TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 17 maja 2018, 17:23

Svitek?
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 17 maja 2018, 18:26

Greebo , tez tak pomyslalem , ale czy stac ENERGE ? no bo ktos mnie pytal czy Czeczuro trenowal kiedykowliek Wisle , ze niby ten trener cos z Wisla . ja mu odpowiedzialem ze nie przeciez
ten trener mialby przyjsc razem ze Stankiewicz

nikt inny nie przychodzi do glowy...no ale gdzie Svittek w Enerdze....

no ale wszystkie wczesniejsze opcje niby nie . poki co wszystko owiane tajemnica ale ponoc doklepany

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Ałgaja » 17 maja 2018, 18:35

Twitt Marcina Indzierowskiego z CCC
Jordin Canada nową zawodniczką Wisły. Na papierze spoko, ale z rookie to zawsze jakieś znaki zapytania się pojawiają..


potwierdza to też strona agencji (http://sigsports.com/womens-basketball- ... in-canada/) btw, tym samym zaczynam wierzyć w to, że Spanu wyląduje na Węgrzech.
---------------

Co do Canady imo świetnie zapowiadająca się rozgrywająca. W ogóle (co rzadko mi się ostatnio zdarzało) jestem na tym etapie fanką zawodniczek, które od października zagrają w Wiśle. Nie tylko dlatego, że głęboko wierze w "spanish style", ale dlatego, że to fajny, młody, niezwykle zdolny skład :)
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 17 maja 2018, 18:40

Kosz-ykarz pisze:Greebo , tez tak pomyslalem , ale czy stac ENERGE ? no bo ktos mnie pytal czy Czeczuro trenowal kiedykowliek Wisle , ze niby ten trener cos z Wisla . ja mu odpowiedzialem ze nie przeciez
ten trener mialby przyjsc razem ze Stankiewicz

nikt inny nie przychodzi do glowy...no ale gdzie Svittek w Enerdze....

no ale wszystkie wczesniejsze opcje niby nie . poki co wszystko owiane tajemnica ale ponoc doklepany


Nie sadze by Svitek był jakos bardzo obleganym a przez to drugim trenerem. Ostatnio był na Węgrzech przecież i to nie w potentacie.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 18:44 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 17 maja 2018, 18:41

Ałgaja pisze:Twitt Marcina Indzierowskiego z CCC
Jordin Canada nową zawodniczką Wisły. Na papierze spoko, ale z rookie to zawsze jakieś znaki zapytania się pojawiają..


potwierdza to też strona agencji (http://sigsports.com/womens-basketball- ... in-canada/) btw, tym samym zaczynam wierzyć w to, że Spanu wyląduje na Węgrzech.
---------------

Co do Canady imo świetnie zapowiadająca się rozgrywająca. W ogóle (co rzadko mi się ostatnio zdarzało) jestem na tym etapie fanką zawodniczek, które od października zagrają w Wiśle. Nie tylko dlatego, że głęboko wierze w "spanish style", ale dlatego, że to fajny, młody, niezwykle zdolny skład :)


Jeszcze się wstrzymam z radością, ale jesli to sie potwierdzi to byłby swietny transfer :mrgreen:

edit - Wisła na tt informuje o 2 podpisanych kontraktach, wiec pewnie jest duza szansa ze to nie pomyłka :)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 17 maja 2018, 18:54

Michaela Stejskalova odchodzi z Poznania i przechodzi do ligi francuskiej (Nantes).

http://www.eurobasket.com/Czech-Republi ... Enea-AZS-P.)-agreed-terms-with-Nantes?Women=1

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: przemoe » 17 maja 2018, 19:06

Niepokojąco podoba mi się skład Wisły. Co prawda ze sportowego punktu widzenia może być 3x tak jak i repeta z tego sezonu, ale przynajmniej emocji nie braknie 8)
Ale nie o to chodzi, chodzi o w zasadzie bezkompromisowe podejście. Nie wierzę że te zawodniczki są na zasadzie chcieliśmy inne ale nie wyszło to bierzemy te. To są strzały przemyślane i celne w każdym przypadku. Jest w tym idea, jest coś, czego cała Polska może zazdrościć czyli przetarty szlak hiszpański, co roku wyciągacie stamtąd coraz to ciekawsze nabytki. Owszem pójście w taką ilość juniorek może sugerować cieńszą kasę, ale wydaną chyba najsensowniej jak się dało.

Myśmy dobrze zaczęli od Misiek i Balintowej, ale potem lekko spuscilismy z tonu. Jurcenkowa pewnego poziomu w górę i dół raczej nie przeskoczy, Allen to niewiadoma, może być to Copper a może nie. Czekam na kolejne nazwiska które chociaż dadzą jakiś pogląd czego się spodziewamy, bo na razie trudno cokolwiek oszacować.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 17 maja 2018, 19:11

przemoe pisze:Ale nie o to chodzi, chodzi o w zasadzie bezkompromisowe podejście. Nie wierzę że te zawodniczki są na zasadzie chcieliśmy inne ale nie wyszło to bierzemy te. To są strzały przemyślane i celne w każdym przypadku. Jest w tym idea, jest coś, czego cała Polska może zazdrościć czyli przetarty szlak hiszpański, co roku wyciągacie stamtąd coraz to ciekawsze nabytki. Owszem pójście w taką ilość juniorek może sugerować cieńszą kasę, ale wydaną chyba najsensowniej jak się dało.
.


W stosunku do tego co było kilka lat temu na pewno nasz budżet jest nieporównywalnie niższy, ale w porównaniu do poprzednich rozgrywek juz niekoniecznie. Hiszpanki sa młode ale jednak maja juz "nazwiska" a taka Antic czy Sonia to jednak byly typowe anonimy z punktu widzenia poważniejszej koszykówki. Do tego przecież np taka Leo mogla dostawać jakąś podwyżkę bo jednak statystyki zwłaszcza w eurolidze miała bardzo fajne.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

incognito23
Amator
Posty: 182
Rejestracja: 21 kwietnia 2017, 11:01

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: incognito23 » 18 maja 2018, 02:26


Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 18 maja 2018, 06:14

Informacje o "Kanadzie" pojawiają się w kolejnych źródłach, klub nie dementuje, wiec parę słów ode mnie o niej:

Gdy się włączy jej „highlightsy” to na początku rzucają się w oczy jej umiejętności streetballowe: szybkość, panowanie nad piłką, kapitalne penetracje często przeprowadzane ze zmianą tempa i kierunku biegu itd. To wszystko jest niesłychanie efektowne, ale w perspektywie całego sezonu często bardzo mało efektywne. Już nie raz widziałem zawodniczki które takich akcji miały sporo, a i przydatność do zespołu była mizerna, głownie dlatego że głowa nie nadąża u nich z reguły za nogami.

Na szczęście nie dotyczy to Canady. Oglądnąłem długie fragmenty spotkań jej drużyny i zrobiła na mnie rewelacyjne wrażenie. Te streetballowe zagrania nie ani jej jedyną, ani nawet podstawową umiejętnością, potrafi praktycznie wszystko to czego oczekuję od zawodniczek na jej pozycji. Świetny przegląd pola, czytanie i kontrola tempa gry, precyzyjne podania – to u klasowych rozgrywających podstawa. I co ważne - ona bynajmniej nie jest zawodniczką która w każdej akcji musi przez 10 sek mieć piłkę w ręce by się dobrze czuć. Często tylko ustawia zagrywkę i po 1 podaniu usuwa się w cień.

Bardzo groźna jest także jako zawodniczka punktująca. Jeśli ktoś liczy ze ograniczy jej poczynania zagęszczając strefę podkoszową i pozwalając jej rzucać z dystansu to tez boleśnie się oszuka. Canada ma wzorowo ułożoną rękę , do rzutów składa się błyskawicznie a w tym sezonie trafiała zza łuku ze skutecznością prawie 39%..Jakby tego mało to jej atuty nie kończą się na grze ofensywnej. Mimo kieszonkowego wzrostu (168cm, pewnie w butach) w tym roku została uznana za najlepszego defensora w swojej konferencji NCAA i jak sama twierdzi to gra w obronie jest dla niej kluczowa. Wiem ze powiedzieć można wszystko ale jednak taka opinia u młodej zawodniczki mającej cały arsenał ofensywnych argumentów rokuje bardzo dobrze.

Podsumowując – jak dla mnie to zawodniczka mająca szanse szybko stać się absolutnie topową rozgrywającą, a zarówno dla niej jak i dla nas świetną informacją wydaje się to ze trafiła właśnie do Seattle. Nie dość ze to zespół grający bodajże najbardziej ułożoną , europejską koszykówka w WNBA to ma tam świetnego nauczyciela w osobie Sue Bird. Przy niej z jednej strony powinna się jeszcze rozwinąć, a z drugiej dostać sporo minut na parkiecie.

Żeby nie było – nie uważam że jest to Maya Moore która do nas przyjdzie i wygra z nami wszystko co się da. Co więcej – spodziewam się ze początek w naszej lidze może mieć wcale nie taki łatwy i że stare wyjadaczki w stylu Bojovic czy McBride spróbują jej pokazać miejsce w szeregu, a Szewczykowi po jej akcjach nieraz skoczy ciśnienie. Ale to dziewczynka z ogromnym potencjałem która powinna dać nam w tym sezonie wiele radości. Dla niej warto będzie przychodzić na hale, zwłaszcza ze pewnie jej przygoda z nami nie potrwa dłużej niż sezon . Zresztą jeśli w trakcie sezonu będzie grać na poziomie zbliżonym do tego co zaprezentowała w meczach sparingowych w Seattle (średnio 16 pkt, 3zb, 3as, 3prz w ok. 20min) to pewnie jej wartość Pojdzie na tyle w górę ze będziemy dziękować iż kontrakt został z nią podpisany zawczasu.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2018, 06:43 przez Greebo, łącznie zmieniany 2 razy.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: bart_81 » 18 maja 2018, 06:37

Jordin Canada - bardzo fajna rozgrywająca :) W ogóle podoba mi się skład jaki buduje Wisła. Przeważa młodość, ale są i bardziej doświadczone zawodniczki (Giedre, Justyna). Powinno to zafunkcjonować, zobaczymy jeszcze jaka będzie druga z Amerykanek.

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: tommiiii » 18 maja 2018, 07:41

Wisla powoli staje sie jednym z najciekawszych do ogladania zepolow w Europie!!!. Wiadomo nie ma tak zawodniczek na poziomie czołowych zespołow z Europy ale ogrom talentu jest spory. Faktycznie to bezkompromisowe podejscie jak napisal przemoe. Jak to wypali to naprawde moze byc ciekawie!!!

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 18 maja 2018, 08:33

Jeśli Canada się potwierdzi, to zostaje do obsadzenia 2 miejsca, Polka i Center spoza Europy. i o ile jeśli chodzi o Polkę to byleby jakaś tam była, nikt chyba sobie większych nadziei nie robi, bo będzie do 4 w rotacji zawodniczka.bułoby jednak żal zepsuć tak fajnie zrobiony skład tym ostatnim ogniwem czyli podkoszową. ciekawa jestem czy i w tym przypadku działacze postawią na młodość, czy na pozycji C trener będzie chciał bardziej doświadczoną zawodniczkę...
Jeśli to pierwsze to fajna opcją wydaje się numer 6 tegorocznego draftu- Azzurra Stevens, tych doświadczony jest znacznie więcej więc nawet nie będę próbować zgadnąć z kim nasi działacze mogą rozmawiać:)

i jeszcze słowo o Jordin- moim zdaniem to przyszłość koszykówki i niezmiernie cieszę się, że być może będziemy mieli okazję oglądać taką zawodniczkę w Krakowie:)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 18 maja 2018, 08:57

ann pisze:Jeśli to pierwsze to fajna opcją wydaje się numer 6 tegorocznego draftu- Azzurra Stevens, tych doświadczony jest znacznie więcej więc nawet nie będę próbować zgadnąć z kim nasi działacze mogą rozmawiać:)


Tak jak już zresztą pisałem, dla mnie tez Stevens wygląda najciekawiej z zawodniczek podkoszowych, zwłaszcza patrząc pod kątem naszej drużyny (pomijam A.Wilson bo ona na 99% poza naszym zasięgiem). Inne fajne podkoszowe - Billings, Williams czy Mavunga to jednak bardziej PF a Stevens swoje cm ma. Co innego gdybyśmy mieli trochę inny zestaw podkoszowych i np. zamiast Araujo czy Justyny byłaby jakaś wysoko klasyczna srodkowa z Europy (np. Stankovic, Vitola czy wspomniana wcześniej Gulich). Wtedy można by iść właśnie bardziej w stronę jakiegoś PF.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

WybuchowaZocha
Amator
Posty: 159
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:19

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: WybuchowaZocha » 18 maja 2018, 09:00

tommiiii pisze:Wisla powoli staje sie jednym z najciekawszych do ogladania zepolow w Europie!!!. Wiadomo nie ma tak zawodniczek na poziomie czołowych zespołow z Europy ale ogrom talentu jest spory. Faktycznie to bezkompromisowe podejscie jak napisal przemoe. Jak to wypali to naprawde moze byc ciekawie!!!

Zatem trener Szewczyk już nie jest beee czy jak?


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości