Co słychać w Gorzowie?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: bart_81 » 30 kwietnia 2019, 10:06

Ja na razie żadnych jednoznacznych deklaracji nie słyszałem. Wszystko będzie zależało od budżetu. Jeśli ten będzie podobny do tegorocznego lub nieznacznie większy to pewnie Eurocup.

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: basket75 » 30 kwietnia 2019, 17:40

Kwestia tego, kto pozostanie w Gorzowie i kto go ew wzmocni? Jak pokazały przypadki TTT Ryga czy nawet Olimpiakosu Pireus za stosunkowo niewielką kasę i z takimi sobie składami można jednak występować w Eurolidze i nie być w niej koniecznie jakimiś tam "dziewczynkami do bicia"...

Co do budżetu AZS-u na nowy sezon, to z tego co mi nieoficjalnie wiadomo, Wasi działacze chcą zwiększyć go o minimum 10-15% w stosunku do tego sezonu. Wiadomo, że część pochłoną podwyżki dla pewnych zawodniczek.

Fanatyk
Żak
Posty: 246
Rejestracja: 13 lipca 2009, 16:23

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: Fanatyk » 30 kwietnia 2019, 18:12

Pieniążki pewnie będą ciut większe i zawodniczki "na papierze" ciut lepsze. Znając ambicje D.Maciejewskiego pewnie będzie chęć uderzenia w Euroligę pytanie jak będziemy wyglądać kadrowo, żeby tam zagrać z jakimś celem. Narazie pewne jest pozostanie Prezelj, a w kuluarach cisza na temat kontraktów dla obecnych zawodniczek. Maj pewnie odkryje nieco więcej tajemnic.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: Greebo » 30 kwietnia 2019, 19:28

Przy pozostawieniu 7 zawodniczek zagranicznych to 10-15% wiecej budżetu to pewnie poszłoby na licencje. A juz zatrzymanie Atkins (lub znalezienie kogos porównywalnego umiejętnościami na papierze) tez wiązałoby sie zapewne ze spora podwyżką, biorąc pod uwagę ze miała u was zapewne kontrakt promocyjny bo wynegocjowany gdy jeszcze nie pokazała swych umiejętności w WNBA.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Combo
Nowy na forum
Posty: 71
Rejestracja: 30 kwietnia 2019, 02:41
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: Combo » 01 maja 2019, 03:29

bart_81 pisze:Zagraniczne:

Sharnee Zoll - prawdziwy generał na parkiecie i mimo, że zdarzały jej się słabsze mecze to nie wyobrażam sobie naszej drużyny w przyszłym sezonie bez niej.


Tak jak kolega napisał , na tą chwile nie wyobrażam sobie tej drużyny bez Sharnee..Myślę że ona też jest już w tym momencie swojego koszykarskiego życia w którym chciała by już pograć gdzieś na jakiś dłuższy czas. Zoll to tytan pracy i wzór profesjonalizmu. Czyli dwie rzeczy które Darek Maciejewski ceni najbardziej. Moim zdaniem Sharnee w Gorzowie to takie przedłużenie ręki Maciejewskiego na boisku i zdziwiłbym się bardzo bardzo gdyby odeszła ona teraz z Gorzowa

bart_81 pisze: Ariel Atkins - Sezon zasadniczy miała jak i cała drużyna dość przeciętny, bywała wręcz niewidoczna w niektórych spotkaniach, ale PO to był jej czas (do momentu kontuzji), kiedy pokazała dlaczego w WNBA gra w pierwszej piątce. Ciężko będzie ją zatrzymać, pewnie tureckie kluby sięgną głębiej do portfeli.


Mam wrażenie że Atkins to typ gracza który odpala w najważniejszych meczach sezonu. Być może jest to spowodowane nieumiejętnym gospodarowaniem sił , albo wręcz odwrotnie i wygląda to w ten sposón że rozkłada je tak być te mnie ważne mecze nie zabierały jej już aż tak wiele :P Pamiętajmy że jest to stosunkowo młoda zawodniczka (zaledwie drugi jej profesjonalny sezon, a pierwszy poza stanami) Rozegrała ona cały sezon WNBA po czym praktycznie z marszu weszła na polskie parkiety..Moim zdaniem ciężko będzie ją zatrzymać i Darek też ma chyba tego świadomość(widząc jak żegnał się z nią na poniedziałkowym pożegnaniu) Wszystko tak naprawdę zweryfikuje sezon w stanach. Szkoda byłoby ją stracić bo już dawno gracza jej pokroju w Gorzowie po prostu nie było...


bart_81 pisze: Laura Juskaite - koszykarka wyciągnięta z niezbyt mocnej ligi litewskiej okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Bardzo bym ją widział w Gorzowie w kolejnym sezonie. .


Koszykarka która ze wszystkich pań w Gorzowie ma największe rezerwy potencjału. Moim zdaniem dziewczyna z potencjałem na jedną z najlepszych skrzydłowych w Europie. Ona jest 97 rocznik, a już jej arsenał ofensywny wygląda bardzo dobrze. Nie wiem jak do tematu podchodzi sama Laura ale w tym momencie kariery , Gorzów to dla niej idealny klub do rozwoju , ale jeżeli dalej będzie się tak rozwijać to myślę że lada moment będą o nią zabiegać kluby o dwie półki lepsze niż AZS. Tzn. wydaje mi się że już kluby lepsze niż Gorzowskie wysyłają do niej oferty ale jak dla mnie to jeszcze nie czas na półkę wyżej. Mam nadzieje że Laura podziela moje zdanie 8)

bart_81 pisze:Annamaria Prezelj - myślałem, że przez te 2 sezony pójdzie jednak bardziej do przodu. Na zmienniczkę nie jest zła, ale czasami jej decyzje na parkiecie wołają o pomstę do nieba. Ma ważny kontrakt więc pewnie zostanie, aczkolwiek przy zmniejszonej liczbie zawodniczek zagranicznych pomyślałbym czy nie da się coś z tym kontraktem zrobić.


Jeżeli chodzi o precelka to zrobiła mega postęp w stosunku do poprzedniego sezonu. Bez porównania jeżeli chodzi o grę w obronie ale przede wszystkim ofensywnie to kompletnie inna zawodniczka. Widać to po grze no i po posturze :P :P Dziewczyna nabrała pewności siebie, tak jak piszesz często nawet za bardzo. Młodość ma swoje prawa, myślę że jeżeli uspokoi nieco głowę to jeszcze nie raz będziemy mieli z niej naprawdę wielki pożytek

bart_81 pisze: Julia Rytsikawa - kolejna zmienniczka, do której trudno mieć większe pretensje, bo ze swojej roli wywiązywała się poprawnie. Ograniczenie liczby zagranicznych koszykarek spowoduje, że pewnie odejdzie.


Z tego co wiem czeka ją dłuższa przerwa od koszykówki (dziecko)

bart_81 pisze: Katarzyna Dźwigalska - wejście w sezon miała bardzo trudny, widać było przerwę od grania. Z czasem weszła w swój rytm i jak zwykle zostawiała serducho na parkiecie.


Gorzów bez Kasi? Kasia bez Gorzowa? Nie wyobrażam sobie tego ! Nie od wczoraj wiadomo jakie ograniczenia ma ta koszykarka. Ale oprócz tego że ta dziewczyna zostawiła na parkiecie już tyle serca że można by nimi obdarować 17 pacjentów czekających na przeszczep to dziewczyna z przeogromnym doświadczeniem i sprytem boiskowym. Oby Pani kapitan grała z nami tak długo jak sprawiać jej to będzie radość :)

bart_81 pisze: Daria Stelmach - musiała dzielić minuty na parkiecie głównie z Kaśką Dźwigalską i Agnieszką Fikiel, bo rzadko graliśmy w ustawieniu z 2 Polkami. Szału nie było. Jeśli nie zostanie w Gorzowie to dałbym w to miejsce więcej szans dla młodej Keller .


Daria to typowy zadaniowiec i dziewczyna od czarnej roboty. Na dodatek której ta rola nie absolutnie nie przeszkadza. Jest jedną z dwóch rodowitych gorzowianek która nie zbyt mocno obciąża budżet klubowy. Myślę że w takiej sytuacji nikomu nie przyjdzie do głowy pozbywanie się jej..


bart_81 pisze:Biorąc pod uwagę pojawiające się głosy o możliwych powrotach do Gorzowa, nie obraziłbym się na zestaw Polek: Dźwigalska, Stelmach, Szott, Szajtauer.
Ta ostatnia co prawda nie miała dobrego sezonu w Lublinie (w ogóle się dziwiłem dlaczego tam poszła), ale mimo to widziałbym ją ponownie w Gorzowie, oczywiście tylko jako zastępstwo za Fikiel. Myślę, że pod okiem Darka, przynajmniej w obronie dawałaby radę przez te 10-15 minut w meczu.


Zmieniając trochę koncepcje ale zostając przy 4 polkach to w miejsce Szott wolałbym Stankiewicz ewentualnie Dobrawolską. A co do Szajtauer, mam nadzieje że nigdy nie zagra ona już w Gorzowie...Ta dziewczyna swój rozwój skończyła w wieku 18 lat..Kompletna dziura w ofensywie..Jeszcze w juniorkach to jakoś funkcjonowało gdy wzrostem przewyższała 3/4 zawodniczek na swojej pozycji. BLK to inna bajka w której ktoś ogarnięty w obronie, nawet niższy bez problemu poradzi sobie z kimś kto nie ma żadnego pomysłu na zwody i inne ofensywne zagrania. W obronie jej gra wygląda trochę lepiej..Ale moim zdaniem to nie jest zawodniczka na BLK..Sezon w lublinie nie był przypadkiem. W Gorzowie jakoś to wyglądało bo Darek trzymał jak pod ochronną, myślę że ten sezon zweryfikował jej faktyczne umiejętności oraz pokazał że BLK to trochę za wysoko nawet dla niej..Wolę Fikiel szczerze mówiąc :P

ChrisLbn

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: ChrisLbn » 06 maja 2019, 21:09

Krótki wywiad z M. Papovą dla jednego z gorzowskich portali.

http://www.echogorzowa.pl/news/45/pod-k ... 24707.html

basket02
Nowy na forum
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2019, 15:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: basket02 » 07 maja 2019, 15:56

Wiadomo co z Linskens? Zostanie w Gorzowie czy nie?

Fanatyk
Żak
Posty: 246
Rejestracja: 13 lipca 2009, 16:23

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: Fanatyk » 07 maja 2019, 16:31

U nas cisza. Po dzisiejszym wywiadzie D. Maciejewskiego niewiele konkretów można wywnioskować.
https://sportowygorzow.pl/kosz/dariusz- ... mo1p5ku2d8

Awatar użytkownika
Combo
Nowy na forum
Posty: 71
Rejestracja: 30 kwietnia 2019, 02:41
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: Combo » 07 maja 2019, 17:08

Fanatyk pisze:U nas cisza. Po dzisiejszym wywiadzie D. Maciejewskiego niewiele konkretów można wywnioskować.
https://sportowygorzow.pl/kosz/dariusz- ... clid=słowo

Jedyne co pewne na te chwilę w Gorzowie to, to że przyszłym sezonie od początku nie zagra Atkins i to że drużynę poprowadzi Darek z Kaska w składzie :lol: :lol: :lol:

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: Endrju » 14 maja 2019, 14:48

https://www.youtube.com/watch?v=gd2Sjkn ... kUyEwZ11Ek

Obszerny wywiad z Maciejewskim. Rozwiewa on wątpliwości i w przyszłym sezonie startujemy w EuroCupie.
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: basket75 » 14 maja 2019, 17:59

Czy Sharnee Zoll-Norman wróci do Polski? "Daję sobie miesiąc na podjęcie decyzji"

https://sportowefakty.wp.pl/koszykowka/ ... jecie-decy

ChrisLbn

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: ChrisLbn » 22 maja 2019, 13:28

Gorzów otrzymał dodatkowe 7 mln zł na budowę hali widowiskowo sportowej.

Dziś prezydent Jacek Wójcicki poinformował o tym wraz z minister Elżbietą Rafalską. Przy okazji zapowiedział, że miasto ruszy z budową obiektu - ma ona stanąć w pobliżu Słowianki.

- Przetarg chcemy ogłosić pod koniec sierpnia tego roku. Jego rozstrzygnięcie i podpisanie umowy nastąpiłoby w listopadzie. Prace budowlane ruszyłyby pewnie na początku roku – mówi Łukasz Marcinkiewicz, wiceprezes Słowianki.

https://gazetalubuska.pl/gorzow-wlkp-7- ... d/36041943

bball24
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2019, 07:02

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: bball24 » 09 czerwca 2019, 14:01

Wróbelki ćwierkają, iż blisko przenosin do Gorzowa Wlkp. jest Kaczmarczyk.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: bart_81 » 09 czerwca 2019, 18:29

bball24 pisze:Wróbelki ćwierkają, iż blisko przenosin do Gorzowa Wlkp. jest Kaczmarczyk.


Czyżby już się tak nie ceniła?

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Co słychać w Gorzowie?

Postautor: basket75 » 09 czerwca 2019, 19:58

bart_81 pisze:
bball24 pisze:Wróbelki ćwierkają, iż blisko przenosin do Gorzowa Wlkp. jest Kaczmarczyk.


Czyżby już się tak nie ceniła?


Ale "Ciacho" nie jest wcale nie osiągalna finansowo dla takich klubów jak własnie AZS czy Arka...z ich aktualnymi budżetami.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości