BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
zancia_a
Kadet
Posty: 1427
Rejestracja: 30 grudnia 2008, 22:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski!

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: zancia_a » 17 kwietnia 2019, 20:20

Jutro mecz o 16.30 ze względu na Sportklub żenada.
Kozak w necie - pizda w świecie!
Obrazek

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: Greebo » 17 kwietnia 2019, 20:30

zancia_a pisze:Jutro mecz o 16.30 ze względu na Sportklub żenada.


Też - niestety norma. 4 lata nasz mecz finałowy nr 3 w Bydgoszczy był w piątek o 18:15 a mecz nr 4 dzień później cos 11:45 :D

I jeszcze jedno - bilans gospodarz - goście w PO miedzy zespołami z miejsce 2-7: 4 - 10
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: Kosz-ykarz » 17 kwietnia 2019, 20:39

moglo byc dzis 3-0 i nie bylo narzekania na sportklub ;)

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: basket75 » 17 kwietnia 2019, 21:38

Gratulacje dla Polkowic, gratulacje dla Wrocławia.

Działacze PZKosz i BLK właśnie pokazali jak mają w 4 literach kibiców. Trzeba było zrobić jutrzejszy mecz o 12 w samo południe. Oby tylko tak wczesna pora rozgrywania jutrzejszego meczu i tak mało odpoczynku i regeneracji sił przez Koszykarki, nie wpłynęło jutro na nowe kontuzje i odnowienie się starych urazów.

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: basket75 » 18 kwietnia 2019, 10:40

em1906 pisze:Szkoda, że nie widziałeś tego jak ich gwiazdor Rusin prowokował pokazujac dziwne gesty w stronę młyna Gorzowa :roll:


Tylko widzisz ten ich gwiazdor jako jeden z nielicznych trenerów POTRAFIŁ PUBLICZNIE PRZEPROSIĆ KIBICÓW. Ale o tym już nie raczyłaś wspomnieć...

To ja Ci przypomnę - wypowiedż Rusina na wczorajszej konferencji pomeczowej i OFICJALNE, PUBLICZNE PRZEPROSINY:
http://www.radiogorzow.pl/ale-mecz-gorz ... rwa-dalej/

To pokazuje klasę nawet nie trenera ale po prostu człowieka.

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: reaktywacja » 18 kwietnia 2019, 16:18

Do przerwy jest nokaut i +19 dla Gorzowa. Ślęza w obu kwartach nie podjęła walki.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: em1906 » 18 kwietnia 2019, 17:11

basket75 pisze:
em1906 pisze:Szkoda, że nie widziałeś tego jak ich gwiazdor Rusin prowokował pokazujac dziwne gesty w stronę młyna Gorzowa :roll:


Tylko widzisz ten ich gwiazdor jako jeden z nielicznych trenerów POTRAFIŁ PUBLICZNIE PRZEPROSIĆ KIBICÓW. Ale o tym już nie raczyłaś wspomnieć...

To ja Ci przypomnę - wypowiedż Rusina na wczorajszej konferencji pomeczowej i OFICJALNE, PUBLICZNE PRZEPROSINY:
http://www.radiogorzow.pl/ale-mecz-gorz ... rwa-dalej/

To pokazuje klasę nawet nie trenera ale po prostu człowieka.


Więcej caps locka i bardziej dotrze :lol:
Nareszcie sędziuje skład sędziowski, który widzi sposób w jaki gra Ślęza - agresywnie i na granicy faulu i na szczęście ta obsada sędziów nie pozwala na takie granie. No i wypływa brak umiejętności skrzętnie ukrywany pod bardzo agresywną grą :roll:
Co tu dużo mówić. Deklasacja! Brawo Gorzów i powodzenia w finale!
Powodzenia również dla Gdyni, życzę brązu 8)
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: Ałgaja » 18 kwietnia 2019, 17:17

Gratulacje dla Gorzowa!
Dziś mecz bez historii, Ślęza od 1 do ostatniej minuty konsekwentnie próbowała grać to czego nie umie czyli np. skrajnie indywidualnie. A w Gorzowie fantastycznych mecz 3 podkoszowych.

Palenikova przez sporą część sezonu zasadniczego wyglądała na strzał w dziesiątkę Rusina, ale play-off gra już chyba proporcjonalnie do wysokości kontraktu czyli w 8 meczach łącznie eval 16.

I jeszcze jedno słowo o Dobrowolskiej. To jest jednak przerażające, że zawodniczka, która nie umie kozłować (w 2 ostatnich meczach 3 banalne jej straty wynikające z braków technicznych) może grać zawodowo w koszykówkę.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: basket75 » 18 kwietnia 2019, 18:01

Gratulacje dla Gorzowa. W przekroju nie tylko dzisiejszego meczu, ale całej seri był zespołem zdecydowanie lepszym od Wrocławia i w pełni zasłużenie awansował do wielkiego finału. Mam nadzieję, że dla atrakcyjności tego finału postara się chociaż o jedno zwycięstwo.

Ałgaja pisze:Gratulacje dla Gorzowa!
Dziś mecz bez historii, Ślęza od 1 do ostatniej minuty konsekwentnie próbowała grać to czego nie umie czyli np. skrajnie indywidualnie. A w Gorzowie fantastycznych mecz 3 podkoszowych.

Palenikova przez sporą część sezonu zasadniczego wyglądała na strzał w dziesiątkę Rusina, ale play-off gra już chyba proporcjonalnie do wysokości kontraktu czyli w 8 meczach łącznie eval 16.

I jeszcze jedno słowo o Dobrowolskiej. To jest jednak przerażające, że zawodniczka, która nie umie kozłować (w 2 ostatnich meczach 3 banalne jej straty wynikające z braków technicznych) może grać zawodowo w koszykówkę.


- Warto podkreślić osiągnięcie Linskens w tym meczu - EVAL 37 (!!!)

- Palenikova i tak spisywała się lepiej niż mogło się wielu wydawać. Przyszły mecze o dużą stawkę i wyszło jej niedoświadczenie i średnie (jak nie małe jak na razie) umiejętności w stosunku do rywalek.

- Takich niewyszkolonych (w podstawach koszykarskiego rzemiosła) polskich zawodniczek jak Dobrowolska jest niestety więcej :( Już po sezonie, postaram się na spokojnie odszukać na swoim komputerze całego raportu dotyczącego słabego wyszkolenia koszykarek (i koszykarzy) w Polsce. Można się za głowę złapać jak wiele kardynalnych błędów jest popełnianych w wyszkoleniu młodzieży - a potem to się przekłada na seniorki :(

Na koniec do @em1906

- jak widzę zero odniesienia do tego co zrobił Rusin. Cóż...jedni mają klasę, drudzy nie... Po prostu pomyśl, dowiedz się o całej sprawie, a póżniej komentuj...

- ten super skład sędziowski (wg Ciebie) gwizdnął Ślęzie dziś "aż" 17 fauli -> https://www.fibalivestats.com/u/POL/1137757/bs.html
Kurcze, to ta Ślęza musiała super ostro grać :D Wiesz ile we wczorajszym meczu Ślęza miała fauli? Też 17 :D
https://basketligakobiet.pl/mecz/82360/ ... oclaw.html

Tyle osób, z tylu różnych miast w Polsce pisze tu od dawna, że mamy słabych i bardzo słabych sędziów ale Ty akurat twierdzisz, że Ślęza gra agresywnie (rozumiem, że wszystkie pozostałe zespoły BLK, w tym Wisła Kraków grają nieagresywnie, ba może jeszcze napisz, ze po każdym faulu przepraszają każdą rywalkę :D). Gorzów awansując do finału i mając wysokie aspiracje być może będzie się bił o Euroligę. Więc taka twarda gra im się przyda :) Zwłaszcza przeciwko rosyjskim czy tureckim zespołom, zwłaszcza w meczach wyjazdowych...

Tak, to prawda Ślęzie brak umiejętności (bez "1" z prawdziwego zdarzenia ( poziom umiejętności Colson jest chyba znany :( ) i bez prawdziwego, klasycznego centra grać i dostać się do strefy medalowej to i tak dobry wynik)... Jak widać na wielką czwórkę i ponowną walkę o medale im to wystarczyło. To co w takim razie co powiesz o...Wiśle Kraków? :)

Pozdrawiam i mniej jadu :) Życzę Wiśle Kraków przede wszystkim poukładania spraw w klubie, znalezienie nowego, solidnego trenera, a potem żeby ten trener tak dobrał sobie skład, żeby Wisła ponownie walczyła o medale. Bo jakoś tak bez Krakowa, ta walka w strefie medalowej jest uboższa...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: Greebo » 18 kwietnia 2019, 19:41

Gratulacje dla Gorzowa. Wątpiłem czy po wczorajszym meczu pozbierają się mentalnie i - zwłaszcza - fizycznie, ale okazało się że jeśli ktoś "padł" to Ślęza. Pierwsza kwarta jeszcze z obu stron podła, ale od drugiej miejscowe złapały swój rytm gry i ich gre oglądało sie z przyjemnością. Zwłaszcza świetną partię rozegrały 3 podkoszowe. Linskens całkowicie zdominowała polę 3 sekund, ale w 2 ostatnich meczach na plus zaskoczyła mnie zwłaszcza Juskaite (wymuszone przesunięcie jej na SF może okazać się strzałem w dziesiątkę, na tej pozycji IMO ma szanse zrobić dużo większa karierę niż na PF).

Ślęza dziś tragicznie, ale umówmy sie - z tym składem personalnym już awans do półfinałów jest dużym sukcesem, a przecież ten dzisiejszy mecz nie oznacza jeszcze ze i na medalu sie nie skończy. W meczu o brąz co prawda IMO więcej atutów sportowych będzie po stronie Arki, ale przewaga nie jest na tyle duza by skazywać Wrocławianki na porażke.

A w finale? Polkowice pozostają faworytem, ale jeśli któs ma im trochę napsuć gry to własnie Gorzów (zwłaszcza jeśli wróci Atkins). Wiec tak patrząc tylko przez pryzmat rywalizacji o medale dobrze się stalo ze to Akademiczki weszły do decydującej rozgrywki.

....

Wczoraj na hali nadkomplet, dziś bylo sporo wolnych miejsc. Wątpię ze to efekt wczorajszej porażki wiec ponawiam "podziękowania" dla organizatora rozgrywek.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: em1906 » 18 kwietnia 2019, 21:44

basket75 pisze:.

- ten super skład sędziowski (wg Ciebie) gwizdnął Ślęzie dziś "aż" 17 fauli -> https://www.fibalivestats.com/u/POL/1137757/bs.html
Kurcze, to ta Ślęza musiała super ostro grać :D Wiesz ile we wczorajszym meczu Ślęza miała fauli? Też 17 :D
https://basketligakobiet.pl/mecz/82360/ ... oclaw.html

Tyle osób, z tylu różnych miast w Polsce pisze tu od dawna, że mamy słabych i bardzo słabych sędziów ale Ty akurat twierdzisz, że Ślęza gra agresywnie (rozumiem, że wszystkie pozostałe zespoły BLK, w tym Wisła Kraków grają nieagresywnie, ba może jeszcze napisz, ze po każdym faulu przepraszają każdą rywalkę :D). Gorzów awansując do finału i mając wysokie aspiracje być może będzie się bił o Euroligę. Więc taka twarda gra im się przyda :) Zwłaszcza przeciwko rosyjskim czy tureckim zespołom, zwłaszcza w meczach wyjazdowych...

Tak, to prawda Ślęzie brak umiejętności (bez "1" z prawdziwego zdarzenia ( poziom umiejętności Colson jest chyba znany :( ) i bez prawdziwego, klasycznego centra grać i dostać się do strefy medalowej to i tak dobry wynik)... Jak widać na wielką czwórkę i ponowną walkę o medale im to wystarczyło. To co w takim razie co powiesz o...Wiśle Kraków? :)

Pozdrawiam i mniej jadu :) Życzę Wiśle Kraków przede wszystkim poukładania spraw w klubie, znalezienie nowego, solidnego trenera, a potem żeby ten trener tak dobrał sobie skład, żeby Wisła ponownie walczyła o medale. Bo jakoś tak bez Krakowa, ta walka w strefie medalowej jest uboższa...


Kreujesz się na takiego wielkiego znawce kosza, porozmawiaj trochę z innymi koszykarkami niż z tymi ze swojego klubu, dowiesz się, że nie tylko ja tak myślę. wiele koszykarek twierdzi, że brak umiejętności zakrywacie agresywną grą. Przypomnij sobie sytuację kiedy wasza zawodniczka niemalże złamała szczękę Adze Szott-Hejmej co skutkowało wykluczeniem waszej zawodniczki z dalszego grania, a później sobie przypomnij jaką nagonke na Age zrobiliście po tym wydarzeniu , bo twoja paplanina o jadzie zakrawa o grubą hipokryzje :roll:

Ty nie musisz Wiśle niczego życzyć, martw się o swój klub z łaski swojej, bo tak płaczesz, że nie jest kolorowo,może w tym roku nie będziesz musiał płakać, że cię pani prezes nie chciała słuchać :lol
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: basket75 » 18 kwietnia 2019, 21:54

em1906 pisze:
Kreujesz się na takiego wielkiego znawce kosza, porozmawiaj trochę z innymi koszykarkami niż z tymi ze swojego klubu, dowiesz się, że nie tylko ja tak myślę. wiele koszykarek twierdzi, że brak umiejętności zakrywacie agresywną grą. Przypomnij sobie sytuację kiedy wasza zawodniczka niemalże złamała szczękę Adze Szott-Hejmej co skutkowało wykluczeniem waszej zawodniczki z dalszego grania, a później sobie przypomnij jaką nagonke na Age zrobiliście po tym wydarzeniu , bo twoja paplanina o jadzie zakrawa o grubą hipokryzje :roll:

Ty nie musisz Wiśle niczego życzyć, martw się o swój klub z łaski swojej, bo tak płaczesz, że nie jest kolorowo,może w tym roku nie będziesz musiał płakać, że cię pani prezes nie chciała słuchać :lol


Z jakimi to swoimi zawodniczkami mam porozmawiać? Sorry, nie jestem trenerem ani działaczem Ślęzy :D

Kto to miał łamać szczękę Agnieszce? Moje zawodniczki? Jakie :) Ja nie mam "swoich zawodniczek". Ile razy mam to Ci napisać?

Będę sobie życzył co chcę i komu chcę. Ty mi nie będziesz dyktowała tego. Rozumiesz? Ja chciałbym żeby polska koszykówka (klubowa i reprezentacyjna) była silna i na poziomie. Ale Ty tego nie zrozumiesz, Ty wolisz pluć jadem. Twój wybór... Sorry, koniec EOT z Tobą.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: bart_81 » 19 kwietnia 2019, 07:12

Dzięki AZS za ten finał!:)
Wczoraj mecz pod naszą całkowitą kontrolą. Wystarczyło, że swoją koszykówkę zagrały Linskens i Papova (nieistniejące praktycznie w środę) i Ślęza nie miała wiele do powiedzenia. Ale dla mnie taką cichą bohaterką tej serii ze Ślęzą jest Kaśka Dźwigalska, czego po statach może nie widać, jednak na parkiecie wykonywała niesamowitą robotę.

W finale jakichś wielkich nadziei sobie nie robię, ale chciałbym żebyśmy powalczyli z CCC bardziej niż Gdynia. Jest to na pewno realne, zwłaszcza jeśli zagra Atkins.

ChrisLbn

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: ChrisLbn » 19 kwietnia 2019, 07:15

Portal dziendobrypolkowice.pl o finale play-off.

https://www.dziendobrypolkowice.pl/2019 ... a-kibicow/

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: BLK - półfinały play-off (13-20.04.2019)

Postautor: basket75 » 20 kwietnia 2019, 11:10

Ciekawe czy Gorzów pokusi się choć o jedno zwycięstwo w Polkowicach? Na razie w tym sezonie CCC przegrało we własnej hali tylko jeden mecz (w grudniu ze Ślęzą w RS), a ogólnie dwa mecze w trakcie całego tego sezonu (jeszcze w Bydgoszczy z Artego).

Gorzów po meczach ze Ślęzą jest na fali. Owszem są mniejsze i większe kontuzje ale to bardzo charakterna ekipa zawodniczek i Darek - trener, który potrafi zaskoczyć rywala.

A zanim zacznie się pierwszy mecz, mamy Święta Wielkanocne. Wesołych, spokojnych Świąt!


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości