześniejszym meczu Kaczmarczyk zdobyła dużo punktów,a teraz jej nie szło? Analogiczną odpowiedź proszę jeśli chodzi o Gajde. Co to są za nawyki. Jeśli wiesz o co chodzi,to nie wiem czemu nie piszesz do PZKosz z rozwiązaniem tego palącego problemu. Przecież jesteś gościem z internetu,więc wiesz jak to jest prowadzić kadrę znacznie lepiej od wykwalifikowanego trenera,który bardzo przeciętną drużyną rozjechał krakowską Wisłę.
Dajmy czas dziewczynom i trenerowi,bo widać u naszych dziewczyn zaangażowanie. Mam nadzieję,że do lutego mocniej się zgrają.
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: przemoe » 16 listopada 2017, 11:36

em1906 pisze:Mam nadzieję,że do lutego mocniej się zgrają.


Kadra ma jeszcze jakieś okienko przed lutym? Tradycyjnie świąteczne zgrupowanie pewnie jest i tyle? Obawiam się, że tego zgrania to wiele więcej nie będzie :/
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Domejko
Nowy na forum
Posty: 26
Rejestracja: 27 lipca 2017, 19:09

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Domejko » 16 listopada 2017, 18:50

Cieszę się, że wywiązała się tak gorąca dyskusja. Po kolei, pisząc, że zawodniczka "gra na nawykach", miałem na myśli, że nie wykona nic ponadto co umie. Taktyka taktyką, zgranie, itp. też ważne, ale każdy ruch ofensywny prowadzi do sytuacji, w której zawodniczka podejmuje decyzję i żeby była skuteczna musi być szybka, dlatego to musi być nawyk. Od nabytych wcześniej umiejętności i zasobu różnych wyborów zależy skuteczność zagrań.
Co do Stankiewicz, nie miałem zamiaru piętnować jej, jako gracza lecącego na kasę itp. chciałem dać przykład utalentowanej zawodniczki, która grzeje ławę zamiast grać. Mam nadzieję, że robi wszystko, żeby udowodnić trenerowi, że się nadaje, choć z każdym meczem będzie jej coraz trudniej skoro gra tak mało. Nawet jeśli w meczu z Siedlcami, czy Eneą zagra nagle 20 min, nie będzie w formie, skoro przez wcześniejszych sześć spotkań grała w sumie 15 minut. Natomiast jest też inny aspekt mojej wypowiedzi. Czemu nasze zawodniczki nie jadą za granicę i tam się sprawdzają? Bo są za słabe. To czemu nie pracują by być lepsze? Bo albo ich potencjał jest za mały, albo im się nie chce. Wiem, że pisząc to krzywdzę garstkę tych co chcą, ale tak to ocenia po wielu rozmowach z zainteresowanymi, trenerami i działaczami.
Nie spodziewałem się, że Rusin weźmie kadrę i będzie cudotwórcą. Bardziej chodziło mi o to, że była tak ogromna krytyka Mołowa za wyniki, że Bułgar, że stary i w ogóle, że nikt nie pomyślał, że to zawodniczki po prostu są przeciętne i może się okazać, że żaden trener tego nie udźwignie. Oczywiście, życzę powodzenia kadrze w każdym układzie personalnym, bo w dużej mierze na jej wynikach oparta jest popularność dyscypliny. Wierzę w Rusina i wolę go od Mołowa. Chcę jednak zwrócić uwagę, że mamy problem ze szkoleniem i jedna Makurat nie zamaże przeciętności SMS, czy też szkolenia klubowego.
W PZKosz są sami najmądrzejsi i wielu było takich co chcieli zreformować system i się odbili od ściany. Nie mam ani zamiaru, ani "dojścia", żeby stać się jednym z nich. Po prostu mówię jak jest, choć są to nie najmilsze słowa.

Domejko
Nowy na forum
Posty: 26
Rejestracja: 27 lipca 2017, 19:09

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Domejko » 31 stycznia 2018, 11:15


Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: przemoe » 31 stycznia 2018, 13:07

1. Julia Adamowicz, niska skrzydłowa, Artego Bydgoszcz
2. Agata Dobrowolska, skrzydłowa, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
3. Weronika Gajda, rozgrywająca, CCC Polkowice
4. Agnieszka Kaczmarczyk, silna skrzydłowa, 1KS Ślęza Wrocław
5. Paulina Misiek, niska skrzydłowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski
6. Aleksandra Pawlak, skrzydłowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski
7. Agnieszka Skobel, rzucająca, Energa Toruń
8. Magdalena Szajtauer, środkowa, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski
9. Katarzyna Trzeciak, rozgrywająca, PGE MKK Siedlce
10. Marta Witkowska, środkowa, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
11. Magdalena Ziętara, rzucająca, Wisła CanPack Kraków
12. Justyna Żurowska-Cegielska, silna skrzydłowa, Artego Bydgoszcz

Zawodniczki pozostające w rezerwie:

1. Karolina Poboży, silna skrzydłowa/środkowa, Artego Bydgoszcz
2. Angelika Stankiewicz, rozgrywająca/rzucająca, CCC Polkowice
3. Karina Szybała, rzucająca, 1KS Ślęza Wrocław

Spodziewałbym się, że miejsce dla Parysek czy Gertchen się znajdzie, a tu Dobrowolska? Niby to wielkiego znaczenia nie ma, bo rozmawiamy o samym końcu ławki, but still.
Z pewnym niepokojem zauważam, że jaką piątkę by nie zestawił, to zdobywanie punktów z pomalowanego będzie dużym wyzwaniem.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Domejko
Nowy na forum
Posty: 26
Rejestracja: 27 lipca 2017, 19:09

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Domejko » 31 stycznia 2018, 16:37

Niedawno nazwisko Parysek było tutaj synonimem obciachu i wymysłów Mołowa, a tu proszę Przemoe widzi ją w dwunastce. Dla mnie zaskoczeniem jest Jujka, już od dłuższego czasu nie prezentuje wysokiego poziomu, ma ewentualnie mecze. Dobrowolska na polskim bezrybiu jest dalej "młoda obiecująca" :)

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: przemoe » 31 stycznia 2018, 18:27

Domejko pisze:Niedawno nazwisko Parysek było tutaj synonimem obciachu i wymysłów Mołowa, a tu proszę Przemoe widzi ją w dwunastce. Dla mnie zaskoczeniem jest Jujka, już od dłuższego czasu nie prezentuje wysokiego poziomu, ma ewentualnie mecze. Dobrowolska na polskim bezrybiu jest dalej "młoda obiecująca" :)

To nie tak, że powinna być i już. I tak rozmawiamy o głębokiej rezerwie. Może Dobrowolska sprawdzi się lepiej, może za bardzo się sugeruje statystykami obu bo nie mam okazji popatrzeć na żywo. Może też i Poboży byłaby salomonowym rozwiązaniem, bo chociaż siedzi, to Stallworth i Stankovic czegos ją na treningach musiały nauczyć.
A debata jest istotna bo "zaraz" pożegnamy Justynę i Misiek i nawet na PF zrobi się dramat w skali kraju.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Domejko
Nowy na forum
Posty: 26
Rejestracja: 27 lipca 2017, 19:09

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: Domejko » 15 lutego 2018, 13:25

Cisza w temacie kadry jest najlepszym komentarzem do tego co sobą reprezentuje ten zespół. Niestety nie ma ani jednej zawodniczki na poziomie europejskim. Zostaje czekać i to długo, bardzo długo. Btw podziwiam komentatorów meczu z Białorusią za inwencję i fantazję w szukaniu pozytywów w grze zespołu i poszczególnych zawodniczek :lol: .

FanKosza
Nowy na forum
Posty: 90
Rejestracja: 06 lutego 2018, 16:06

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: FanKosza » 15 lutego 2018, 14:03

Domejko pisze:Cisza w temacie kadry jest najlepszym komentarzem do tego co sobą reprezentuje ten zespół. Niestety nie ma ani jednej zawodniczki na poziomie europejskim. Zostaje czekać i to długo, bardzo długo. Btw podziwiam komentatorów meczu z Białorusią za inwencję i fantazję w szukaniu pozytywów w grze zespołu i poszczególnych zawodniczek :lol: .


Niestety ale masz rację..
Gra tragiczna, rzuty nie dołoży, słaba deska..
Brakuje nam centra, laski która będzie nawet stała tylko w ataku i rzuci za 3 i wpadnie. No i mała zagrywek.. dziewczyny gubią się na boisku jak zagrywka nie wyjdzie i grają jeden na jeden a inne się patrzą..

Brakuje takiej Kobryn czy Majewskiej pod koszem..

papageno
Amator
Posty: 166
Rejestracja: 11 listopada 2009, 11:41

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: papageno » 03 czerwca 2018, 09:01

Polki wygrywają z Irlandią w sparingu

"Reprezentacja Polski kobiet pokonała Irlandię 81:49 w meczu towarzyskim rozegranym w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu. W niedzielę kolejny sparing - tym razem zamknięty dla publiczności."

https://pzkosz.pl/aktualnosci/n/65106/

papageno
Amator
Posty: 166
Rejestracja: 11 listopada 2009, 11:41

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: papageno » 03 czerwca 2018, 09:22

Rzut na koniec pierwszej kwart z około 20 metrów.
Nagranie na fanpagu Koszykówkakobiet

https://www.facebook.com/koszykowkakobi ... 577914214/

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co słychać w Kadrze Polski?

Postautor: rzymi » 07 lipca 2018, 18:22

Pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy U20 w Sopronie i porażka z Łotwą, 62:70.

Punkty: Niedźwiedzka 17, Niemojewska 9, Wdowiuk 8, Duchnowska 7, Stefańczyk 6, Niełacna 6, Podkańska 4, Grabska 3, Jaworska 2, Kocaj 0, Trzeciak 0
ObrazekObrazek


Wróć do „Reprezentacja Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość