BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: paulo2907 » 06 marca 2019, 17:37

Sobota, 9.03.2019
15:10 Wisła Kraków - 1KS Ślęza Wrocław
17:00 Artego Bydgoszcz - AZS-AJP Gorzów Wielkopolski
18:00 Politechnika Gdańska - AZS-UMCS Lublin
18:00 AZS Poznań - Arka Gdynia
18:00 Energa Toruń - MKK Siedlce
Niedziela, 10.03.2019
19:00 CCC Polkowice - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: Greebo » 07 marca 2019, 07:29

Kolejny test przed naszymi paniami. Dwa ostatnie mecze w naszym wykonaniu były zwłaszcza w ataku dość efektowne, teraz przekonamy się ile było w tym naszej zasługi ile słabości rywali. Ślęza to zespół o najsłabszym potencjale ofensywnym wśród drużyn czołówki, ale potrafiący z nich najlepiej bronić (no może po Polkowicach). Zdarzają się im co prawda mecze gdzie ta obrona tez nie funkcjonuje idealnie (choćby w Łodzi) ale jednak częściej działa jak należy. Przekonał się o tym ostatnio Gorzów, wcześniej tez m.in. Polkowice. Spora w tym zasługa Rusina który dobrał bardzo dobrze zawodniczki pod swoją taktykę.

A stawka meczu spora. Jak wygramy to Ślęza zrówna się z nami ilością porażek, będzie wiec cały czas w naszym zasięgu, natomiast porażka sprawi ze zamkniemy sobie w praktyce drogę do miejsca lepszego niż 6 przed PO. Ideałem byłoby oczywiście nie tylko wygranie, ale tez nadrobienie straty z Wrocławia. Nie będzie o to łatwo, bo przez fatalna 4 kwartę przegraliśmy tam az 11 punktami, ale IMO nie jest to też zadanie nie do wykonania.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

papageno
Amator
Posty: 166
Rejestracja: 11 listopada 2009, 11:41

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: papageno » 09 marca 2019, 15:14

Jest jakaś transmisja meczu Wisła - Ślęza w internecie?

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: ann » 09 marca 2019, 18:08

Najwiekszy blad dzialaczy Wisly to, ze Pan Szewczyk nie zostal zwolniony przed nowym rokiem,albo nawet I jeszcze wczesniej...
Brawo dla dziewczyny I trenera Radzikowskiego za dzisiejszy mecz ! Z przyjemnoscia sie ogladalo :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: Greebo » 09 marca 2019, 19:08

Kolejny fajny, a nawet bardzo fajny mecz w naszym wykonaniu. W 1 kwarcie tak chwalona przeze mnie obrona Ślęzy nie istniała 28 pkt to najniższy wymiar kary, biorąc pod uwagę 2 pudła z czystych pozycji po wejściach pod kosz czy 1/4 z osobistych. Niestety obrona nie funkcjonowała juz tak dobrze,a ze dodatkowo fatalnie rozegraliśmy ostatnią minute to przewaga po tym okresie wynosiła tylko 9 punktów. Od drugiej kwarty obrona Ślęzy juz funkcjonowała lepiej, ale mimo to gdy tylko na parkiecie była nasza S5 to nasz dorobek stale sie powiększał. Gorzej było natomiast po wejściu rezerwowych. O dziwo obecnie nasza gra wygląda lepiej gdy rozgrywa Conde niż gdy to robi Canada. Do przerwy w kazdym razie było +10 a wiec juz dosc blisko nadrobienia strat z Wrocławia, a ten cel stał sie już mocno realny gdy w połowie 3 kwarty przewaga sięgnęła ponad 20 pkt. Znów jednak słaba końcówka kwarty w naszym wykonaniu pozwoliła Ślezie trochę zmniejszyć stratę. Na początku ostatniej odsłony trwałą twarda walka w obronie, i rzekłbym ze nawet ten element wówczas wyglądał u rywalek. To one łatwiej dochodziły do pozycji rzutowych ale na nasze szczęście 3-krotnie podle przestrzeliły pod kosza. No a kiedy nasze zawodniczki znów zaczęły trafiać to zrobił sie mały pogrom.

Indywidualnie słabszy występ zaliczyła Conde, za to świetnie zagrał tercet Russell, Leo i Justyna. Ta ostatnią uznałbym nawet za MVP spotkania, ale parę słów należy sie Russell. Nie byłem orędownikiem jej transferu, początek sezonu tylko upewnił mnie w tym przekonaniu ale teraz.. coz.. wygląda tak jakby po wyjeździe na święta ktoś ja podmienił. Nie tylko w prezentuje sie dużo lepiej fizycznie i jest bardziej ruchliwa, ale także wygląda jakby przez ten okres Bozego Narodzenia studiowała taktykę gry w europejskiej koszykówce. Oczywiście prawdziwy ligowy test czeka ja dopiero za tydzień, w starciu z duetem podkoszowych z Bydgoszczy, ale biorąc pod uwagę postęp ktory poczyniła i jej wiek jestem jak najbardziej za tym by także z nią siąść szybko do rozmów o przedłożeniu umowy. Także, bo nie wyobrażam sobie byśmy nie rozpoczęli rozmów o nowych kontraktach z tercetem Hiszpanek oraz z Magda i Justyną tak szybko jak tylko będziemy wiedzieć na czym finansowo stoimy.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 09 marca 2019, 19:13

ENERGA po 3 kwartach ma jjuz 91 pkt z Siedlcami ..zobaczymy co dalej bedzie bo chyba jakis kolejny rekord....a gra cala 11tka dziewczyntego . cwyszlo 121 oczek Katarzynek :) . Jest MOC . fajnie ze nie zlekcewazyly

bardzo wazne zas zwyciestwa Artego i Wisly... Artego blizej 3go miejsca a Wisla w grze o miejsca 4-5

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: Ałgaja » 09 marca 2019, 20:25

Brawa dla Wisły i znów głównie brawo dla s5! Fajnie się ogląda zespół, który gra dłuższymi momentami tak jakby ta gra, dzielenie się piłką, sprawiała im autentyczną radość. Fajnie się ogląda drużynę, która gra w koszykówkę, bo po prostu lubi to w życiu robić, a nie dlatego, że urosły, a na medycynie, o której marzyła mama było więcej chemii niż na dietetyce ;-) I wreszcie fajnie się ogląda zespół, który po kilku miesiącach okupionych bólem, cierpieniem i toksycznym podczas spotkań trenerem, w końcu gra tak, jak liczyliśmy w maju, że będzie grać. Oby tak dalej i oby większość tego składu (zwłaszcza 3 Hiszpanki i 2 Polki) zostały przy R22 na kolejny sezon.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 09 marca 2019, 21:46

po tej kolejce moim zdaniem Energa z Gorzowem w 1/4 , reszta jesszcze roznie moze byc .

Artego obstawiam z 3 miescja z kims z duetu Sleza / Wisla z 6 oraz ARKA z 4 miejsca z kims z miejsca 5 czyli Wisla / Sleza

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: bart_81 » 09 marca 2019, 22:57

Kosz-ykarz pisze:po tej kolejce moim zdaniem Energa z Gorzowem w 1/4


Nie mam nic przeciwko :)

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 10 marca 2019, 00:46

no niestety tak moze byc i bedzie . Wolalbym jednak Sleze chocby w 1 rundzie . zreszta jesli Energa chce miec final to nie moze sie bac nikogo z druzyn 3-7

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: paulo2907 » 10 marca 2019, 00:55

No właśnie, to nie koncert życzeń. 8) Rozumiem, że jeden rywal może bardziej leżeć niż inny, ale trochę dziwią mnie czy nawet śmieszą takie kalkulacje (notabene powtarzające się co roku) na kogo lepiej trafić, a kogo uniknąć. Wiadomo, że stawka jest bardzo wyrównana, co pokazuje tabela i w trzech parach nie będzie 100-procentowych faworytów. Zadecyduje forma fizyczna i mentalna, jaką zespoły będą dysponować w kwietniu (znowu te play-offy rozgrywane w szaleńczym tempie, niestety), pomysły trenerów, no i trochę szczęścia. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli w jakiejś drużynie to zatrybi, a w innej nie, to nie będą mieć znaczenia jakieś wcześniejsze historie meczów między nimi, odmienność stylów itp.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: Greebo » 10 marca 2019, 11:35

Tak w ramach ciekawostki: jak dotąd zostało rozegranych 25 spotkań pomiędzy drużynami z miejsc 2-7. 12 z nich wygrali gospodarze, 13 goście. 3 drużyny - Arka, AZS i Ślęza - gościły już u siebie wszystkich głównych rywali, i cała trójka ma w tych meczach bilans 2-3 a pozostała trójka tez juz min raz schodziła z własnego parkietu pokonana. To tez pokazuje jak iluzorycznym atutem może okazać się przewaga własnego parkietu w PO.

I jeszcze aporpo's tego co napisała Ałgaja na temat radości z gry zawodniczek. No właśnie - to jest to czego przez większość sezonu strasznie mi brakowało. Przy tak zbudowanym składzie zdawałem sobie sprawę ze nie ma co liczyć na regularność w grze poszczególnych pań, ze będą się im zdarzać karygodne błędy, ze mogą przez brak doświadczenia przegrywać w głupi sposób mecze, ale liczyłem też ze to młodość będzie miała i plusy. Głównym miała byc właśnie ta parkietowa fantazja i radość z gry. I bardzo długo tego nie było. Możliwe że był to "efekt Szewczyka", ze swoim zachowaniem zbyt paraliżował zawodniczki, które dopiero teraz odżyły psychicznie a przez to i ich gra wyglada zupełnie inaczej.

Oczywiście nie znaczy to ze już do końca sezonu to wszystko będzie tak ładnie wyglądać. Juz za tydzień "babcie" z Bydgoszczy mogą wskazać naszym miejsce w szeregu, a i walka PO - z kimkolwiek by nam nie przyszło grać - może sie okazać po prostu kolejną lekcją. Ale - napisze to po raz kolejny a pewnie i nie ostatni - tym bardziej warto byłoby zachować szkielet tej drużyny na kolejny sezon. Większość tych pan powinna zrobić kolejny krok na przód, a zdobyte doświadczenie i zgranie też powinno procentować . IMO przy naprawdę niewielkich korektach- np powrót Giedre w miejsce Aleksandravicius i wymiana min jednej rozgrywającej na jakąś ciut bardziej doświadczoną zawodniczkę stac by nas było na spory progres wynikowy - tak w lidze jak i w pucharach. (oczywiście zakładam ze będziemy mieli min zbliżone środki finansowe)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 10 marca 2019, 11:57

a mi troszke szkoda Poznania , powalczyly z Artego w zaleglym meczu , teraz blisko byly z Gdynia . wiec ten zespol mial pewien potencjal i chyba slusznie juz teraz jest chyba najwiekszym rozczarowaniem . Wczesniej byla Matovic ktore tez cos tam potrafila..... Nikt chyba nie spada i tak naprawde ten kto wyrazi chec gry i wykaze pewne finanse , to bedzie mogl grac

Slowo o PGE MKK Siedlce.... po co to ijest ? teb twor ? ten niedoszly projekt Tokyo 2020 czy jakos tak... klan Mollovow... trener zatrzymal sie w swojej mysli i koncepcji jakies 20 lat temu....teraz namaszcza swojego syna Teohara.....w kadrze są jeszcze Oksana i Magdalena......... jak PGE moze takie cos sponsorowac ???

to juz lepiej zainwestowac w OSTROW ktory gra chociaz POLKAMI i stawia na mlode... aSiedlce ?? zagraniczny zaciag treneresko - zawodniczy z jakimis Ikstenam , Lapszynskimi i innymi nic nie wnoszacymi zawodniczkami

nie chce ogladac Siedlec w lidze ..tzn nie takich , to jest kasa w bloto . mam nadzieje ze pewna sprawiedliwosc bedzie jednak . bo az mi szkoda Ostrowa , jak widze co takie Siedlce wnosza do ligi . Ostrow chociaz walczy

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: bart_81 » 10 marca 2019, 12:20

To może rozwinę myśl... Pisząc że nie mam nic przeciwko spotkaniom z Energą w PO w domyśle chciałem powiedzieć, że jest mi totalnie obojętne z kim los nas zetknie. Przy naszej dyspozycji w tym sezonie, która jest wielką niewiadomą trudno cokolwiek przewidzieć. Jednocześnie cały czas mamy na tyle talentu i potencjału że jesteśmy w stanie wygrać z każdym z miejsc 2-7. Tyle że ten potencjał uwalniamy bardzo rzadko, bo z ww zespołami mamy w lidze do tej pory bilans 3-7. Może się to zmieni, ale czy i kiedy, tego nie wiedzą nawet najstarsi górale.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1709
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 22 kolejka (9-10.03.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 10 marca 2019, 12:45

i ja tak samo uwazam ze i Gorzow i Wisla maja wiekszy potencjal niz wskazuja na to wynik . zas Energa, Artego , Gdynia czy Sleza juz pokazaly, no ale jesli ktos chce osiagnac sukces w tym sezonie to nie moze sie nikogo bac . moze wlasnie ze wzgledu na mniejszy potencjal ofensywny Sleze stawiam jednak najnizej choc pokazaly w sezonie ze moga wygrac z kims z czolowym na wyjezdzie . 3 pary na pewno bedą bardzo wyrownane i w sumie juz na dzien dobry bedzie az 3 przegranych po 1 rundzie .
Oby tylko wygral sport , a nie bylo juz nigdzie zadnych kontuzji etc


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości