Liga - sprawy organizacyjne

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: Greebo » 29 kwietnia 2019, 10:53

toga pisze:
Greebo pisze:Zdecydowanie się nie dogadamy :)

Ja jednak popróbuję. Może małymi kroczkami - zobaczymy, dokąd uda się dojść.

1. Czy Twoim zdaniem faza zasadnicza w obecnej formie jest absolutnie idealna (TAK -> STOP, NIE -> 2).
2. Czy zauważasz potrzeby dokonania zmian lub chociażby drobnych korekt (NIE -> STOP, TAK -> 3).
3. Czy dopuszczasz dokonanie zmian lub chociażby drobne korekty w fazie play-off wpływające/mogące wpłynąć na rundę zasadniczą (NIE -> STOP, TAK -> 4).

Dokąd doszedłeś?


1.Nie bo rzeczy idealnych na świecie nie ma :) ale ma więcej zalet niż wad, które zresztą są płynne bo zależą od układu sił w lidze. To co jest złe to ta jedna drużyna za dużo, przez która dochodzą 4 kolejki i jest mniej czasu na PO

2. Tak, ale tu patrz punkt 1. Osobiście wróciłbym tez do gry o utrzymanie pomiędzy zespołami z miejsc 9-12, ale po dłuższym rozważeniu w jakim systemie (albo PA, albo każdy z kazdym z zaliczeniem wszystkich wyników/zaliczeniem wyników bezpośrednich spotkań)

3. Nie tyle dopuszczam czy nie, ale uważam to akurat ze ten system jest ok. Tylko terminarz do dupy bo za bardzo ściśnięty - znów patrz punkt 1 :)

PS. Zycie,a zwłaszcza sport na szczęście nie jest binarne (poza J.Królewskim) wiec żadne algorytmy wszystkich opcji nie wyczerpią. :)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

toga
Nowy na forum
Posty: 84
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 11:10

Postautor: toga » 29 kwietnia 2019, 11:45

...
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2019, 08:05 przez toga, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: Greebo » 29 kwietnia 2019, 12:08

toga pisze:ak widzę tendencyjnie nie udzieliłeś odpowiedzi na pytania, bo to prowadziłoby (być może) jednak do dogadania się. :P Zawsze (no może prawie zawsze) jest możliwość kompromisu.


Nie, nie odpowiadałem na pytania po doszedłem do wniosku ze albo nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć tego co pisze, np o europejskich pucharach. A mnie sie nie chce tego bardziej łopatologicznie tłumaczy, a odpisywanie na takie posty z mnóstwem cytatów mnie meczy i uważam ze do niczego nie prowadzi.

Szukać rzecz jasna lepszych rozwiązań można, ale Twoje po prostu IMO jest dużo gorsze niż obecne.

edit.. a co do analogii o kole.. człowiek koła nie wynalazł bo wynaleźć się tego nie da, stara się wykorzystać ten kształt bo jest praktyczny, w niekotnych sytuacjach najbardziej praktycznych z możliwych dziś rozwiązań ale to i tak nie zmienia tego ze dla mnie po prostu nie starasz sie zamienić "kwadrat na kolo" tylko raczej zmierzasz w przeciwnym kierunku :)

PS> To już mój ostatni post na ten temat, bo ten sie wg mnie wyczerpał
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

toga
Nowy na forum
Posty: 84
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 11:10

Postautor: toga » 29 kwietnia 2019, 13:00

...
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2019, 08:05 przez toga, łącznie zmieniany 2 razy.

ChrisLbn

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: ChrisLbn » 06 czerwca 2019, 21:32

Zarząd PZKosz określił warunki uzyskania „dzikiej karty”.

W przypadku BLK – maksymalna liczba drużyn do 14 – dzika karta 40 tys. zł (klub, który spadł z BLK, oraz klub, który zajął 2. miejsce w 1LK) lub 60 tys. zł (pozostałe kluby). Kluby ubiegające się o „dziką kartę” zobowiązane są złożyć do dnia 1 lipca br. stosowny wniosek wraz z rekomendacją właściwego WZKosz oraz potwierdzenie wniesienia opłaty.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: Greebo » 07 czerwca 2019, 07:28

Nie mamy dość zawodniczek, nie mamy hal, nie mamy stabilnych klubów, nie mamy wolnych terminów, ale dalej chcemy mieć jedną z największych lig w Europie. Większą niż Francja czy Rosja. Super.

PS. Orientuje się ktoś na kiedy wstępnie planują początek rozgrywek?
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

ChrisLbn

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: ChrisLbn » 07 czerwca 2019, 08:23

Greebo pisze:Nie mamy dość zawodniczek, nie mamy hal, nie mamy stabilnych klubów, nie mamy wolnych terminów, ale dalej chcemy mieć jedną z największych lig w Europie. Większą niż Francja czy Rosja. Super.

PS. Orientuje się ktoś na kiedy wstępnie planują początek rozgrywek?


Sporo (choć zapewne nie wszystko) powinno się wyjaśnić 17 czerwca podczas zebrania PZKosz. Wydaje mi się, że liga 14-zespołowa raczej nam w praktyce nie grozi, a brak dotychczas jakichkolwiek informacji na temat Siedlec i Ostrowa może wskazywać, że możemy tych drużyn nie zobaczyć w następnym sezonie. Zakładając, że Toruń oraz AZS UG przystąpią do rozgrywek, możemy mieć zatem ligę składającą się z 12 drużyn (w to, że wystartuje w lidze młoda ekipa pabianicko-łódzka jakoś za bardzo nie wierzę). A co do terminu startu ligi - osobiście stawiałbym na 28/29 września, ale czas pokaże, czy mój typ się sprawdzi.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: przemoe » 07 czerwca 2019, 08:31

40k za dzikusa to jak za darmo, więc pewnie wystartują.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

basket02
Nowy na forum
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2019, 15:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: basket02 » 07 czerwca 2019, 09:30

ChrisLbn pisze:
Greebo pisze:Nie mamy dość zawodniczek, nie mamy hal, nie mamy stabilnych klubów, nie mamy wolnych terminów, ale dalej chcemy mieć jedną z największych lig w Europie. Większą niż Francja czy Rosja. Super.

PS. Orientuje się ktoś na kiedy wstępnie planują początek rozgrywek?


Sporo (choć zapewne nie wszystko) powinno się wyjaśnić 17 czerwca podczas zebrania PZKosz. Wydaje mi się, że liga 14-zespołowa raczej nam w praktyce nie grozi, a brak dotychczas jakichkolwiek informacji na temat Siedlec i Ostrowa może wskazywać, że możemy tych drużyn nie zobaczyć w następnym sezonie. Zakładając, że Toruń oraz AZS UG przystąpią do rozgrywek, możemy mieć zatem ligę składającą się z 12 drużyn (w to, że wystartuje w lidze młoda ekipa pabianicko-łódzka jakoś za bardzo nie wierzę). A co do terminu startu ligi - osobiście stawiałbym na 28/29 września, ale czas pokaże, czy mój typ się sprawdzi.



Toruń nie zagra w lidze? Skąd taka informacja?

ChrisLbn

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: ChrisLbn » 07 czerwca 2019, 09:48

basket02 pisze:Toruń nie zagra w lidze? Skąd taka informacja?


Napisałem wyraźnie, że zakładam to, iż Toruń będzie grać w dalszym ciągu w ekstraklasie - nie ma tam stwierdzenia, że może być inaczej.

basket02
Nowy na forum
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2019, 15:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: basket02 » 07 czerwca 2019, 22:55

ChrisLbn pisze:
basket02 pisze:Toruń nie zagra w lidze? Skąd taka informacja?


Napisałem wyraźnie, że zakładam to, iż Toruń będzie grać w dalszym ciągu w ekstraklasie - nie ma tam stwierdzenia, że może być inaczej.


No okej. Zrozumiałam to inaczej, że jest ryzyko że drużyna z Torunia nie zagra w EBLK. Szkoda by było tego bo kibice trochę by stracili ale zostałyby wtedy (niestety) wyjazdy do Bydgoszczy....

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: basket75 » 11 czerwca 2019, 19:38

Energa SA pozostanie sponsorem tytularnym BLK do 2021 roku!

- Grupa Energa jest z polską koszykówką i wspiera naszą dyscyplinę na wielu płaszczyznach, a współpraca z takim partnerem jest dla nas zaszczytem. Wsparcie Sponsora Strategicznego daje nam możliwość realizacji celów, którymi jest promocja koszykówki w Polsce, podnoszenie poziomu marketingowego lig, czy szkolenie młodzieży - powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Związku Koszykówki oraz Energa Basket Ligi.

Więcej informacji: https://pzkosz.pl/aktualnosci/n/65960/

ChrisLbn

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: ChrisLbn » 01 lipca 2019, 13:37

Na stronie PZKosz dostępny jest już Regulamin EBLK na sezon 2019/2020 (dostępny w wersji PDF).

https://pzkosz.pl/dokumenty.html

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: basket75 » 06 lipca 2019, 21:40

Na pewno dla wielu z Was będzie to spore zaskoczenie...ale tak oto wygląda sytuacja w Rosji...która od wielu lat gra na ME, MŚ...a tyle oto klubów będzie miał ten wielki kraj w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach ekstraklasy, I i II ligi koszykówki kobiet... Zaskakująca ilość ?

viewtopic.php?f=5&t=6924&start=390#p300634

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga - sprawy organizacyjne

Postautor: Greebo » 06 lipca 2019, 21:50

Jeśli dla kogoś berdzie to zaskoczeniem, to znaczy ze go sytuacja w ligach europejskich wcale nie insertuje :roll: Rosyjska liga przecież od lat jest bardzo mało liczna, ostatnio z reguły było 10 drużyn ale chyba i 9 już się zdarzyło.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości