BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: paulo2907 » 28 lutego 2019, 18:06

Sobota, 2.03.2019
17:00 TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Artego Bydgoszcz
18:00 Wisła Kraków - Widzew Łódź
Niedziela, 3.03.2019
15:15 Arka Gdynia - Energa Toruń
17:00 AZS-UMCS Lublin - AZS Poznań
18:00 AZS-AJP Gorzów Wielkopolski - 1KS Ślęza Wrocław

Mecz MKK Siedlce - CCC Polkowice odbędzie się 25.03.2019.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Greebo » 02 marca 2019, 20:08

Mecz w Krakowie bez większej historii, ale warto sie było wybrać na R22 by zobaczyć popis Conde. Cały mecz w jej wydaniu był bardzo dobry, ale juz okres miedzy 15 a 20 minuta to już gra wybitna. Zaryzykuje twierdzenie że jest mało zawodniczek na świecie które byłby ja w stanie w tym okresie zatrzymać. Wjazd pod kosz, trójka, rzut z półdystansu z odchylenia po obrocie,. dobitka po zbiórce równo z syreną.. Super.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Adasss
Amator
Posty: 153
Rejestracja: 21 listopada 2009, 16:54
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Adasss » 02 marca 2019, 21:38

No Conde wykręciła dziś piękne cyferki, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę, że na boisku spędziła niespełna 25 minut. Ale bardziej niż np. eval wynoszący 32 zaskoczył mnie u niej wskaźnik +/- wynoszący 33 punkty. Biorąc pod uwagę, że różnica wyniku to 32 punkty, to można zażartować, że tą część meczu, bez niej na boisku, Widzew wygrał ;)

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Ałgaja » 02 marca 2019, 22:02

Conde zagrała mecz, który jest kolejnym dowodem na to, że jak się nic złego nie podzieje po drodze to wyrośnie z niej gracz na miarę Alby Torrens. Ja ją pamiętam z ligi hiszpańskiej z ubiegłego roku i ona przez ten sezon u nas zrobiła naprawdę duży postęp, a przecież w temacie postępów nie jest to jej ostatnie słowo.
Odnośnie meczu, w sumie i tego i tego z Gorzowem; świetnie się ogląda Wisłę w ataku gdy gramy na ogromnej koncentracji, dużej szybkości i z solidną dawką finezji, wychodzi z tego taki klasyczny "spanish style" . Pytanie, na które może jakąś odpowiedź poznamy za tydzień -> jak nasz "spanish style" sprawdzi się z zespołem, który jest solidnie ułożony w obronie.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1713
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 03 marca 2019, 16:52

ta Coffey do niczego Gdyni nie zaprowadzi haha . BEZDYSKUSYJNE zwyciestwo ENERGI . chyba kazdy by wolal taką KUNEK grajaca pod zespol niz streetballa COFFEY..... Wygral zespol grajacy bardziej inteligentnie , no i kazda cos grala w zespole . Kazda z lawki cos wnosila . BRAWO

2 miejsce juz bardzo blisko . mecz z ARTEGO u siebie moze byc dla Energi decydujący

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4243
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: przemoe » 03 marca 2019, 17:42

Kosz-ykarz pisze:ta Coffey do niczego Gdyni nie zaprowadzi haha . BEZDYSKUSYJNE zwyciestwo ENERGI . chyba kazdy by wolal taką KUNEK grajaca pod zespol niz streetballa COFFEY..... Wygral zespol grajacy bardziej inteligentnie , no i kazda cos grala w zespole . Kazda z lawki cos wnosila . BRAWO

2 miejsce juz bardzo blisko . mecz z ARTEGO u siebie moze byc dla Energi decydujący


Streetball aha.

Cóż daliśmy się zwyczajnie zabiegać. Że Toruniowi to na rękę to nie dziwne przy takie ławce, a że rzut siedział tam każdej to sobie grały. Dostowalismy się do tempa nie wiem po jaka cholerę bo do przerwy też mieliśmy 50% tylko im dalej w las tym dziwniejsza rotacja, większe zmęczenie, jeszcze więcej pośpiechu i tak się to musiało skończyć. Najgorsze jest to, że nie widać właściwie żadnego wpływu Vetry na zespół. Taktyka sprowadza się do piłowania Emmy a jak sie nie da to w zasadzie nie bardzo wiadomo co. Ilość izolacji które musiała grać Balintova o dziwo w większości skutecznie to makabra. Zaczęliśmy z przytupem bo jakoś potrafiliśmy wypracować pozycję dla Ani czy Coffey. Amerykańska nic nie mogła trafić z czystych pozycji to złapała wkurw i wtedy już granie jest mocno słabe, nie masz pewnosci w niczym na boisku bo wiesz że nie idzie.

Toruń może nie jest zespołem kompletnym, ale w porównaniu z nami wystarczy być zespołem. Svitek miał ten komfort, że każda zmiana mu się spłacała.

Teraz sobie odpoczniemy i zobaczymy z kim przyjdzie się męczyć w pierwszej rundzie. I każdy przydział będzie zły.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Saletra » 03 marca 2019, 17:56

Co za fatalstwo ze strony Gdyni. Po pierwszej rundzie dwie porażki, a teraz na koncie już łącznie siedem i przegrywanie z czołówki z kim popadnie.
PRzez moment byli nawet liderem, a teraz z takagrą najpewniej 7 miejsce - czyli powtórka praktycznie z rozrywki z zeszłego sezonu (wtedy 8 miejsce). Kontuzje, dobrze ale strasznei sfrajerzenie - żeby chociaż z 5 porażek to jeszcze można by coś pomyśleć, a tak?

Zespoł gdyński postawił się w fatalnym położeniu przed play-off, ale jak się przegrywa jak leci, to tak jest.

Wisła wygrała w Gorzowie i teraz z Widzewem, ale ja się trochę boje, że to "zamazuje" niezbyt jednak ciekawy obraz na pozycji trenerskiej i daje włodarzom Wisły argumenty na poczekaniu, na zasadzie: "widzicie, przeciez wygrywa, oszczedzamy kasę i po sezonie kogoś kupimy" . Podczas gdy niedoswiadczony trener wlasnie w play-off-ach może coś spier.......
Niestety nie wierzę jednak aby w trwającym jeszcze sezonie Wisła kogoś dokupiła.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: ann » 03 marca 2019, 17:59

Byla juz informacja,ze Wojtek bedzie pierwszym trenerem do konca sezonu.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1713
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 03 marca 2019, 18:38

przemoe pisze:
Kosz-ykarz pisze:ta Coffey do niczego Gdyni nie zaprowadzi haha . BEZDYSKUSYJNE zwyciestwo ENERGI . chyba kazdy by wolal taką KUNEK grajaca pod zespol niz streetballa COFFEY..... Wygral zespol grajacy bardziej inteligentnie , no i kazda cos grala w zespole . Kazda z lawki cos wnosila . BRAWO

2 miejsce juz bardzo blisko . mecz z ARTEGO u siebie moze byc dla Energi decydujący


Streetball aha.

Cóż daliśmy się zwyczajnie zabiegać. Że Toruniowi to na rękę to nie dziwne przy takie ławce, a że rzut siedział tam każdej to sobie grały. Dostowalismy się do tempa nie wiem po jaka cholerę bo do przerwy też mieliśmy 50% tylko im dalej w las tym dziwniejsza rotacja, większe zmęczenie, jeszcze więcej pośpiechu i tak się to musiało skończyć. Najgorsze jest to, że nie widać właściwie żadnego wpływu Vetry na zespół. Taktyka sprowadza się do piłowania Emmy a jak sie nie da to w zasadzie nie bardzo wiadomo co. Ilość izolacji które musiała grać Balintova o dziwo w większości skutecznie to makabra. Zaczęliśmy z przytupem bo jakoś potrafiliśmy wypracować pozycję dla Ani czy Coffey. Amerykańska nic nie mogła trafić z czystych pozycji to złapała wkurw i wtedy już granie jest mocno słabe, nie masz pewnosci w niczym na boisku bo wiesz że nie idzie.

Toruń może nie jest zespołem kompletnym, ale w porównaniu z nami wystarczy być zespołem. Svitek miał ten komfort, że każda zmiana mu się spłacała.

Teraz sobie odpoczniemy i zobaczymy z kim przyjdzie się męczyć w pierwszej rundzie. I każdy przydział będzie zły.


jaka lawka ? no fakt / Energa ma 10-11 zawodniczek do gry ,ale takie same sklady maja Wisla i Gorzow , bez mega liderek , ale po 2 na kazda pozycje . U was tez by moglo byc tak , gdyby byla chocby Misiek bo chocby Morawiec pokazuje ze nie zapomniala gry w kosza . Po prostu macie bardziej indywidualnosci jak Coffey , Cannon itp a e Enerdze bardziej sie to rozklada.

Z GDYNI najbarddziej bym chcial Balintovej , sporo widzi , dobrze panuje nad pilka , reszte neikoniecznie

No dobrra .co do Coffey , nie tyle streetball no ale na moje , moze grac tak jak dzis . 3 mecze zagrala uwas , staty sobie wykrecila (choc dzis slabe) ale Gdynia przegrala .

Niewyklczone ze obie druzyny spotkaja sie w play off (Energa z 2 a Gdynia z 7 ,choc tu jeszcze Sleza i Gorzow) skoro ostatnio tak przegrywaja , choc wolalbym mimo wszystko Sleze miec w 1/4 , bo tak to bedzie wygladac . Gorzow raczej wezmie okolice 5 miesca mysle a Artego powalczy o 3-4 miejsce z Wisla , ktora powinna nadrobic troche strat,.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2019, 18:41 przez Kosz-ykarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Greebo » 03 marca 2019, 18:40

Kosz-ykarz pisze:2 miejsce juz bardzo blisko . mecz z ARTEGO u siebie moze byc dla Energi decydujący


Przecież już z Artego u siebie graliście, na wyjeździe zresztą też.

A Gdynia mimo fatalnej serii ostatnio musiałaby naprawdę mocno sie postarać by spaść poniżej 4 lokaty
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1713
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 03 marca 2019, 20:11

omg..offcourse.... ze graly z Artego ..pomylilo mi sie ze Sleza , ze tam sie wygralo . wlasciwiue tylko wygrywac u siebie i Energa 2 bezdzie . zapewne nie wszystkim to w koncu pasuje,.
Gdynia musialaby sie postarac by nie spasc ponizej 4 ??? no stara sie i to ostro...... teraz SLEZA wygrala w Gorzowie wiec to nie jest takie nie mozlwie

kluczowe bedzie spotkanie tak samo WISLY z ARTEGO.zwyvciezca wezmie wysza pozycje PO RZ... czy to bedzie 3 czy 4 miejsce.....bedzie bsardzo ciasno

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1713
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 03 marca 2019, 20:19

krotka analiza terminarzu i ostatnich kolejek : nie licze CCC i Lublina a zespolow 2-7 .

Wyszlo mi ze przed play off bedzie to tak :

2 miejsce ENERGA 43 pkt ( porazka w Krakowie
3. ARKA 41 pkt , pauza i mecze ze slabeuszami
4. Artego 40 pkt ( i to zakladam ze Wisla wygrywa z artego u siebie)
5. Wisla 39 pkt (tylko porazka z CCC , poza tym zwyciestwa)
6. Gorzow-Sleza po 38 oczek.

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: BARTOLINO » 03 marca 2019, 20:27

Kosz-ykarz pisze:krotka analiza terminarzu i ostatnich kolejek : nie licze CCC i Lublina a zespolow 2-7 .

Wyszlo mi ze przed play off bedzie to tak :

2 miejsce ENERGA 43 pkt ( porazka w Krakowie
3. ARKA 41 pkt , pauza i mecze ze slabeuszami
4. Artego 40 pkt ( i to zakladam ze Wisla wygrywa z artego u siebie)
5. Wisla 39 pkt (tylko porazka z CCC , poza tym zwyciestwa)
6. Gorzow-Sleza po 38 oczek.

Możesz mi wyjaśnić jedną rzecz? Jakim cudem Wisła ma mieć 39 pkt jeśli zakładasz, że przegra tylko z CCC. Mnie wychodzi przy takim układzie 41 pkt.
Podobnie z Artego. Rozumiem że założyłeś przegrane w Krakowie i Polkowicach. To daje 42 pkt a nie 40 pkt.
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1713
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 04 marca 2019, 08:30

BARTOLINO pisze:
Kosz-ykarz pisze:krotka analiza terminarzu i ostatnich kolejek : nie licze CCC i Lublina a zespolow 2-7 .

Wyszlo mi ze przed play off bedzie to tak :

2 miejsce ENERGA 43 pkt ( porazka w Krakowie
3. ARKA 41 pkt , pauza i mecze ze slabeuszami
4. Artego 40 pkt ( i to zakladam ze Wisla wygrywa z artego u siebie)
5. Wisla 39 pkt (tylko porazka z CCC , poza tym zwyciestwa)
6. Gorzow-Sleza po 38 oczek.

Możesz mi wyjaśnić jedną rzecz? Jakim cudem Wisła ma mieć 39 pkt jeśli zakładasz, że przegra tylko z CCC. Mnie wychodzi przy takim układzie 41 pkt.
Podobnie z Artego. Rozumiem że założyłeś przegrane w Krakowie i Polkowicach. To daje 42 pkt a nie 40 pkt.


juz robie korekte , zapomnialem o zaleglym meczu Wisly z Siedlami , nie uwzglednilem :) jesli Wisla wygra wszystko do konca to ma szanse nawet na 3 miejsce ale zakladam jednak ze przegrają z CCC u siebie , choc CCC nie bedzie musialo sie spinac i moze byc roznie

wiec prostujac :
1. POLKOWICE
2. Energa 43 , gdzie zakladam ze wygra wszystko u siebie i przegra w Krakowie
3. Arka 41 , pausa i mecze ze slabeuszami
4. Wisla 41 , zakladam ze wygraja wszystko procz meczu z CCC , a z Arka ujemny bilans
5. aRTEGO 40 oczek , zakladam porazki w POLKO i Krakowie
6-7 Gorzow i Sleza po 38pkt jakoa..

tak mi wyszlo , a jak bedzie przekonamy za miesiac . Sorrki za wprowadzenie wczesniej w blad

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - 21 kolejka (2-3.03.2019)

Postautor: ann » 04 marca 2019, 09:27

w ostatnich kolejkach mogą zacząć się też kalkulacje. bo zakładam, że nikt za bardzo nie będzie chciał trafić na Wisłę, bo tak naprawdę wszyscy sobie chyba zdają sprawę, że jak to w końcu w Wiśle zaskoczy, to każdej drużynie będzie ciężko wygrać z krakowiankami.
zresztą w sobotę ze Ślęza się okaże, jak to jest w tą Wisłą, bo będzie grać z dość dobrze ułożoną taktycznie i broniącą drużyną.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości