Europejskie Puchary 2018/19

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 24 października 2018, 19:24

za to polkowickie gwiazdy..jak zwykle swoje w Eurlidze.........nazwiska nie graja a Bourges profesorsko

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: Greebo » 24 października 2018, 19:43

Kolejny fatalny mecz w naszym wykonaniu. Każdy wynik z tym rywalem ponizej +20 to prędzej powód do wstydu niż dumy.

Z drugiej strony lepsze to niż dostac u siebie w dupe tak jak Polkowice :shock:
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

kristofer
Kadet
Posty: 1341
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 16:34

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: kristofer » 24 października 2018, 19:57

nie spodziewałem się takiej kompromitacji ze strony Polkowic. Po 3 kwartach przegrywały 32 punktami. I to drużyna, która ponoć aspiruje do gry w Final Four Euroligi. Dotąd spotkania między Polkowicami a Bourges były dość wyrównane.

A Ryga przegrała tylko 1 punktem z Kurskiem (69:70), pogromczynie Wisły - Olympiacos przegrał z Fenerbahce ale tylko 54:63

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 24 października 2018, 22:16

W Bourges byla zespolowosc do bolu. Monolit na maxa.. a armia zaciezna Polkowic gubila sie jak dzieci we mgle. Ani zgrania ani nic. A to dziwi bo Polkowice mialy same doswiadczone zawodniczki w tym jedne z lepszych defensorek jak Thomas czy Hayes.
Szkoda bo ta porazka juz na dzien dobry moze popsuc szyki w jako takim rozstawieniu

A Wisla....ogladalem fragmentami...no slabo slabo. Inwenta przegrala z Jekami w lidze 41-111 a tu w Krakowie graly zupelnie przyzwoicie. Z taka gra Wisla nie miala prawa szukac niczego w Eurolidze.

Mnie rozczarowuje Canada... myslalem ze bedsie strzalem patrzac na sezon Wnba. .a tak nie jest.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: Ałgaja » 24 października 2018, 22:38

O problemach Wisły na boisku to można by napisać wiele po tych kilku meczach, ale spora część tych problemów bierze się z tego jak wyglądają nasze zawodniczki na pozycji nr 1. Canada jest na ten moment najzwyklejszym średniej klasy streetballem, takim streetballem jakich każda agencja koszykarska ma w każdym momencie sezonu sporo dostępnych; ani nie prowadzi gry, ani nie ma rzutu, ani nie ma dobrych podań, no czasem coś tam pociągnie jakimś szalonym wejściem pod kosz, czasem coś 1 na 1 wybroni. Ale i tak nasza gra nieporównywalnie lepiej wygląda na boisku z nią niż z Mujović, której początek sezonu to jest jakieś niemiłosierne klepanie w miejscu przez 15 sek. akcji, które w 2 na 3 przypadki kończy się albo tym, że ona straci, albo tym że 24 sek. to za mało.
Na ten moment (a ani Reid, ani Radocaj rozgrywającymi choćby dobrej klasy w ubiegłym sezonie nie były):
Canada < Reid
Mujovic < Radocaj

I obu paniom życzę żeby to jak najszybciej się zmieniło.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: bart_81 » 25 października 2018, 18:49

Jako, że mój nastrój po meczu pucharowym w Bydgoszczy jest podły, powiem tak: Maciejewski przed sezonem mówił, że będziemy na początku cierpieć.... Mam nadzieję, że ciągle jesteśmy "na początku". I czekam do meczu z Wisłą, licząc że to "na początku" się skończy.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: Greebo » 25 października 2018, 19:01

Jak co to my cierpimi już dłużej, wiec nam pierwszym nalezy sie odrobina radości ;p

PS.Toruń dołączył do listy tegorocznej pucharowej listy wstydu naszych zespołów.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: bart_81 » 25 października 2018, 19:08

Greebo, nie wiem jak ja zdzierże Wasze pierwszeństwo ;-)

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: przemoe » 25 października 2018, 19:16

100 cierpiących klubów na 100 lecie niepodległości :lol:
A poważnie patrząc na obecną formę jednych i drugich najsprawiedliwszy byłby remis.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: reaktywacja » 26 października 2018, 07:03

Greebo pisze:J
PS.Toruń dołączył do listy tegorocznej pucharowej listy wstydu naszych zespołów.


Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Można przegrać 4 punktami na wyjeździe z zespołem, który ma w składzie Katję Sytniak i Ludmiłę Sapovą i nie ma tu żadnego wstydu, czego nie można napisać o kompromitacji Gorzowa (a Artego grało bez Engelman) czy o blamażu z Olympiakosem, który pewnie wyjdzie jednak Wiśle Can Pack na zdrowie. Energa pewnie właśnie z MBA Moskwa powalczy o awans w rewanżu, a Gorzów w ofensywie to wciąż Atkins - jak się ją wyłączy z gry, to zespół jest niegroźny, co kolejny raz się potwierdziło. Myślę, że w grupie A nic nie jest rozstrzygnięte, a mecze z Galatasaray mogą wcale nie być jednostronne, chociaż to pewnie rewanż w Gorzowie z Artego zadecyduje który z zespołów wyjdzie z grupy.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: bart_81 » 26 października 2018, 08:31

No nie powiedziałbym, że Gorzów się skompromitował. Oczywiście zagraliśmy słabo, a postawę Atkins w tym meczu przemilczę, ale porażka na wyjeżdzie z zespołem, który ma w składzie takie zawodniczki jak Morrison, Stanković czy McBride powodem do wstydu na pewno nie jest. No i nasz atak to nie tylko Atkins, bo Papova grała naprawdę dobrze, a i dzielnie wspomagała ją Juskaite. Poza tym Artego miało 66% z gry :shock: . Jak często widzi się taką skuteczność? Inna sprawa, że nie potrafiliśmy nić na to w obronie wymyślić.

ChrisLbn

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 26 października 2018, 08:37

Niespodzianka w Stambule, gdzie miejscowy Besiktas przegrał z Tsmokami Mińsk 63-68. W Turcji raczej łatwo się nie wygrywa, zatem Mińsk musiał zagrać wczoraj co najmniej niezły mecz.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: Greebo » 26 października 2018, 08:47

reaktywacja pisze:
Greebo pisze:J
PS.Toruń dołączył do listy tegorocznej pucharowej listy wstydu naszych zespołów.


Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Można przegrać 4 punktami na wyjeździe z zespołem, który ma w składzie Katję Sytniak i Ludmiłę Sapovą i nie ma tu żadnego wstydu, czego nie można napisać o kompromitacji Gorzowa (a Artego grało bez Engelman) czy o blamażu z Olympiakosem, który pewnie wyjdzie jednak Wiśle Can Pack na zdrowie. Energa pewnie właśnie z MBA Moskwa powalczy o awans w rewanżu, a Gorzów w ofensywie to wciąż Atkins - jak się ją wyłączy z gry, to zespół jest niegroźny, co kolejny raz się potwierdziło. Myślę, że w grupie A nic nie jest rozstrzygnięte, a mecze z Galatasaray mogą wcale nie być jednostronne, chociaż to pewnie rewanż w Gorzowie z Artego zadecyduje który z zespołów wyjdzie z grupy.


Skoro za wstydliwą uznaję nasze odpadniecie z Olympiakosem (w sumie 1 punktem) czy wasze odpadniecie z Turczynkami, a także naszą wygraną 18 pkt z Kurskiem to tym bardziej za taki należy uznać wynik Torunia, z bardzo słaba drużyną Rosyjską (na pewno słabsza od Olympiakosu). To ze ma 2 czy 3 babcie które kiedyś były średniaczkami a teraz maja po 30-kilka lat tego nie zmienia. Zresztą wyniki w lidze tej drużynie póki co sa niemal identyczne jak "młodego" Kurska.

A Gorzów to ma raczej w obronie niż w ataku. Rzucając 72 można spokojnie myśleć o wygrywaniu spotkań, ale jak się traci 90 to już jest duzy problem.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 26 października 2018, 10:39

Kompromitacja nie nazwe porazki Energi ale wpadka na pewno. Bo sam liczylem na 6-10 do przodu. Straty jednak do odrobienia. Z Galata trzeba wygrac u siebie. Whh not.
Tak samo jak niespodzianka jest odpadniecie Wisly z Olimoiakos czy wysoka porazka Ccc na poczatek.
I mysle ze wpadka jest rowniez wysoka porazka Gorzowa
.. przeciez Artego ma wezszy sklad, to one powinny kondycyjnie nie dawac rady.
I to bez Engelman. Beda grozni ale potrzebuja jednej wiecej do rotacji.
Nie pamietam kiedy Gorzow ostatnio stracil tyle punktow. A sklad ma teoretycznie najmocniejszy od lat.

wbasket
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 29 października 2018, 15:03

Re: Europejskie Puchary 2018/19

Postautor: wbasket » 31 października 2018, 10:12

EUROLIGA

UMMC Jekaterynburg - CCC Polkowice, czwartek, godz. 15:00

kto ma realne szanse?


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości