BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: paulo2907 » 08 lutego 2019, 20:20

Sobota, 9.02.2019
15:00 AZS-UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław
15:10 Energa Toruń - AZS Poznań
16:00 TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Widzew Łódź
17:00 MKK Siedlce - AZS-AJP Gorzów Wielkopolski
17:00 Arka Gdynia - Wisła Kraków
Niedziela, 10.02.2019
17:00 Politechnika Gdańska - CCC Polkowice
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: Greebo » 08 lutego 2019, 21:23

Jutro w Gdyni bardzo istotny mecz dla obu drużyn. Nasza sytuacja w tabeli jest jaka jest, ale rosnąca forma, pełny (wreszcie!) skład oraz najlepszy z możliwych terminarz w końcowej fazie sezonu dają nadzieję ze może ona ulec sporej poprawie. Ale jesli marzy nam sie coś więcej niż walka o 4 lokatę po RS to jutro wygrać po prostu musimy. Co więcej , wypadałoby nadrobić spore straty z mecz w Krakowie, w którym najpierw nasze panie walczyły z Cannon, potem z własnymi słabościami i koniec końców przegrywając obie te rywalizacje. Zadanie trudne do wykonania, ale IMO nie nierealne, zwłaszcza biorąc pod uwagę problem z kontuzjami w Arce.

Z powodu tych kontuzji to tez bardzo istotny mecz dla miejscowych. Ich sytuacja w tabeli nawet w razie porażki będzie dalej niezła, ale już o jakimkolwiek komforcie nie będzie mogło być mowy. Ligowa tabela mocno sie zawyżę, a w perspektywie będą mieli wyjazd bodajże do Ślęzy. Natomiast w razie wygranej droga do - co najmniej - rozstawienia w 1 rundzie PO stanie otworem. Zapowiada sie wiec ciekawe widowisko, oby na niezłym poziomie.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: przemoe » 08 lutego 2019, 22:02

My zaczęliśmy właśnie sekcję rzeźnicką wyjazdem do Gorzowa a teraz kolejno Wisła, @Ślęza, Artego, @CCC i Toruń na deser. Niestety w najgorszym możliwym momencie, bo się posypalismy a wzmocnienie raczej nie przybędzie przed wyjazdem do Wrocławia. A to właśnie te dwa najbliższe mecze trzeba wygrać, żeby uziemić pogoń obu klubów za nami w tabeli. Liczę na ambicję dziewczyn, bo mimo, że Wisła w tabeli ledwo pływa na powierzchni, to zawsze Wisła i na ten mecz zwyczajowo mobilizacja musi być. Czy determinacja wystarczy na ogarnięte ostatnio Krakowianki zobaczymy.

Jeśli przetrwamy luty w top4 to będzie to naprawdę dobry wynik i dobra prognoza na PO.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 09 lutego 2019, 15:45

a czy przypadkiem tym wzmocnieniem nie bedzie Cooper z zeszlego sezonu ? bo tam w Turcji kluby rowniez maja problemy z kasa

kristofer
Kadet
Posty: 1341
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 16:34

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: kristofer » 09 lutego 2019, 16:21

na sportowych faktach jest informacja, że w Gdyni dołączy zawodniczka za Allen po zakończeniu sezonu w Australii, zatem Cooper odpada.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: Greebo » 09 lutego 2019, 17:48

Do przerwy 9 /18 z osobistych. Dramat.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 09 lutego 2019, 17:52

Mecz Energi z Poznaniem , nudny jak flaki z olejem

ale za to Lublin wyciagnal ze Sleza 88-82 po dogrywce . Gratulacje !!! , swietnie Rymarenko , 26 pkt w tym 6x3 , 7 zbiorek , 4 asysty ,3 przechwyty , no niezle

EDO i Widzew pewnie wygrywaja w Ostrowie 77-58 . Pani Z Ukrainy w barwach Ostrowa chyba az nadto wierzy w swoj dar rzutu za 3 pkt ..dzis 1/8 .


PS . w barwach Siedlec nie ma dzis HARRIS . byc moze tylko uraz albo cos . Ale tknelo mnie czy przypadkiem nie moglaby przejsc do Torunia ktory szuka wzmocnienia na 1/2 , juz takie rzeczy mialy miejsce i to w przypadku Energi gdy przechodzily i velinovic i renne Taylor i 2 lata temu Sosnowska z Cebulska...wiec by mnie to nie zdziwilo.... ale poki co to nawet plotka tego nie mozna nazwac.
Nie ma też Bellock wiec chyba idą oszczednosci . Zreszta przegrali u siebie z Widzewem i Ostrowem , teraz z Gorzowem wiec spasc nie spadna ale nic wiecej, tradycyjnie jak to u Mollova

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: Ałgaja » 09 lutego 2019, 18:42

Gratulacje dla Gdyni, pięknie się pozbierały w 2 połowie, taki mecz na pewno buduje osłabiony zespół. My przegraliśmy na własne życzenie, nie wiem jak profesjonalny zespół może mieć taką skuteczność za 1.... i tak btw, Szewczyk nadal śrubuje rekord meczy na styku, których nie wygrywamy.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: Greebo » 09 lutego 2019, 18:45

Makabryczne frajerstwo które może nas kosztować dobrą pozycję przed PO, a w konsekwencji i dobry wynik w sezonie.

Ale jak się nie trafia 13 osobistych! i ma na ławce osobę nie potrafiącą zareagować gdy rywal sie rozkręca (3 kwarta) i nie znajduje sposobu na to by jedna, znowu nie wybitna zawodniczka drugi raz w tym sezonie zrobiła nam jesień średniowiecza to sie nie zasługuje na zwycięstwo.

Brawa dla Gdyni, były dzis personalnie zespołem o klasę słabszym ale tez o klasę mądrzejszym wiec w końcówce szczęście miała po swojej stronie (trojka Baliantovej z któregoś tam metra). Zasłużona wygrana.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: ann » 09 lutego 2019, 18:51

A Szewczyk pewnie dalej niezagrozony...ech szkoda.
Taki fajny mlody zespole,a trener psuje w tym sezonie wszystko co sie da...moze by tak jednak ktos zareagowal I Pana Szewczyka w koncu odsunal od prowadzenia tej druzyny?
Gratulacje dla Gdyni !
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: Ałgaja » 09 lutego 2019, 19:05

Mamy tak młody zespół, że ten zespół potrzebuje kogoś mądrego i pomagającego na ławce podczas spotkania. Niestety tego nie dostaje i w sumie dzisiejszy mecz dobitnie pokazał, że bez trenera potrafiącego dobrze prowadzić zespół podczas meczu i reagować na to co się dzieje to my daleko nie zajedziemy...Podwajanie w 3 kwarcie było pomysłem okropnie złym, podobnie jak złe były podkoszowe zmiany... i żeby nie było, że ja Szewczyka jakoś "hejtuję" - uważam też, że zespół zrobi spory postęp, nasza gra w obronie wygląda nieporównywalnie lepiej niż w listopadzie to na pewno jego zasługa, ale nie jestem w stanie powiedzieć nic dobrego o tym jak on prowadzi mecz, jak reaguje, jak koryguje, jak pomaga...
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: danpe_ » 09 lutego 2019, 19:37

W Wiśle brakuje managera to po pierwsze, po drugie brakuje też trenera. Jest pseudotrenerzyna, która się obraża na kibiców, którzy mu prosto w twarz mówią, co o nim sądzą.
W dodatku zamiast pomagać zespołowi, to się wydziera. Momentami wydaje się też, że nasz zespół gra zdecydowanie zbyt indywidualnie. Za mało pomysłu w ataku.

Takiego frajerstwa dawno nie widziałem, natomiast obawiam się, że budżet Wisły nie pozwala w tym momencie na wymianę trenera (pytanie też, czy jest wolny ktoś sensowny) i będziemy się z tym typkiem męczyć do końca - spodziewam się - nieudanego sezonu.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: Greebo » 09 lutego 2019, 19:40

Kląłem dziś w trakcie meczu sporo, także przez trenera, ale mimo wszystko uważam że powinien zostać do końca sezonu. Można - może wręcz należało - go zwolnić ale w przerwie świątecznej tak aby następca miał czas w styczniu popracować z tą drużyną. A zmiana teraz gdy juz praktycznie do konca sezonu będziemy grac mecz za meczem byłaby sztuka dla sztuki.. zresztą jak zacząłem sobie wspominać naszych dotychczasowych trenerów z okresu Can-Packu to uważam ze jedynie Jozek dawałby realna szanse by ta drużyna, w tak młodym składzie zrobiłaby zdecydowany postęp, zwłaszcza jeśli chodzi o gre w kluczowych momentach. Svitek i Edo mieli identyczne charaktery, tez w sytuacjach stykowych sie gubili. Herkt czuje organiczną niechęć do składów ze średnia wieku poniżej 28 a Downar.. no to nawet nie byłoby śmieszne. Oczywiście świat nie kończy sie na tych nazwiskach, co więcej w większości i tak nie wchodzą oni bo mają teraz co robić - podałem ich po prostu jako przykład trenerów z mimo wszystko dość wysokiej półki, ale takich która prace mogliśmy dokładnie obserwować.

Można próbować jakiś ruchów mniej oczywistych, np starać sie namówić do powrotu do Krakowa Skerę, a nuż to poskutkuje. Tyle ze tu wracamy do tego co napisałem na początku - czasu na to by ta osoba coś zmieniła jest już bardzo mało, ewentualne poprawa gry mogłaby sie okazać nie tyle wynikiem nowych pomysłów co po prostu dobrego przygotowania do decydującej fazy która bylaby zasługa coby nie mówić Szewczyka.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: ann » 09 lutego 2019, 19:45

Wydaje mi sie, ze wystarczyloby poszukac troche I kogos by sie znalazlo. Nawet w Polsce. A Szewczyk to powinien sobie trenowac zespol ktory gra bez wielkie presji na wynik. Tak na luzie,zeby sie utrzymac , ewentualnie odoasc w 1 rundzie PO. Drugi sezon juz pokazuje, ze do trenowania takiej druzyny jak Wisla sie nie nadaje. Mam ogromna nadzieje, ze tym razem ktos z wladz sekcji koszykowki zareaguje I Pan Szewczyk Wisle opusci jak najszybciej.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - 17 kolejka (9-10.02.2019)

Postautor: przemoe » 09 lutego 2019, 19:48

Wiele zostało powiedziane.
W pierwszej połowie była antykoszykowka z obu stron. Pierwsze, co uratowało na tyłki to 9/18 z osobowych Wisły do przerwy, więc zamiast -9 mogło być -16 i powiedzmy szczerze moglibyśmy sobie robić tylko nadzieję.
W drugiej na mecz wyszedł inny zespół. Znaczy w ogole wyszedł zespół. Nie wiem kto kogo oprdl, ale podziałało na wszystkich. W zasadzie kto nie wchodził na zmianę dawał radę, nawet Martyna. Drugie co uratowało nam tyłki, to przetrwanie 3 trójek z rzędu, bo po nich o dziwo nadal było -9. Potem do roboty wzięła się Anka. Na początku meczu cieszyłem się, że będzie dobre porównanie z Magdą, ale w sumie co tu porównywać, Magdy dzisiaj praktycznie nie było. Dziwne, bo zazwyczaj nas katuje. I to trzecie co nas uratowało, nie było w Wiśle nikogo zdolnego pociągnąć wynik w trzeciej kwarcie, żeby utrzymać przewagę. Rodriguez musiała odsiedzieć 4 faule i jak wróciła to już nie było tak pięknie, bo właściwie sama do spółki z Canadą jakoś o trzymały, ale potem nastąpiła przedostatnia rzecz ratująca nam dupska czyli tęcza Balintovej. Ostatnia, może nie taka oczywista, to akcja po tamtej, gdzie Canada postanowiła pójść solo, a miała Rodriguez na dużo lepszej pozycji pod koszem. Reszta to tylko konsekwencja.

Reasumując, bigtime win. Pierwszy mecz w tym sezonie że zdartym gardłem, pierwszy z konkretnym życiem na sektorze. W dodatku zagrał dla nas Lublin, co nam ładnie daje fory w tabeli. Jednak przed PO wygrzebcie się trochę, bo szkoda by było na Was trafić.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości