TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 11 lutego 2019, 12:41

Krzysztof Szewczyk nie jest już trenerem koszykarek „Białej Gwiazdy”.
Obowiązki szkoleniowca Wisły CANPACK przejął jego dotychczasowy asystent Wojciech Eljasz-Radzikowski. Szewczyk prowadził zespół Wisły od półtora roku. W zeszłym sezonie nie zdobył jednak z krakowiankami medalu, a w tym – zaliczył już sześć porażek w ekstraklasie. Cierpliwość działaczy się wyczerpała. W poniedziałek TS Wisła poinformowało, że umowa z Szewczykiem została rozwiązana za porozumieniem stron. - Jest to obustronna decyzja – zapewniła nas Dorota Gburczyk-Sikora, wiceprezes TS Wisła. - Od początku wychodziliśmy z założenia, że po ostatnim sezonie dajemy trenerowi Szewczykowi pewien kredyt zaufania. Mieliśmy nadzieję, że trener tę szansę wykorzysta. Jednak bilans 9 zwycięstw i aż 6 porażek na typ etapie ligowego sezonu to coś, czego dawno nie było w Wiśle. To spowodowało, że zaczęliśmy szukać rozwiązań. W podjęciu decyzji pomógł nam trener Szewczyk, który sam też zaczął rozważać opcję odejścia. Klub poinformował, że obowiązki pierwszego trenera przejmie Wojciech Eljasz-Radzikowski, dotychczasowy asystent Szewczyka. Pytanie jednak, czy jest to rozwiązanie tymczasowe i klub szuka innego kandydata, czy też były szkoleniowiec krakowskiej Politechniki Korony będzie prowadził zespół Wisły do końca sezonu? - Zostały nam tak naprawdę niecałe trzy miesiące pracy do końca sezonu. Czy będą jakieś inne plany? Sprawa jest bardzo świeża, więc na ten moment nie mogę dodać nic więcej, niż to, co przekazaliśmy w oficjalnym komunikacie. Trener Eljasz-Radzikowski to młody, ambitny trener – podkreśla Gburczyk-Sikora. - W I lidze pokazał pasję do pracy i liczymy, że do zespołu Wisły wniesie świeże spojrzenie, energię. Liczymy, że zbuduje chemię w zespole. Do odważnych świat należy i w sporcie już nieraz przekonywaliśmy, że podjęcie ryzyka potrafi przynieść wiele dobrego. Przed Eljaszem-Radzikowskim trudne zadanie, bo już w najbliższy czwartek czeka go spotkanie 1/8 finału EuroCup. - Starcie z turecką Cukurovą to wyzwanie, niezależnie od tego, kto prowadziłby drużynę. Nie nakładamy presji na trenerze Eljaszu-Radzikowskim w związku z tym dwumeczem – zapewnia jednak wiceprezes Wisły.

Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/koszykowka-k ... 9207#sport
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: paulo2907 » 11 lutego 2019, 12:51

ann pisze:
Ałgaja pisze:Teraz tylko wypada mieć nadzieję, że nie wyląduje u nas po sąsiedzku Wojtek Downar-Zapolski, bo jednak Justyna, Magda i Leo nie są mentalnie gotowe na prowadzenie tego zespołu...

Ani malzonek Pani menago-Artur Golanski.ani tez inny Miro Orczyk :)
Koziorowicz jest wolny od niedawna...choc tez od jakiegos czasu marzy mi sie powrot Skery do Krakowa...

Nie sądzę, aby Koziorowiczowi chciało się ruszać z Pomorza Zachodniego, gdzie już mocno się zasiedział. Ze Skerą to niegłupi pomysł, ale... czy Gdynia na to pozwolilaby? Może jest tam szykowana na następczynię Vetry?
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 11 lutego 2019, 12:56

paulo2907 pisze:
ann pisze:
Ałgaja pisze:Teraz tylko wypada mieć nadzieję, że nie wyląduje u nas po sąsiedzku Wojtek Downar-Zapolski, bo jednak Justyna, Magda i Leo nie są mentalnie gotowe na prowadzenie tego zespołu...

Ani malzonek Pani menago-Artur Golanski.ani tez inny Miro Orczyk :)
Koziorowicz jest wolny od niedawna...choc tez od jakiegos czasu marzy mi sie powrot Skery do Krakowa...

Nie sądzę, aby Koziorowiczowi chciało się ruszać z Pomorza Zachodniego, gdzie już mocno się zasiedział. Ze Skerą to niegłupi pomysł, ale... czy Gdynia na to pozwolilaby? Może jest tam szykowana na następczynię Vetry?

może jest, a może nie jest;) może się zasiedział, a może jeszcze chciałby spróbować w żeńskim koszu...czas pokaże :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: paulo2907 » 11 lutego 2019, 12:58

No właśnie - przekonamy się wkrótce. Dziś za wcześnie jeszcze odpowiedzieć na te pytania.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 11 lutego 2019, 14:06

Trochę niepokojąco brzmi to co powiedziała Dorota:" że zostały tylko 3 miesiące pracy do końca sezonu". mam nadzieję, że to nie oznacza, że co ugramy z Radzikiem na ławce to ugramy, jak się uda to fajnie, a jak nie to trudno... choć oczywiście Wojtkowi życzę jak najlepiej.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 11 lutego 2019, 14:08

Takie podejście jest żenujące. Ten zespól jest w stanie i powinien wywalczyć medal. Wszystko poniżej tego to klęska i Szewczyka, i nowego trenera i zarządu.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 11 lutego 2019, 14:09

Greebo pisze:Takie podejście jest żenujące. Ten zespól jest w stanie i powinien wywalczyć medal. Wszystko poniżej tego to klęska i Szewczyka, i nowego trenera i zarządu.

zgadzam się. mam nadzieję, że to po prostu takie asekuracyjne gadanie, a poszukiwania nowego trenera trwają.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Ałgaja » 12 lutego 2019, 12:34

Mam nadzieję, że nie zostaniemy z Wojtkiem jako pierwszym trenerem do końca sezonu. Nie mam podstaw żeby podważać jego umiejętności, ale też nie mam podstaw by w nie wierzyć; Nie miał fajnej kariery zawodniczej żebym mogła sądzić, że na tym, na jakiejś charyzmie, oprze pracę z zespołem. Nie miał też jeszcze okazji pracy z poważną drużyną, żeby to mogło budować jego pozycję, ani żeby to dało mu niezwykle istotne doświadczenie w meczach o poważną stawkę, a w sumie przed nami tylko takie mecze. Dodatkowo gdy asystent zostaje pierwszym trenerem to zawsze jest to taka opcja na dogranie sezonu, bez presji wyniku, bez wielkich oczekiwań, ot na przeczekanie, a chyba na to biorąc pod uwagę fakt, że z zawodniczkami oraz (co ważniejsze) sponsorem mamy kontrakty tylko do końca sezonu, a ponadto wszystko w lidze jest jeszcze do wygrania, to po prostu nas nie stać.
Nawet jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, to zespół jest na tyle klasowy, że na pewno znalazłby się trener dla którego te 2,5 mc w Krakowie to byłaby po prostu ogromna szansa, na przypomnienie o sobie, na poprowadzenie fajnego zespołu. W Hiszpanii na pewno ktoś by się znalazł, o radę zawsze można prosić: Józka, Martę Fernandez (jakby coś służę namiarami ;-)) i Leo.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Saletra » 13 lutego 2019, 00:03

Hmm pamiętam Wojciecha ER jeszcze z zeszłego sezonu, kiedy przeszedłem się na pierwszoligowy mecz MUKS-u z Koroną Kraków. Faktycznie niepokojące to co mówi Gburia (nawiasem mówiąc fajnie, że została w klubie ....Przy całej sympatii dobrze że już w nim nie gra ) bo tak wygląda to na zasadzie dogramy i miejmy nadzieję, że jakoś to będzie.

Niby tylko trzy miesiące na dogranie sezonu, ale mimo wszystko można zrobić jeszcze wynik. Nie wiem czy sponsor będzie zadowolony jezeli Wisła zaliczy kolejny kiepski sezon, zwłaszcza że ten miał być takim właśnie "rehabilitacyjnym" a nie jeszcze gorszym.

Według mnie najrozsądniej by jednak było od razu postawić na kogoś "porządnego". Koziorowicz faktycznie mógłby być dobrym pomysłem. Po za nim to cieńko to widzę, nie sądze aby krakowscy włodarze zdecydowali się w tym momencie na nazwisko zza granicy.

PRzy całej sympatii dla WER - Wisła to nie Korona.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 13 lutego 2019, 08:22

To ja tez się podzielę kilkoma przemyśleniami na temat naszego trenera.

1) Zapewne jestem na forum jedną z nielicznych osób (a może nawet jedyną obok Bartolino) która naprawdę dobrze pamięta Eliasza-Radzikowskiego z czasów jego występów na parkiecie. I nie są to wspomnienia szczególnie miłe - delikatnie rzecz ujmując wybitnym koszykarzem (rozgrywającym) to on nie był, nawet jak na standardy niskiego ostatnimi laty poziomu męskiej koszykówki w naszym klubie. Ale to oczywiście jeszcze o niczym nie świadczy w kontekście jego nowej roli. Jest wiele przykładów na to że przeciętni czy słabi zawodnicy zostawali potem wręcz wybitnymi trenerami. Ba, czasem ich kariera rodziła się właśnie podobnie jak obecnie Eliasza-Radzikowskiego - przez przejęcie drużyny której nie szło w trakcie sezonu. Ostatnio takim przykładem jest Solskjaer (choć oczywiście klasa sportowa nieporównywalna). Ale niestety sa na ogół wyjątki od reguły. Dużo częściej tego typu zmiany nie niosą za sobą niczego dobrego, czasem krótkotrwale działa efekt nowej miotły, ale w dłuższej perspektywie raczej kluby wychodzą na tym gorzej niż lepiej. I sądzę że tak byłoby i w naszym przypadku, tym bardziej że WE-R nawet nie miał specjalnie okazji by trenować/być asystentem u jakiś klasowych szkoleniowców. Przed nami cała masa spotkań z zespołami z czołówki ligowej, w większości trenowanymi przez starych wyjadaczy - obawiam się ze zjedliby naszego nowicjusza bez większego problemu.

Jest jeszcze jedna kwestia takiej zmiany - nie najlepiej świadczyłaby o osobach zarządzających sekcją, co mogłoby być istotne choćby dla sponsorów. Bo raczej trudno byłoby im obronić tezę ze taka zmiana była decyzją przemyślaną, w tym momencie wyglądałaby raczej na akt rozpaczy i pokazywałaby brak alternatywnych pomysłów. (Co innego gdyby doszło do niej po sezonie, w którym publicznie informowano że jest on szykowany na kolejnego trenera)

2) A kto jeśli nie on? Zatrudnienie Skery na pewno broniłoby się w dużo większym stopniu, choć też byłoby obarczone sporym ryzykiem. Zna nasz klimat, zna ta ligę, potrafiła na parkiecie ustawiać gre – wydaje się być dobrym materiałem na trenera. Nie wiem czy jest do wyjęcia z Trójmiasta ale spróbować można. Inna sprawa ze gdybym miał szukać trenera z grona naszych byłych zawodniczek to numerem 1 bałyby dla mnie nie ona a Taj McWilliams. Z góry zaznaczam ze pisze to tak czysto życzeniowo, nie mam nawet pojęcia czym się ona obecnie zajmuje – po prostu to jak „weszła” w nasza drużynę w trakcie sezonu, to jak kierowała grą , zwłaszcza w obronie zaimponowało mi niesamowicie. A jej dodatkowym plusem byłby ogromny autorytet którym cieszyłaby się niewątpliwie także i u naszych Amerykanek

Taj to taki pomysł pewnie na 99,99% nie do zrealizowania. Pisząc już tak realnie zrobiłbym to co sugerowała Ałgaja – skierował wzrok w kierunku płw. Iberyjskiego, i to z kilku powodów.:
- szkoleniowcy z tego kraju sa obecnie na absolutnym topie w Europie. Na ten moment zasiadają na ławkach 3 najlepszych w ubiegłym sezonie drużyn euroligowych – W UMMC, Kursku i Sopronie.
- my tez mamy dobre wspomnienia z takowym. Hernandezowi nie wszystko się udało, ale sukcesów u nas miał zdecydowanie więcej niż porażek.
- w drużynie mamy sporą kolonię Hiszpańską. 3 zawodniczki + Aragones mogący robić za tłumacza mocno ułatwiliby nowemu trenerowi zadanie, zwłaszcza ze czasu na wzajemne poznawanie się nie ma praktycznie wcale.
- zarobki w lidze Hiszpańskiej nie są najwyższe, a z kolei nasza drużyną cieszy się tam sporą renomą – spodziewam się ze dla sporej ilości trenerów z tego kraju nasza oferta byłaby ogromną szansa, zwłaszcza jeśli maiłby zagwarantowaną prace w kolejnym sezonie w wypadku np. zakończenia sezonu w pierwszej 4-ce (no i z zastrzeżeniem ze my będziemy mieć sytuacje finansową na min obecnym poziomie)
- mamy w tym kraju sporo kontaktów, i to wśród osób dobrze orientujących się w tej zabawie, które pewnie służyłyby pomocą choćby w kwestii oceny potencjalnego trenera
- taki trener pewnie zwiększyłby szanse na zatrzymanie naszego hiszpańskiego tria i na kolejny sezon, a na tym mocno mi zależy
Rzecz jasna nie każdy Hiszpan jest dobrym szkoleniowcem, tak jak i nie każdy Brazylijczyk jest dobrym piłkarzem, ale nawet dobry trener nie zawsze odnosi sukces. Ale to właśnie w tym kraju obecnie IMO jest najłatwiej znaleźć kogoś sensownego, zwłaszcza jak się nie ma wielkich funduszy i przeglądu sytuacji na trenerskim rynku.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 13 lutego 2019, 08:48

Dość ciekawa informacja na temat Widzewa, (a może nawet bardziej intrygująca niż ciekawa) pojawiła się na łamach łódzkiego Expressu Ilustrowanego. Otóż władze tego klubu przymierzają się do rozgrywania spotkań ligowych (przynajmniej niektórych) w Atlas Arenie. Nie wiem, w jaki sposób klub chce zapełnić choćby w 1/4 tę dużą halę, skoro do tej pory na mecze tej drużyny przychodziło kilkuset jej fanów. Ta wiadomość wywołała u mnie delikatny uśmiech, w daleko większe rozbawienie wprowadziła mnie wypowiedź wiceprezesa Widzewa, który stwierdził w tym tekście, iż klub myśli o wystąpieniu o zgodę na rozgrywanie spotkań w tej hali w play-off. Rozumiem, że jako przedstawiciel klubu musi być urzędowym optymistą, ale warto byłoby zejść z obłoków i mimo wszystko najpierw zerknąć na aktualną tabelę i terminarz pozostałych spotkań, zanim się zacznie się wypowiadać podobne słowa o grze łodzianek w play-off.

https://expressilustrowany.pl/koszykark ... z-50844129

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 13 lutego 2019, 10:52

coż, trzeba mieć nadzieję, że Wojtek jakoś to wszystko ogarnie i od Wisły rozpocznie swoją wielką trenerską karierę ;)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 13 lutego 2019, 14:45

Greebo pisze:. Inna sprawa ze gdybym miał szukać trenera z grona naszych byłych zawodniczek to numerem 1 bałyby dla mnie nie ona a Taj McWilliams. Z góry zaznaczam ze pisze to tak czysto życzeniowo, nie mam nawet pojęcia czym się ona obecnie zajmuje – po prostu to jak „weszła” w nasza drużynę w trakcie sezonu, to jak kierowała grą , zwłaszcza w obronie zaimponowało mi niesamowicie. A jej dodatkowym plusem byłby ogromny autorytet którym cieszyłaby się niewątpliwie także i u naszych Amerykanek
.


Przegapiłem ze Taj w poprzednim (czyli 2018) sezonie była najpierw asystentem trenera a potem (od 31 sierpnia do 18 grudnia) pierwszym trenerem w Dallas. Co rzecz jasna zapewne niewiele zmienia z naszego punktu widzenia.

PS. Obecnie asystentka trenera w Dallas jest Erin Phillips - tez fajna opcja :)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

mama
Żak
Posty: 331
Rejestracja: 08 listopada 2009, 21:22
Lokalizacja: no jak to skąd...stąd

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: mama » 13 lutego 2019, 21:02

ann pisze:Harris I Bellcok poza Siedlcami. Ciekawe czy ktos sie na nie skusi? Moze Torun na Harris?


8)

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 13 lutego 2019, 23:13

no EDO mi potwierdzil ze u nas Hsarris . wiec w sumie sie ciesze . lepsza ona niz Trzeciak czy Melissa . I rzut lepsza i tez podaje
przeciez nie ma byc liderka . Liderki są . Hsarris sie przyda . Cel na pewno jest jeden . MEDAL a czy final . sie okaze


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości